NORWESKI - INTERAKTYWNE KOREPETYCJE U ANNIKEN. Zobacz więcej TUTAJ

Wyjazd do Norwegii - Poradnik świeżego imigranta

Rozmowy o wszystkim, czego nie ma w innych działach, Co Wam powiemy, to Wam powiemy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
2ale2
NICK 2011
Pochwał: 1

Re: Zaczac w Norwegii

Postautor: 2ale2 » śr sie 06, 2008 3:21 pm

Ot jaki pech giorgos , jak to się mówi :"biednemu zawsze wiatr w oczy"-to odnośnie tej straty euro :(
Mam nadzieję, że jednak jakoś się ułoży- może na forum jakaś dobra dusza w jakiś sposób pomoże, jeśli może? trzymam kciuki :ok:
forum norwegia
....bezmyślność zabija, innych...

Nie odpowiadam na pw w temacie podatki.

wnuczka.rzeźnika

Postautor: wnuczka.rzeźnika » śr sie 06, 2008 7:12 pm

Przykre , ze na samym początku spotkałes złodzieja :(

giorgos

Postautor: giorgos » sob sie 09, 2008 4:11 pm

Obejrzalem sobie oslo i okolice,porownalem z atenami.zadziwiajaca jest perfekcyjnosc wykonastwa wszelkich robot publicznych.moje pierwsze wrazenie odnosnie norwegow jest bardzo pozytywne,dlatego pretensje do norwegow jakie mozna czesto uslyszec od polakow wywolac moga u mnie conajmniej zdziwienie.zreszta znowu spotkalem"naszych naburmuszonych,z lekka doza pogardy do swiata ktory ich otacza".obiecuje sobie ze nigdy wiecej nie bede mowil na forum na powyzszy temat.narazie jak dotad jestem pelen optymizmu,pomimo ze niczego jeszcze nie wskoralem.

gabriel

Postautor: gabriel » sob sie 09, 2008 11:55 pm

giorgos pisze:......pierwszy napotkany krajan okazal sie zlodziejem,jest mi tak przykro!

NIE......Nie...to nieprawda TO nie krajan cię okradł TO BYŁ MARSJANIN
Nie powinniśmy takich rzeczy przecież mówić o naszych rodakach za granicą.
Oni tam przecież są pomocni bez interesowni , uczynni .
Jak Ty Polak możesz tak nieładnie mówić o swoich krajanach na obczyźnie......no jak ....tak możnaaaaaaaaaaaa.............
NIC TO !!! , MOJE ŻYCIE I TAK , TOCZY SIĘ DALEJ , Pozdrawiam ... GABRIEL .

giorgos

Postautor: giorgos » ndz sie 10, 2008 2:01 pm

mysle gabriel ze usilne podkreslanie swojej tozsamosci narodowej jest szkodliwe.obywatel swiata-takich spotykalem w grecji.przedstawiciele roznych narodow i wyznan,weseli przy jednym stole.masz racje,to byl marsjanin.

Awatar użytkownika
małgosia31

Postautor: małgosia31 » pt sie 22, 2008 4:08 pm

Zaczynam 13 września,i 13 nie znaczy że pechowy bo właśnie 13 jest jak najbardziej ok :) ( a kysz a kysz i czarny kot i co tam tylko można ;) ) :ok:
Pozdrawiamy partie komunistyczne awangardę walczących o lepsze życie, demokrację pokój i socjalizm

giorgos

Postautor: giorgos » czw wrz 04, 2008 1:22 pm

wysylam swoje CV w roznych wersjach,jak dotad mimo pomocy kilku znajomych w NAV,w tym jednej pani dobrze mowiacej po grecku jeszcze nie mam pracy.Polacy ktorych pozalem w ogromnej wiekszosci sa, ze tak powiem ,bardzo dziwni.Mamy wspolna lazienke,skonczyl sie papier toaletowy,kazdy wiec urywa z ukrytej gleboko w szafie rolki od jednego do kilku miekkich arkusikow-w zaleznosci od potrzeby,rozmiarow tylka,konsystencji spodziewanego odchodu,po czym howa gleboko,baczac by ktos inny nie zauwarzyl gdzie chowa.Postanowilem zafundowac kilka rolek DO WSPOLNEGO UZYTKU-ZA DARMO.Na szczescie znalazlem sobie ladne przytulne mieszkanko,chociaz kasy u mnie prawie nie ma,a tu drozej.Kiedys wykosztowalem sie gotujac wspaniale greckie danie-hirino me selino kie awgolemono,by uraczyc mych kochaniutkich wspolmieszkancow,zapewniajac uprzednio ze wcale sie nie musza dokladac,i tak jedli bardzo niechetnie.Spotykajac grekow w Norwegi odczuwam wrazenie radosci ze spotkania,niespotykanej zyczliwosci i przy nich podladowuje sobie optymizm

Awatar użytkownika
asica1982

Postautor: asica1982 » ndz sty 04, 2009 4:08 pm

Witajcie kochani!

Zajrzałam tu ,gdyż -jak zresztą większość z Was- chciałabym dowiedzieć się jak najwięcej o Norwegii, a od kogo można się dowiedzieć jak nie od ludzi juz tam mieszkających i żyjących. Dużo się dowiedziałam, ale niektóre informacje są już pewnie nieaktualne gdyż pisane były ponad rok temu. Mój mąż jest kucharzem i prawdopodobnie od lutego zacznie pracę w Olso. My chcemy (ja i mój synek)do niego dołączyć ale dopiero za jakis czas. Chciałabym najpierw nauczyć się choC trochę języka norweskiego - znam bardzo dobrze angielski i niemiecki więc pocieszam się że norweskiego też się nauczę. Chciałabym zapytać jak obecnie wyglądają ceny - wynajmu mieszkania, żywności, beznyny , biletów itd. Będę bardzo wdzięczna za wszystkie informacje im więcej ich będzie tym lepiej. :)
Pozdrawiam
Asia

Awatar użytkownika
asica1982

Postautor: asica1982 » wt sty 06, 2009 12:36 pm

Hallo czy ktoś tu zagląda? Proszę o informacje na temat aktualnych cen wynajmu mieszkań, paliwa, żywności itd.
Z góry dziękuje. :norwegia:

Enya
Zbanowany

Postautor: Enya » wt sty 06, 2009 1:12 pm

Poczytaj wszystko na temat cen na forum-zasadniczych zmian w cenach nie ma.

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Pochwał: 1
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » wt sty 06, 2009 7:43 pm

Enya pisze:Poczytaj wszystko na temat cen na forum-zasadniczych zmian w cenach nie ma.
:lol: :ok:

Awatar użytkownika
asica1982

Postautor: asica1982 » wt sty 06, 2009 9:23 pm

Dzięki za informacje każda się przyda :)

Wróć do „ROZMOWY W TOKU”