Pomoc w założeniu firmy jednoosobowej Oslo

Rozmowy o wszystkim, czego nie ma w innych działach, Co Wam powiemy, to Wam powiemy...

Moderator: Moderatorzy

kukisek

Postautor: kukisek » śr lut 15, 2017 4:21 pm

Witam jak w temacie.
Poszukuję osoby która pomoże mi założyć prostą firmę jednoosobową w Oslo oraz wytłumaczy łopatologicznie jak się ją prowadzi oraz pomoże z rozliczaniem i księgowością. Oczywiście odpłatnie.
Bardzo proszę o pomoc
ps. jestem tu od 6 lat i posiadam stały numer personalny.

JacekB

Postautor: JacekB » śr lut 15, 2017 4:26 pm

Po co ci czyjas pomoc ? Sam to zrobisz łatwo :
https://www.altinn.no/starte-og-drive-bedrift/

kukisek

Postautor: kukisek » śr lut 15, 2017 5:11 pm

dla kogo łatwo dla tego łatwo :) Nie miałem nigdy z tym styczności. Potrzebuję osoby która też pomoże, doradzi w prowadzeniu takiej działalności

bozenka76
Pochwał: 1

Postautor: bozenka76 » ndz lut 19, 2017 9:42 pm

Firmy ktore sie reklamuja na tym forum pomagaja w takich rzeczach ale ceny maja mega wysokie.Lepiej faktycznie zrobic to samemu przez internet bo zalozenie firmy to koszt okolo 2000-3000 tys a tak naprawde zajamuje to 30 minut przez interent.Ksiegowosc i rozliczenia sa juz troche trudniejsze i za to rowniez trzeba placic.

kukisek

Postautor: kukisek » pn lut 20, 2017 2:34 pm

Jak wygląda taka księgowość ? Czytałem że można przez internet prowadzić i wychodzi taniej.
Co do założenia chciałbym prowadzić usługi transportowe (drobny transport) w zasadzie już zacząłem prowadzić.
Może uda mi się założyć na altinn. Potem pozostaje założenie konta firmoweg i czekać na odpowiedz ze skatt? można to zrobić przez internet czy trzeba iść do oddziału banku? Jak wystawia się faktury ( kupuję program do faktur?)

Bardzo proszę o każdą radę.

bozenka76

Postautor: bozenka76 » pn lut 20, 2017 10:47 pm

Nie wiem jak ty chcesz prowadzic ksiegowosc przez internet i niby z kim? Jak zarejstrujesz firme to dostaniesz z breg dokumenty potwierdzajace rejstracje firmy nastepnie z tymi dokumentami musisz isc do banku zalozyc konto mozesz tez pracowac na swoim koncie prywatnym ale wtedy ksiegowosc jets bardziej skaplikowana ;-) Na jaka odpowiedz ze skatu chcesz czekac?
Lepiej jest kupic program do fakturowania i ksiegowosci wtedy oszczedzasz na ksiegowosci bo robisz wiekszosc rzeczy sam.

kukisek

Postautor: kukisek » pt mar 10, 2017 3:59 pm

Jakoś się przemogłem i rejestruję sam firmę przez internet. Ogólna działalność to przeprowadzki i transport dóbr po drogach.
Zobaczymy jaką odpowiedz dostanę.

Czy ktoś z was lub ty bożenko76 prowadzi własną działalność włącznie z prowadzeniem własnej księgowości? Czy ktoś jest z Oslo i okolic i mógłby trochę doradzić jak zacząć? oczywiście zapłacę.

bozenka76

Postautor: bozenka76 » sob mar 11, 2017 1:07 am

Tak ja prowadze wlasna dzialanosc i ksiegowosc ale tylko polowicznie sama ;-) wystawiam faktury,przygotowywuje vat do rozliczenia,reszta ksiegowa :-) A jaka maja dac odpowiedz?musza firme zarejstrowac.

kukisek

Postautor: kukisek » sob mar 11, 2017 3:31 pm

bozenka76 pisze:Tak ja prowadze wlasna dzialanosc i ksiegowosc ale tylko polowicznie sama ;-) wystawiam faktury,przygotowywuje vat do rozliczenia,reszta ksiegowa :-) A jaka maja dac odpowiedz?musza firme zarejstrowac.

Wiadomo odpowiedz czy wszystko jest ok w tym co wypełniłem i czy nie potrzebuje jakiś pozwoleń czy papierów które muszę im przesłać....różnie bywa. Kto jest twoim księgowym ? ktoś warty polecenia?

Ostatnio pisałem że myślę o księgowości internetowej. Jest dość tania tylko nie wiem czy warto zaufać.

Radek_Oslo

Postautor: Radek_Oslo » sob mar 11, 2017 4:13 pm

https://conta-faktura.no/ zobacz to. darmowe i proste.

bozenka76

Postautor: bozenka76 » ndz mar 12, 2017 1:14 am

Z doswiadczenia powiem ci ze te wszystkie programy darmowe nie sa dobre pozniej ksiegowa ma wiecej problemu a co za tym idzie wieksze koszta ksiegowosci.Ja mam swoj program i wszystko w nim jest robione poczawszy od wystwienia faktury a na wszystkich raportach konczac ;-) Ja mam bardzo dobra ksiegowa :lol:

kukisek

Postautor: kukisek » czw mar 16, 2017 11:18 am

Mogłabyś wysłać namiary na priv program i kontakt do księgowej?

Teraz tak. Jak już założyłem firmę i założę konto w banku co dalej? Zaznaczyłem że nie przekroczę 50 000nok w tym roku (bo faktycznie nie wiem ile zarobię)
Skatt będzie mi wysyłał do domu gira do zapłacenia czy sam to muszę jakoś obliczać i opłacać?
Jak wystawić pierwszą fakturę? Jak wystawię to drukuję i do teczki później wszystko daje księgowej po jakimś czasie?
Dużo czytałem na ten temat ale i tak jestem zielony proszę o pomoc.

Wróć do „ROZMOWY W TOKU”