NORWESKI - INTERAKTYWNE KOREPETYCJE U ANNIKEN. Zobacz więcej TUTAJ

Szukasz pracy w Norwegii? Poradnik

Szukam pracy w Norwegii. Ogłoszenia poszukujących pracy w Norwegii.
Administratorzy nie usuwają danych kontaktowych z postów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
rekonstruksjon
Admin

Re: Szukasz pracy w Norwegii? Poradnik

Postautor: rekonstruksjon » pn cze 03, 2013 12:17 am

Wlasnie. Jakbys sie juz tam zakrecil, to sprecyzuj nam tutaj czy cos sie zmienilo w warunkach przystapienia do kursu, jak to jest, jakie Twoje wrazenia. :)
Go grab yourself a cup of tea and a digestive biscuit Gayle

Awatar użytkownika
KoziEU

Postautor: KoziEU » pn cze 03, 2013 12:23 am

Ja postaram sie tez napisac w razie co apropo szkolen w NAV. Mam zamiar zapisac sie na jezyk oraz na jakis zawod jesli mnie przyjma badz nie dam informacje bo zawsze warto wiedzec co potrzeba i jakie sa kryteria.

Jedynie co moge powiedzec to ze sam niedlugo bede szukac pracy w Oslo badz Bergen wiec jesli ktos ma jakies Tipy tez ciekawe dawajcie znac :) Ale to dopiero w lipcu i czeka mnie i mojego kolege dluga droga przez Sverige samochodem :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
rekonstruksjon
Admin

Postautor: rekonstruksjon » pn cze 03, 2013 12:28 am

Jak Sverige, to poprosze zdjecia, mysle ze i w imieniu kogos z forum :mrgreen: Szwedzi jak bracia :D

Awatar użytkownika
KoziEU

Postautor: KoziEU » pn cze 03, 2013 12:37 am

Jak najbardziej relacje beda :) Bo dla samego siebie chce zostawic te widoki gdzies utrwalone :)

Awatar użytkownika
rekonstruksjon
Admin

Postautor: rekonstruksjon » pn cze 03, 2013 12:52 am

Czekam czekam czekam! :D

Awatar użytkownika
Norbas

Postautor: Norbas » pn cze 03, 2013 1:04 pm

rekonstruksjon pisze:Wypisać sobie na ścianie: będę cierpliwy, będę patrzył, będę pracował. Będę szczęśliwy. Nic na siłę. :)

Myślę, że jest to do zapamiętania :mrgreen:

KoziEU pisze:Ja postaram sie tez napisac w razie co apropo szkolen w NAV. Mam zamiar zapisac sie na jezyk oraz na jakis zawod jesli mnie przyjma badz nie dam informacje bo zawsze warto wiedzec co potrzeba i jakie sa kryteria.

Jedynie co moge powiedzec to ze sam niedlugo bede szukac pracy w Oslo badz Bergen wiec jesli ktos ma jakies Tipy tez ciekawe dawajcie znac :) Ale to dopiero w lipcu i czeka mnie i mojego kolege dluga droga przez Sverige samochodem :)

Pozdrawiam

Jeżeli chodzi o kurs z języka w NAV to jest on tańszy niż w szkole. Niestety nie wiem jakie kryteria trzeba spełniać. Ale wydaje mi się, że należy być zarejestrowanym u nich :zam:

Naukę zawodu rozumiesz jako tak zwany staż czy jak ?

micca_tee

Postautor: micca_tee » wt cze 18, 2013 11:22 pm

Czy trzeba spełniać jakieś warunki, żeby zarejestrować się w NAV?
Czytałam, że można dostać zezwolenie na pobyt 6-miesięczny, jeśli ma się na koncie wystarczającą ilość środków na utrzymanie przez te 6 m-cy.
Czy to właśnie jest ten warunek, który trzeba spełnić?

