Praca po chemii/ technologii chem./ studia podyplomowe

Rozmowy o wszystkim, czego nie ma w innych działach, Co Wam powiemy, to Wam powiemy...

Moderator: Moderatorzy

kruszyn

Praca po chemii/ technologii chem./ studia podyplomowe

Postautor: kruszyn » czw sty 14, 2016 8:48 am

Witam,

nie za bardzo wiedziałam w którym dziale umieścić mój post.

Zwracam się tu do osób, które przebywają w Norwegii już od jakiegoś czasu i orientują się w rynku pracy. Nie szukam jeszcze nic konkretnie ale chciałabym się jakoś ukierunkować.

Wiem, że takich tematów pewnie jest wiele ale ja szukając po internecie nie znalazłam konkretnych odpowiedzi. Od ponad 1 roku uczę się norweskiego i jestem na dobrej drodze by ten język opanować. Umiem oczywiście angielski, więc i to nie stanowi dla mnie problemu. Moim problemem wydaje się być moje wykształcenie. Niestety wybierając studia nie myślałam jeszcze, że będę chciała związać swoją przyszłość z Norwegią. Skończyłam więc Chemię (kierunek: chemia nieorganiczna) - tytuł magistra. W trakcie tych studiów (ponieważ były to studia jednolite magisterskie) zaczęłam studiować Technologię Chemiczną uzyskując tytuł inżyniera. Moja praca związana jest więc póki co z chemią (najpierw w Laboratorium Chemicznym, później jako specjalista - Water Treatment Department). W trakcie tej pracy - ponieważ dużo miałam załatwień spraw związanych z zaopatrzeniem działu, zakupami bardzo wciągnęłam się w sprawy związane z Logistyką. Ponieważ bardzo interesują mnie te sprawy zamierzam pójść na studia podyplomowe z tego zakresu i spróbuję się przebranżowić. I teraz moje pytanie: czy w ogóle studia podyplomowe mają jakąś wartość w Norwegii? Wydaje mi się, że pewnie przydałoby się jakieś doświadczenie z zakresu Logistyki. A jak jest z tą chemią czy w ogóle jest jakaś szansa znaleźć w Norwegii pracę w tym zakresie? Nie wiem czy posiadają tam jakiekolwiek oczyszczalnie wody. Szczerze gdybym mogła cofnąć czas poszłabym na studia z zakresu Ekonomii/Handlu/Logistyki. Czasu nie cofnę a muszę działać.

A dlaczego Norwegia? Piękny kraj, fajni ludzie i dobrze się tam czuję. Takie mam odczucia. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Mardok
Pochwał: 1

Re: Praca po chemii/ technologii chem./ studia podyplomowe

Postautor: Mardok » wt sty 26, 2016 10:52 am

Z chemią to najłatwiej w szpitalach, laboratoriach (przynajmniej takie tylko oferty pracy widzę). Oczywiście, że studia podyplomowe mają wartość w Norwegii a na logistykę jest zapotrzebowanie więc do dzieła :ok:

Mycha
Pochwał: 1

Postautor: Mycha » wt sty 26, 2016 11:30 am

Studiujac logistyke polecam od razu zdobycie praktyki. Sama palam sie tym zawodem, dodatkowy fakultet w chemii/farmacji to na pewno atut, ale brak doswiadczenia w zawodzie niestety dyskryminuje. No i jeszcze ten SAP, ktory wiekszosc firm tu uzywa...

Awatar użytkownika
H-Element

Postautor: H-Element » wt sty 26, 2016 10:09 pm

Tak, bardzo fajni, a znów ostatnio jedna z liczących się gazet napisała POLSKIE OBOZY ŚMIERCI, a rada etyki dziennikarskiej, stwierdziła że nic się nie stało.
Zmiana programu "Kropka nad i" na "Kropka przed N". :mrgreen:

I'am laid-back !

Wróć do „ROZMOWY W TOKU”