NORWESKI - INTERAKTYWNE KOREPETYCJE U ANNIKEN. Zobacz więcej TUTAJ

Ciezkostrawna Norwegia, podziel sie zgagą.

Rozmowy o wszystkim, czego nie ma w innych działach, Co Wam powiemy, to Wam powiemy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kkasia125

Re: Ciezkostrawna Norwegia, podziel sie zgagą.

Postautor: kkasia125 » pt mar 04, 2016 10:46 pm

KARRRAMBA pisze:potem te wszystkie worki sie wszedzie walaja.....

:lol: :lol: :lol:

To moze razem z workami sprzedawac kosze na smieci :wink:
Når fortiden ringer - ikke svar. Den har ikke noe nytt å si.

zwrotnik

Postautor: zwrotnik » pt mar 04, 2016 10:58 pm

BarneyG pisze:
JayCube pisze:Mnie osobicie wkurza w Norwegi ze wszytko ma byc "miljøvennlig" na skale swiatowa. Mogliby byc miljøvennlig bardziej lokalnie...

Hehe, ale tylko na pokaz. Norwegia jako jedyna panstwo na swiecie nadal poluje na chronione wieloryby. Rope pompowali jakby jutra nie bylo. Farmy rybne wyniszczyly flore morska i fjordy. Rzem z Kanda poluja na male foczki... "humanitarnie" za pomoca deski z gwozdziem!

Tak na szybko "ekologiczna" Norwegia.

Aaa...
W takim razie dorzuciłbym parę rzeczy.
Norwegia /zresztą jak każde dostatnie państwo/ to:
- kraina śmieci,
- 2-3 samochodów per familia
- palących się niepotrzebnie świateł w całym domu.
To, że mnie na to stać to jedno, a to że trzeba to wytworzyć /gdzieś zabrać, ściąć, wykopać/ to drugie. Z punktu widzenia księgowego wszystko się zgadza, z punktu widzenia środowiska już nie.
Były prezydent Urugwaju na konferencji klimatycznej Narodów Zjednoczonych RIO 2012 rzucił w stylu:
"ciekawe co by było z tą planetą, gdyby tak Hindusi mieli tyle samochodów na rodzinę co Niemcy".

bohun2006
Kontaktowanie:

Postautor: bohun2006 » sob mar 05, 2016 8:27 pm

Może to trochę zawiść,że mam psa a nie konia,ale irytuje mnie ,ze po psie musisz posprzatac,a konskie gówienka leżą sobie i nikomu to nie przeszkadza,mimo,ze chodzą-srają na alejkach dla pieszych.

zwrotnik

Postautor: zwrotnik » sob mar 05, 2016 9:36 pm

Tylko, że kuń to wegetarianin :mrgreen: i byle gówna nie je.
Weź oba gówna do garści - ściśnij, powąchaj - zobaczysz jaka jest różnica.
W porównaniu do psiego kuńskie to fiołkami pachnie!
A jaka konsystencja!
Takie psie to długo się rozkłada. Już prędzej na bucie się rozłoży aniżeli na słońcu, wietrze i deszczu.
Jestem chłopak ze wsi to wiem o czym gadam :lol:
Chociaż, gdyby się tak zastanowić, kto wie co tam te miastowe kunie teraz jedzą. Może mączkę rybną...

bohun2006
Kontaktowanie:

Postautor: bohun2006 » ndz mar 06, 2016 11:29 am

z ta roznica,ze psy nie wala po srodku chodnika,ktorym spaceruja ludzie,

zwrotnik

Postautor: zwrotnik » ndz mar 06, 2016 11:55 am

Wydaje mi się, że i te i te nie mają bladego pojęcia o ludzkiej estetyce, która zresztą różna jest.
Jak się kunia nauczy, to też nie będzie walił na chodniku.

Awatar użytkownika
Pixelsen

Postautor: Pixelsen » czw mar 10, 2016 4:45 pm

Jesli chodzi o palace sie swiatlo, to tylko tak dla informacji dla pana zwrotnika iz Noreg na odnawialnej energii stoi. Nic nie scinamy i nic nie wykopujemy.

W Noreg uzywamy wody a raczej jej energii do napedzania turbin i generatorow.

Norwegia ma za duzo energii elektrycznej i nie cala mozliwa energia jest wykorzystywana , ceny energii elektrycznej sa bardzo niskie...

zwrotnik

Postautor: zwrotnik » czw mar 10, 2016 6:39 pm

Pixelsen pisze:Jesli chodzi o palace sie swiatlo, to tylko tak dla informacji dla pana zwrotnika iz Noreg na odnawialnej energii stoi. Nic nie scinamy i nic nie wykopujemy.

W Noreg uzywamy wody a raczej jej energii do napedzania turbin i generatorow.

Norwegia ma za duzo energii elektrycznej i nie cala mozliwa energia jest wykorzystywana , ceny energii elektrycznej sa bardzo niskie...

