Test norweskiego jedzenia.

Potrawy norweskie i nie tylko. Przepisy Forumowiczów. Produkty spożywcze, diety.

Moderator: Moderatorzy

noocontrol

Test norweskiego jedzenia.

Postautor: noocontrol » sob lut 20, 2016 9:48 pm

Nie widzialem takieogo tematu wiec pomyslalem zeby zalozyc :D zawsze mozna zebrac opinie do jednego tematu. Ja zaczne z burgerem (Nie stety chwilowo bez zdjec z powodu braku mozliwosci dojscia do komputera)

Ostatnio pytalem się o zmielona woła i inny uzytkownik powiedzial ze niektore z mrozonych kotletow do burgerow tez sa dobre. I tak chwile mi zajelo, bo az tydzien sprawdzenie trzech opcji :
- Kotlety mrozone typu Hamburger firmy Grilstad 2x100g
- Kotlety mrozone typu BeconBurger firmy Grilstad 2x100g
- Mieso wołowe mielone firmy Gilde 400g (15% tłuszczcu)

Wszystko zakupione w remie z czego 400g swiezego woła wyszlo 10kr taniej niz 400g mrozonych kotletow.
Wszystko badalem w tym samym srodowisku, tj. w tych samych bulkach i bez dodatkow, i staralem sie to wysmazyc na poziomie medium.

Miejsce trzecie :
BeconBurger, szczerze nie wiem co oni wsadzili do tego kotleta, bo ja go ledwo zjadlem i potem sie wstrzymalem z testem na trzy dni. Dla mnie nie warte kupna. Probowalem go bardziej podsmazyc i nie specjalnie pomoglo. Ja odradzam.

Miejsce drugie:
Hamburger, i tu bylo juz znacznie lepiej niz poprzednim kotletem, dalo sie zjesc i nie mdli mnie po dwoch sztukach. Jezeli ktos je od czasu a nie chce mu sie bawic z swiezym miesem to jest to dobra alternarywa. Ciekawia mnie twarde grudki wyczuwalne i w Hamburgerze i BeconBurgerze, chrzastki? Cholera wie.

Miejsce pierwsze:
Bez zadnych watpliwosci, swieze mieso doprawilem tylko sola i pieprzem i wysmazylem na medium. Mieso jest dobre i po wysmazeniu jest soczyste. Ja polecam w 100% sprobowac z swiezego, przemawia chociazby aspekt finansowy, 10kr niby nie duzo, ale wiadomo grosz do grosza...
Z jednej porcji miesa najlepiej zrobic 2x200g i z tego zrobic dwa burgery.

Jezeli chodzi o bułki to kupilem gotowe do burgerow (pakowane po 6szt).

Pozdrawiam :)

norwibasia

Re: Test norweskiego jedzenia.

Postautor: norwibasia » śr kwie 13, 2016 2:31 pm

Szkoda, że nikt więcej nie testuje... Może ktoś zrobi test chleba? Podobno za najlepszy na świecie uważany jest chleb fiński i polski.

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Pochwał: 1
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » śr kwie 13, 2016 2:37 pm

jem hamburgery z eeee..... nordfjorda dzis.... juz kiedys jadlem.....
pewno najlepszy robiony samemu, ale uwazam ze sie czepiasz :los:

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » śr kwie 13, 2016 2:39 pm

norwibasia pisze:Szkoda, że nikt więcej nie testuje... Może ktoś zrobi test chleba? Podobno za najlepszy na świecie uważany jest chleb fiński i polski.

o chleb to sie juz kiedys pytalem tutejszy ale nikt nie odpowiedzial
czym sie rozni chleb za 15 koron od tego za 45

norwibasia

Postautor: norwibasia » śr kwie 13, 2016 3:10 pm

Ja mogę się póki co tylko o Szwecji wypowiadać no i różnica jest ogromna tam! Być może w Norwegii jest podobnie, no ale nie wiem. Chleb w Szwecji do najlepszego nie należy. W ogóle szwedzkie jedzenie jest do kitu

JacekB

Postautor: JacekB » śr kwie 13, 2016 4:29 pm

KARRRAMBA pisze:czym sie rozni chleb za 15 koron od tego za 45

smakiem przede wszystkim no i konsystencją - ciasto jest lepsze , nie kruszy sie tak mocno.

Ja kupuje chleb w Meny: landbrod stort 42 kr, energibrod fransk 40 kr ( przepyszny na zakwasie lepszy od polskiego ! ) albo spesial loof 33 kr - te chleby najbardziej są zbliżone smakiem i konsysytencją do polskich chlebów.

bozenka76

Postautor: bozenka76 » śr kwie 13, 2016 8:58 pm

Ja uwielbiam z meny gulrøtbrød i jeszcze taki razowy zapomnialam nazwy w smaku zblizony do polskiego razowca ;-) Generalnie chleb kupuje w meny a jak kiedys kupilam jakis w innym sklepie to mi nie smakowal.Roznica jets duza kiedys tez tej roznicy nie widzialam ale jak zaczelam kupowac te drozsze chleby to zauwazylam roznice ;-)

norwibasia

Postautor: norwibasia » czw kwie 14, 2016 11:49 am

Jak byłem w Szwecji to początkowo chciałem oszczędzać na wszystkim, też na jedzeniu, ale szybko się okazało, że to tańsze jest po prostu niezjadliwe, chleb za 15 koron nadawał się do wyrzucenia, a nie do jedzenia

Wróć do „KULINARIA”