Warunki w Norwegii - Jak jest dziś?

Szukam pracy w Norwegii. Ogłoszenia poszukujących pracy w Norwegii.
Administratorzy nie usuwają danych kontaktowych z postów.

Moderator: Moderatorzy

karol74

Postautor: karol74 » pn paź 16, 2017 1:15 pm

Witajcie! Potrzebuję od was szczerej odpowiedzi i informacji.
Od jakiegoś czasu myślę o pracy w Norwegii, mam 6 lat doświadczenia na budowie i komunikatywny angielski. Dzwoniłem po paru agencjach ale czasem ciężko uzyskać od nich informacje.
Z tego co się dowiedziałem zarobki to od 185.5 NOK na godz, ale mieszkanie, dojazd, wyżywienie i wszystko inne opłacam sobie sam. Dodatkowym problemem jest to, że bez doświadczenia w Norwegii może być mi ciężej znaleźć pracę a nawet jak już ją znajdę to nie ma gwarancji, że to będzie tylko zlecenie na jakiś miesiąc bądź dwa i tyle. Pomóżcie.... napiszcie jakie są prawdziwe realia, warto jechać czy nie? Jakie są koszty utrzymania w Norwegii na miesiąc. Czy są jakieś dodatki do płacy? Jakiekolwiek informacje będą przydatne... Mam rodzinę na utrzymaniu i chcę wyjechać po to żeby jak najwięcej zarobić i odłożyć.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Karol

Awatar użytkownika
Mardok
Pochwał: 1

Postautor: Mardok » sob paź 21, 2017 8:03 pm

Proponuję nie jechać w ciemno bo może być ciężko znaleźć pracę. Można szukać przez agencję pośrednictwa ale tam też nie ma gwarancji, że praca będzie zawsze. Poza tym podane zarobki są tak mniej więcej realne. Może jednak być i mniej za godzinę albo trochę więcej. Koszty utrzymania są uzależnione od miejsca zamieszkania i innych czynników. Odłożyć z tego się da tylko jeśli ktoś jest bardzo oszczędny i dużo sobie odmawia.

Konrado

Postautor: Konrado » ndz paź 22, 2017 4:01 pm

Mardok pisze:Source of the post Proponuję nie jechać w ciemno bo może być ciężko znaleźć pracę. Można szukać przez agencję pośrednictwa ale tam też nie ma gwarancji, że praca będzie zawsze. Poza tym podane zarobki są tak mniej więcej realne. Może jednak być i mniej za godzinę albo trochę więcej. Koszty utrzymania są uzależnione od miejsca zamieszkania i innych czynników. Odłożyć z tego się da tylko jeśli ktoś jest bardzo oszczędny i dużo sobie odmawia.

Nie do końca się zgodzę, ze trzeba być bardzo oszczędnym i duzo sobie odmawiac. Przy takich zarobkach płaca netto wynosi 22-25tys nok plus jak to na budowie pewnie nadgodziny. Mieszkanie samodzielne to koszt 7-8 tys. Za reszte się zyje. To mało jak na 1 osobę? Zostaje powiedzmy 15tys na jedzenie/dojazd i odłozenie. Spokojnie idzie odłożyć 10tys koron a to nie jest mało. No chociaz w sumie to dla niektórych moze byc mało..

Awatar użytkownika
Mardok
Pochwał: 1

Postautor: Mardok » ndz paź 22, 2017 6:06 pm

Zostaje powiedzmy 15tys na jedzenie/dojazd i odłozenie. Spokojnie idzie odłożyć 10tys koron a to nie jest mało
Napisałam, że dużo zależy od miejsca zamieszkania. W Bergen, żeby znaleźć mieszkanie za 7-8 000 to musisz mieszkać daleko od miasta, zakładam że w Oslo nie jest taniej. NIe wiem jak jest w innych miastach. Tu wtedy dochodzą wyższe koszty dojazdu do pracy. Jeśli za 5 000 możesz się wyżywić i zapłacić za transport, to musisz żyć w miarę oszczędnie.

Wróć do „SZUKAM PRACY - OGŁOSZENIA SZUKAJĄCYCH PRACY”