Szukam pracy na finn.no, wysyłam maile - zero odpowiedzi :(

Awatar użytkownika
rekonstruksjon
Admin

Postautor: rekonstruksjon » wt cze 18, 2013 11:34 pm

Gdzie czytalas? Podaj zrodlo.
Pracy tutaj szuka sie cierpliwie. Wysyla sie po 90 razy CV. Czeka sie tygodniami z nerwami na karku, z dusza na ramieniu. Potem przychodzi pierwszy telefon. I drugi. I trzeci. I pewnego dnia, gdy prawie juz tracisz nadzieje i beznamietnie przegladasz siec, przychodzi wiadomosc o przyjeciu do kwalifikacji. Jedziesz do Oslo, masz rozmowe. Dziekuja Ci, zapraszaja na za trzy dni. Cztery dni pozniej pakujesz juz klamoty w rodzinnym miescie - przenosisz sie na zawsze :) Oby i tak bylo w Twoim przypadku.

micca_tee

Postautor: micca_tee » śr cze 19, 2013 12:27 pm

Teraz nie pamiętam dokładnie tych linków. Szukałam pracy 5 miesięcy, prawie codziennie przeglądałam ogłoszenia i wysyłałam aplikacje. I czasami trafiałam na strony z informacjami o obowiązujących przepisach.
Teraz, gdy wpisałam w google słowa 'utrzymanie norwegia osoba poszukujaca pracy' to wyświetliło się kilka informacji, np. udi.no/upload/Spraak/Polsk/FaktaarkOvergangsreglerPolsk.pdf
Nie wiem, wydaje mi się, że źle szukam tej pracy. Na finn.no we wszystkich ogłoszeniach jest warunek "płynny norweski", nawet do sprzątania. A ja wysyłam aplikacje mimo, że nie spełniam tego warunku.
Może nie powinnam szukać na finn.no. Może są jakieś miejsca, w których znajdują się oferty dla osób nie mówiących po norwesku płynnie.
Szukałam pracy 5 m-cy i wiem, że to długo trwa. Znalazłam, ale po przyjeździe pracodawca zmienił warunki - 5000NOK/miesiąc i na czarno. Zrezygnowałam, bo nie jestem w stanie za 5000 się utrzymać. I teraz jestem w Oslo i muszę znaleźć inną pracę szybko albo będę musiała wracać.
A wydaje mi się, że nie ma szans, że szukam w złym miejscu - w każdym ogłoszeniu wymagany jest biegły norweski.
Może ktoś napisze, że mam złe podejście. Pewnie tak, pewnie złe. Ale na prawdę nie wiem, co robić i właściwie już się poddaję.

Awatar użytkownika
Norbas

Postautor: Norbas » pn lip 01, 2013 2:32 pm

micca_tee jako, że jesteś na miejscu to może spróbuj pochodzić po wybranych przez Ciebie firmach. Pytaj się o pracę i dawaj im swoje CV :wink:

Awatar użytkownika
lukaszrz

Postautor: lukaszrz » śr lip 10, 2013 11:04 am

micca_tee pisze:Szukałam pracy 5 m-cy i wiem, że to długo trwa. Znalazłam, ale po przyjeździe pracodawca zmienił warunki - 5000NOK/miesiąc i na czarno. Zrezygnowałam, bo nie jestem w stanie za 5000 się utrzymać.

5000 NOK na miesiac? Na pelny etat? powiedz ze to zart... to przeciez ponizej sredniej placy w Polsce!

monste

Postautor: monste » ndz lis 10, 2013 2:15 pm

Witam

Mam pytanie (zapewne jak każdy nowicjusz)

Jak wygląda sytuacja na rynku pracy w Norwegii po kierunku pedagogicznym, z kursami przygotowującymi do pracy z osobami niepełnosprawnymi?

Znam komunikatywnie angielski, bardzo dobrze niemiecki, naukę norweskiego rozpoczynam. Jestem samotną matką wychowującą niepełnosprawną córkę. Pracy zamierzam szukać z Polski. Chcę wyjechać, żeby zapewnić córce normalne warunki funkcjonowania, poza tym mam dosyć polskiej rzeczywistości. Jestem ciągle osobą aktywną zawodowo, staram się z córką normalnie żyć, nie korzystać z mopsów czy innych takich, ale mam dosyć ciągłego słuchania, że jestem dzielna, że każdy rodzic powinien poświęcić się dziecku i zrezygnować z pracy i wiele innych naszych cech narodowych w postaci biadolenia ;) Nie wiem tylko czy w swojej sytuacji nie porywam się z motyką na słońce i taki krok jest niemożliwy. Czy to, że posiadam niepełnosprawne dziecko nie będzie czymś co skreśli mnie na starcie u potencjalnego pracodawcy? Czy w ogóle pytania o sytuację życiową są zadawane?
Dziekuję za odpowiedzi

Wróć do „SZUKAM PRACY - OGŁOSZENIA SZUKAJĄCYCH PRACY”