NORWESKI - INTERAKTYWNE KOREPETYCJE U ANNIKEN. Zobacz więcej TUTAJ

Wyjazd do Norwegii - Poradnik świeżego imigranta

Rozmowy o wszystkim, czego nie ma w innych działach, Co Wam powiemy, to Wam powiemy...

Moderator: Moderatorzy

Finnbar

Re: Wyjazd do Norwegii - Poradnik świeżego imigranta

Postautor: Finnbar » pn mar 26, 2012 11:53 pm

Właśnie, a propo wyjazdu do Norwegii.
Za tydzień w sobotę lecę do Oslo, a dokładnie na lotnisko (Ryanair) 52min na pd. od Oslo. Pracodawca znajduje się w centrum stolicy.
Jak najlepiej i najszybciej się tam dostać i czym? Jakie są tego koszty?
Z góry dziękuję za wszystkie informacje.

Awatar użytkownika
małgosia31

Postautor: małgosia31 » wt mar 27, 2012 2:03 pm

Ryanair to nie lotnisko ale nazwa lini lotn.. Sa trzy lotniska Sandefjord ( Torp ) , Gardemoen, Rygge. Ryanair lata do Rygge i Gardemoen, wiec mysle ze lecisz na Gardemoen. Najtaniej lokalnym pociagiem ( tylko nie wsiadz do wygladajacego nowoczesnie flytoget ) tylko ten wyglada troche bardziej wysluzony ;) ) ktory jest w samym terminalu jest stacja. Kierujesz na prawo jak wyjdziesz ze strefy odpraw i idziesz do samego konca. Jest taka strona gdzie mozna wpisac i zaplanowac podroz, nazywa sie http://www.trafikanten.no jak bedziesz tam wpisywal i odklikniesz <flere valg< to mozesz odhaczyc czego nie chcesz w wyszukiwarce, czyli o jaki srodek transportu ci chodzi. I wpisujesz po lewej ( fra) Gardermoen [tog] (Ullensaker) ( pokaze sie taka podpowiedz jak zaczniesz wpisywac. Po prawej ( til) Oslo Sentralstasjon [tog] (Oslo) potem zaznaczasz (dato ) kiedy mniej wiecej o ktorej ( tid) po pawej na dole klikasz flere valg i odhaczasz ze tog potem klikasz na niebiesko napisane søk i wyjdzie ci o ktorej masz pociag. Jak nie dasz rady napisz tutaj o ktorej przylatujesz to sprawdze i podpowiem .
przed zejsciem na peron ( zejcie po lewej) po prawej jest budka co mozna kupic bilet ( nawet trzeba) no to chyba tyle, mam nadzieje ze nie zawiklalam ci tej podrozy za bardzo
Pozdrawiamy partie komunistyczne awangardę walczących o lepsze życie, demokrację pokój i socjalizm

Grabcia

Postautor: Grabcia » ndz wrz 23, 2012 8:51 pm

Ryanair lata chyba do Torp-a a nie Gardemoen.

Lindemans

Postautor: Lindemans » ndz wrz 23, 2012 9:39 pm

Na pewno chodzi o Rygge, skoro 52min, na poludnie od Oslo.
Jesli tak, to autobus do Oslo bedzie czekal doslownie pod drzwiami. Wysiadziesz z niego w samym centrum Oslo, na dworcu autobusowym :D

Jak podasz dokladne infomacje(nazwe lotniska) to nie bedziemy spekulowac, na ktorym ladujesz. To latwe do odczytania na bilecie/rezerwacji.

Ups....pytanie z marca
To se dobrych rad poudzielalam
:mrgreen: :wink: :oops: :lol:

Lilou666

Postautor: Lilou666 » śr wrz 30, 2015 11:41 am

Cześć, mam pytanko :)

Czy jest tu ktoś kto mieszka na stałe w Norwegii z rodziną całą i jest w stanie mi odpowiedzieć na kilka nurtujących mnie pytań??

Awatar użytkownika
Mardok
Pochwał: 1

Postautor: Mardok » śr wrz 30, 2015 12:21 pm

Tu jest mnóstwo takich ludzi.Zakładam, że pytania, które chcesz zadać też pewnie padały ale pytaj :D

Awatar użytkownika
Dahaala

Postautor: Dahaala » śr gru 21, 2016 4:49 pm

@Lilou666 pewnie, że tak :) Sam jestem nowy na forum i planuję zadawać pytania jak Ty :)

queed90

Postautor: queed90 » ndz sty 22, 2017 1:24 pm

Witam, odświeże troche temet bo widze ze umiera powoli :)
Standardowo jak wszyscy tu wypowiadajcy sie planuje wyjazd do Norwegii, przez krótki czas szukałem pracy w Niemczech ale kilka pokoleń
polaków wyjezdzających za chlebem i pracujacych za 5 euro/h zrobiło swoje i polak jest tam widziany jak tania siła robocza i w efekcie okazuje sie ze nie ma sensu wyjezdzać z PL...
O Norwegii słyszałem kilka dobrych rzeczy ale zawsze wydawało mi sie daleko itd, itp.
Z tego co wyczytałem na forum na początek warto znaleźć prace przez jakiąś agencje, ułatwi to kwestie mieszkalno/papierowe.
Przeglądajac oferty na taki totalny początek, zeby sie zaaklimatyzować i rozeznać w sytacji stawki godzinowe widze w okolicach 160NOK.
Czy majac takie pieniadze do dyspozycji w Norwegii jestem w stanie w miare normalnie zyć i coś odkładać?
Jakie agencje pośrednictwa sa warte uwagi? O Adecco słyszałem ze duza ale np maja problemy z wypłacaniem nadgodzin.
Ile pieniadzy wziaść na początek, tzn do p ierwszej wypłaty? 5tys zł wystarczy?

Awatar użytkownika
Mardok
Pochwał: 1

Postautor: Mardok » ndz lut 12, 2017 2:36 am

Przeglądajac oferty na taki totalny początek, zeby sie zaaklimatyzować i rozeznać w sytacji stawki godzinowe widze w okolicach 160NOK.
Czy majac takie pieniadze do dyspozycji w Norwegii jestem w stanie w miare normalnie zyć i coś odkładać?
Nie wiem co to znaczy dla Ciebie normalnie żyć ale odłożyć z tego będzie ciężko. 160 koron na godzinę to bardzo niskie zarobki.

Wróć do „ROZMOWY W TOKU”