Przepraszam, ale:
- jakich turbin i generatorów Noreg używa do produkcji odnawialnej energii, też z wody?
- czym płaci pracownik Statoil, stoczniowiec, rolnik etc, żeby pokryć rachunki wobec Hafslund? wodą z rzeki? a może deszczową?
/....tu jest miejsce na więcej pytań, ja tylko zaznaczam kierunek myślenia.../

Ta planeta to jeden żywy organizm, którego elementy są ze sobą ściśle powiązane. Popsute zęby powodują bóle głowy, zwiększają ryzyko cukrzycy, problemów z nerkami, stawami etc.
Zeby dostrzec powiązania trzeba wyjść poza myślenie w kategoriach swojego miękkiego tyłeczka.
A z tym niestety najlepiej nie jest - zwłaszcza w dostatnich krajach "produkujących" na masową skalę wyalienowanych egoistów.

Tak dla większego zobrazowania:
http://naukaoklimacie.pl/aktualnosci/ra ... w-syrii-82

Awatar użytkownika
Pixelsen

Postautor: Pixelsen » pt mar 11, 2016 9:55 pm

Ja tam czlek prosty jestem i konkretny.

Niezbyt nadazam za twoim tokiem rozumowania, to co? Czy idac twoim tokiem rozumowania powinnismy siedziec po ciemku?

Nie produkowac stali, nie wytwarzac energii elektrycznej? Nie jezdzic samochodami?

Wylaczanie zarowek w domach to eko-demagogia. Posiadanie kilku samochodow? Tez nie wydaje sie zbytkiem jesli kogos stac na to. I tak nie jest w stanie na raz jezdzic wszystkimi.

Natomiast dzialalnosc wielkich koncernow, ktore nie patrzac na ekologie rabuja surowce naturalne w Afryce i nie tylko w Afryce. Zatruwaja srodowisko bez zadnych konsekwencji, to wydaje mi sie o wiele bardziej istotne niz oswietlone jak choinki domy w Noreg.
Zreszta nie dziwie sie bo sam mam ochote miec duzo swiatla i ciepla, gdy przez pol roku jest tu ciemno jak u ... w d...

zwrotnik

Postautor: zwrotnik » ndz mar 13, 2016 5:19 pm

Pixelsen pisze:Ja tam czlek prosty jestem i konkretny.

Niezbyt nadazam za twoim tokiem rozumowania, to co? Czy idac twoim tokiem rozumowania powinnismy siedziec po ciemku?

Nie produkowac stali, nie wytwarzac energii elektrycznej? Nie jezdzic samochodami?

Wylaczanie zarowek w domach to eko-demagogia. Posiadanie kilku samochodow? Tez nie wydaje sie zbytkiem jesli kogos stac na to. I tak nie jest w stanie na raz jezdzic wszystkimi.

Natomiast dzialalnosc wielkich koncernow, ktore nie patrzac na ekologie rabuja surowce naturalne w Afryce i nie tylko w Afryce. Zatruwaja srodowisko bez zadnych konsekwencji, to wydaje mi sie o wiele bardziej istotne niz oswietlone jak choinki domy w Noreg.
Zreszta nie dziwie sie bo sam mam ochote miec duzo swiatla i ciepla, gdy przez pol roku jest tu ciemno jak u ... w d...

No to prosto i konkretnie :wink:
Mówisz o tych koncernach, tak jakby ich właściciele to zielone ludziki z nie wiadomo skąd, o niezrozumiałym zachowaniu. Tymczasem, z tego co piszesz nie widzę wielkiej różnicy między członkiem klanu Rothschilda a Pixelsenem z Noreg. Jedyna różnica to skala możliwości i skala oddziaływania na środowisko. Ale może się mylę? Być może Pixelsen, gdyby odziedziczył fortunę, starałby się wywrócić ten porządek do góry nogami: zainwestował w produkcję samochodów na słoneczne baterie /bo na to pozwala obecna technologia/, w produkcję solidnych pralek, rowerów - a nie takich, że się jakimś cudem zaczynają psuć, gdy upływa termin darmowej usługi gwarancyjnej; co tam jeszcze? - leków które leczą, żywności, która żywi... etc, etc.
Technologicznie ludzkość stać na wiele, emocjonalnie /pazerność, głupota/ niestety nie.

Rzucam niedbale przykłady, bo to i tak wierzchołek góry lodowej. Trzeba by chyba zacząć od systemu edukacyjnyjnego, w którym małe ludziki mogły się uczyć o tym jak żyć, a nie jak dopasować do systemu opartego na konsumpcji.

Ktoś powiedział "Jeśli myślisz, że jesteś zbyt mały, aby robić różnicę, spróbuj zasnąć zamknięty w pokoju z komarem"

Awatar użytkownika
Mardok
Pochwał: 1

Postautor: Mardok » ndz mar 13, 2016 8:30 pm

zainwestował w produkcję samochodów na słoneczne baterie
Prace nad tym już trwają :wiwat: Dokładnie nad tym, żeby samochody elektryczne mogły się ładować podczas jazdy autostradą :D

zwrotnik

Postautor: zwrotnik » ndz mar 13, 2016 9:52 pm

To jest prezydent! A raczej był, bo już na emerytce. I to w demokratycznych wyborach wybrany.

http://www.youtube.com/watch?v=1xZVuKEnXic

Wróć do „ROZMOWY W TOKU”