Integracja Polaków w Norwegii

Rozmowy o wszystkim, czego nie ma w innych działach, Co Wam powiemy, to Wam powiemy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Pochwał: 1
Kontaktowanie:

Re: Integracja Polaków w Norwegii

Postautor: KARRRAMBA » pn lut 15, 2016 10:27 pm

małgosia31 pisze:Romanhoks :ok: ja niestety tylko na takich trafialam a na dodatek chciano przeintegrowac mnie, ale ja jestem material taki jak pisze Mi11 .....ja sie niezsocjalizuje, taka menda jestem.

poza tym ze dalej nikt nie wyjasnil co to ta integracja i na czym polega jestem bardzo ciekawy na czym polega to ze jestes nieprzeintegrowalna i niezsocjalizowana???

ja tam nie wiem czy jestem zintegrowany ale troche rzeczy bardzo mi sie tu podoba, ale czy to zintegrowanie?

Awatar użytkownika
małgosia31

Postautor: małgosia31 » pn lut 15, 2016 11:27 pm

Karamba to znaczy ze nie mam zadnych znajomych polskich kolezanek czy tez polskich par ktore w jakis psoob spedzaja czas razem spotykaja sie itp, sparzylam sie dwukrotnie...wiecej nie chce dziekuje.
Pozdrawiamy partie komunistyczne awangardę walczących o lepsze życie, demokrację pokój i socjalizm

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » wt lut 16, 2016 9:55 am

ale to nie ma chyba nic wspolnego z integracja

romanhoks pisze:Znam jednych to sa przeintegrowani. :mrgreen:

o prosze roman napiszesz cos wiecej?

Awatar użytkownika
małgosia31

Postautor: małgosia31 » wt lut 16, 2016 3:07 pm

mozna sie Karamba zintegrowac z rodakami albo /lub z tutejszymi obywatelami .
Pozdrawiamy partie komunistyczne awangardę walczących o lepsze życie, demokrację pokój i socjalizm

romanhoks

Postautor: romanhoks » wt lut 16, 2016 9:52 pm

Dlugo by pisac :mrgreen: Podam przyklad : rodak w czasie przerwy na posilek jest TRENDOWATY nie mozna siedziec razem w grupie swoich.Zwracanie glupich uwag typu jestesmy w Norwegi i musimy rozmawiac w jezyku Norweskim :wiwat: No i wkladanie wtyczki do ucha szefa to standart :lol: :lol: :lol: To sie potocznie nazywa lizanie dupy.Obs moge dostac bana .No ale raz nie zawsze stale nie wciaz. :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » wt lut 16, 2016 10:38 pm

romanhoks pisze:Dlugo by pisac :mrgreen: Podam przyklad : rodak w czasie przerwy na posilek jest TRENDOWATY nie mozna siedziec razem w grupie swoich.Zwracanie glupich uwag typu jestesmy w Norwegi i musimy rozmawiac w jezyku Norweskim :wiwat: No i wkladanie wtyczki do ucha szefa to standart :lol: :lol: :lol: To sie potocznie nazywa lizanie dupy.Obs moge dostac bana .No ale raz nie zawsze stale nie wciaz. :lol: :lol: :lol:

ok
ja mysle powaznie jak odpowiedziec na pytanie na temat integracji a tu same zarty
i czego sie bana boisz?
Gosia zintegrowac z rodakami?
to trzeba jakiegos czegos specjalnego zeby sie integrowac z rodakami?
ja mysle ze sa rozne poziomy integracji i ciezko bedzie znalezc wspolny poziom
lepiej pewno bedzie wkazac lub nazwac przyklad totalnej nieintegracji i wtedy bedzie jakis start do wyjscia

romanhoks

Postautor: romanhoks » wt lut 16, 2016 11:20 pm

KARRRAMBA aby sie zintegrowac z rodakami to nie trzeba myslec ze zarobilem troche kasy , udalo mi sie kupic dom no do remontu .No i napewno to ja zlapalem Pana Boga za nogi. No a przekladajac to na potoczne powiedzenie to Wyszlem z chama na pana. Na pytanie jak dlugo jestes odpowiedz no minely 3 lata. :lol: No to az czy tylko bo sam nie wiem .

Awatar użytkownika
Mi11

Postautor: Mi11 » śr lut 17, 2016 7:51 am

Romanhoks, 3 lata wiele tłumaczy. Zobaczysz za kolejne trzy, a może za sześć :wink: :D

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » śr lut 17, 2016 9:49 am

no i gdzie ta integracja w tym watku?

Awatar użytkownika
kkasia125

Postautor: kkasia125 » śr lut 17, 2016 6:17 pm

Kope lat karrramba! Wiem, ze teskniles okrutnie, no wiec przyszuralam ;-)
Widze, ze nadal pytasz o to samo sto razy :lol:

Pewnie odpowiedz Cie nie zadowoli, mimo to sprobuje ;-)

Nie musze sie integrowac z Polakami, bo z Polski pochodze. Znam kulture, mentalnosc, zwyczaje, jezyk itd. Moge ewentualnie przyjaznic sie z nimi lub nie. Poczatkowo ze wzgledu na jezyk, szukalam przyjaciol z kraju. Traf chcial, ze spotykalam tylko barany, a ze baca nie jestem, wiec prowadzilam "samotny" tryb zycia. Moje przyjaznie z rodakami ograniczyly sie do internetu, glownie do tego forum. Potem przeniosly sie do rzeczywistowsci. Jedni sie wykruszyli, inni zostali, pojawili sie nowi. Nie narzekam na tych co mam i nie szukam nowych znajomosci wsrod rodakow.

Integracje rozumiem jako dopasowanie sie do tubylcow i to czynie niezmiennie od kilku lat. Wychodze z zalozenia, ze moja ojczyzna jest tam gdzie d..a moja, wiec staram sie zyc w dobrych stosunkach z otaczajacymi mnie ludzmi, sasiadami i z kolegami z pracy. Probuje byc na biezaco z wiadomosciami i informacjami, uczestnicze w tym i owym, by "na czasie".

Lubie Norwegow i ten kraj, kulture, mentalnosc... Oczywiscie nie wszystko mi sie tutaj podoba, mimo to nie bluzgam na tubylcow i Norwegie, bo poki co, to moje gniazdo, a we wlasne nie sram z zasady ;-)
Når fortiden ringer - ikke svar. Den har ikke noe nytt å si.

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » pt lut 19, 2016 4:22 pm

kkasia125 pisze:Kope lat karrramba! Wiem, ze teskniles okrutnie, no wiec przyszuralam ;-)
Widze, ze nadal pytasz o to samo sto razy :lol:

Pewnie odpowiedz Cie nie zadowoli, mimo to sprobuje ;-)

:lol:
dla mnie nie ma jedengo poziomu integracji
szybciej chyba jednak daloby sie okreslic slabe zintegrowanie

jak dla mnie jest to antena tv na balkonie czy dachu, wszystka wiedza na zasadzie bo ktos cos powiedzial i wogole po co cos robic jak sie jest tylko na chwile chociaz to juz pare lat....

zwrotnik

Postautor: zwrotnik » ndz lut 21, 2016 2:49 pm

Jak dla mnie sedno integracji, to integracja z samym sobą. Harmonia. Wówczas odpowiedni ludzie pojawiają się spontanicznie /tak w bardzo wielkim skrócie/.

Wróć do „ROZMOWY W TOKU”