Ciezkostrawna Norwegia, podziel sie zgagą.

Rozmowy o wszystkim, czego nie ma w innych działach, Co Wam powiemy, to Wam powiemy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
małgosia31

Re: Ciezkostrawna Norwegia, podziel sie zgagą.

Postautor: małgosia31 » czw cze 19, 2014 1:55 pm

A ja chce powiedziec ze niektorzy panowie kierowcy w autobusach tak kurwu..ja po polsku bez swiadomosci ze kilku swoich siedzi w srodku. Nieladnie , nieladnie - nieladnie , nieladnie.
A co do tych lat na ziemniakach to pamietam mojej kolezanki maz pracowal i pracuje w Austrii - robi wino. Napierw pracowal zeby dom, potem zeby te kostke z jakiegos najszlachetniejszego materialu polozyc, potem fajne auto, teraz pracuje bo zona pielegniarka urobi na prawie nic, pomieszka sobie na emeryturze w tych 350 m2. Kongratulejszyn
Pozdrawiamy partie komunistyczne awangardę walczących o lepsze życie, demokrację pokój i socjalizm

Awatar użytkownika
Pixelsen

Postautor: Pixelsen » sob lut 27, 2016 3:03 pm

Jeszcze okolo 20..25 lat do emerytury.... Na 99% nie zostane tutaj dluzej niz to potrzebne czyli do wieku emerytalnego mojego i zonki mojej.

Chociaz narzekac nie moge to jednak nie jestesmy tu u siebie, tylko nie wiem czy jak wrocimy do PL to czy tez tak sie czuc nie bedziemy...

zwrotnik

Postautor: zwrotnik » sob lut 27, 2016 3:33 pm

Ech te plany. Zycie potrafi zaskoczyć...

romanhoks

Postautor: romanhoks » sob lut 27, 2016 7:33 pm

Pixelsen Az czy tylko? Mi zostalo nie tyle duuuuuzo mniej i nie jestem pewien ile bedzie.Wiesz dlaczego ? Zobacz jak kombinuja na zasilkach i rodzinnym. Nic nie wiadomo co sie jeszcze moze wydarzyc.

zwrotnik

Postautor: zwrotnik » sob lut 27, 2016 9:03 pm

Pixelsen pisze: tylko nie wiem czy jak wrocimy do PL to czy tez tak sie czuc nie bedziemy...

Fakt - bo może w czyjejś chorej dyńce się uroić, że należysz do gorszego sortu...

romanhoks

Postautor: romanhoks » ndz lut 28, 2016 1:23 am

Moze i nie . No ale przy tej sytuacji gdzie szukaja wszedzie oszczednosci wszystko moze sie wydarzyc.

Awatar użytkownika
Pixelsen

Postautor: Pixelsen » śr mar 02, 2016 12:26 pm

Moze moze a moze i nie... Niewatpliwie juz sie zmienia jesli chodzi o gwarantowane 66% emerytury w firmach offentlig. Teraz juz ma byc 55% w wieku 67 lat. I lepiej nie bedzie... bo za dlugo zyjemy ;-)

Juz mamy takie odczucia, ze mniej nas lubia lub wprost nie lubia. Po tym jak rdzennych mieszkancow tego malo przyjaznego kraju wlasne olejowe firmy wyslaly do NAVu raczej milosci do obcokrajowcow spodziewac sie nie nalezy.

Moze byc, ze cos tam przystrzyga, ale czesto bedzie to raczej dotyczyc nowych emigrantow, a nie tych ktorzy juz siedza w systemie.

Fakt, ze szukanie oszczednosci to teraz temat na topie. W zasadzie latwo je znalesc przy tak rozdmuchanym systemie i slabej organizacji.

Awatar użytkownika
kkasia125

Postautor: kkasia125 » śr mar 02, 2016 3:15 pm

Ostatnio nie ma dnia, zeby DB nie zamieszczalo artykulow o biednych azylantach. Rzygac juz mi sie chce jak to czytam. Nie dosc, ze wiekszosc nie pochodzi z Syrii (ma ktos w ogole jakies pojecie o tym?), to ciagle zrzedza jak im tu zle. A bo zupa codziennie zamiast miesa, a to internet za slaby, a to pokoj za ciasny... Dostaja dach na glowa, cieply posilek i w dupach sie przewraca.

Jeszcze te wspolczujace komentarze Norwegow na FB, ktorzy rownie glosno jak azylanci narzekaja na system norweski. :evil:
Czlowiek nie moze wyrazic wlasnego zdania, bo momentalnie jest atakowany i nazywany rasista. Faen også!
Når fortiden ringer - ikke svar. Den har ikke noe nytt å si.

Awatar użytkownika
JayCube
Kontaktowanie:

Postautor: JayCube » czw mar 03, 2016 11:25 am

1) Fala osob skladajacych podanie o azyl to sprawa bardzo wazna politycznie.
2) W 2015 roku 50% wnioskow zlozyli obywatele syri i afganistanu
3) Oczywiscie ze gazety pisza o tym co ludzie chca czytac. Wiec pisza o tych kilku ktorzy narzekaja. Dla przypomnienie, w norwegi obecnie jest okolo 30 tysiecy osob mieszkajacych w "asylmottak", z tym ze od listopada liczba ta spada. Dziennikarze szukaja sensacji, z jednej stroniy tych ca maja badzioe zle, z drugiej tych co sie stawiaja. Te kilkanascie tysiecy ktore cicho siedzi i czeka za bedzie moglo zaczac normalne zycie to nie jest chwytny temat dla gazet.

Mnie osobicie wkurza w Norwegi ze wszytko ma byc "miljøvennlig" na skale swiatowa. Mogliby byc miljøvennlig bardziej lokalnie...
Eller ka du tru?

zwrotnik

Postautor: zwrotnik » czw mar 03, 2016 12:51 pm

JayCube pisze:Mnie osobicie wkurza w Norwegi ze wszytko ma byc "miljøvennlig" na skale swiatowa. Mogliby byc miljøvennlig bardziej lokalnie...

Ciekawe o czym möwisz...

Awatar użytkownika
BarneyG
Admin
Pochwał: 1
Kontaktowanie:

Postautor: BarneyG » pt mar 04, 2016 9:17 pm

JayCube pisze:Mnie osobicie wkurza w Norwegi ze wszytko ma byc "miljøvennlig" na skale swiatowa. Mogliby byc miljøvennlig bardziej lokalnie...

Hehe, ale tylko na pokaz. Norwegia jako jedyna panstwo na swiecie nadal poluje na chronione wieloryby. Rope pompowali jakby jutra nie bylo. Farmy rybne wyniszczyly flore morska i fjordy. Rzem z Kanda poluja na male foczki... "humanitarnie" za pomoca deski z gwozdziem!

Tak na szybko "ekologiczna" Norwegia.
Polak gorszego sortu

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Pochwał: 1
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » pt mar 04, 2016 10:16 pm

a mnie wkurzaja worki na psie kupy
kazdy obowiazkowo ma przy sobie, zaraz jak piesek zrobi kupe to jest zebrana do woreczka i ......
no wlasnie co dalej.....
potem te wszystkie worki sie wszedzie walaja.....

Wróć do „ROZMOWY W TOKU”