Szukasz pracy w Norwegii? Poradnik

Szukam pracy w Norwegii. Ogłoszenia poszukujących pracy w Norwegii.
Administratorzy nie usuwają danych kontaktowych z postów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dunkelfabel

Re: Szukasz pracy w Norwegii? Poradnik

Postautor: Dunkelfabel » ndz lis 10, 2013 8:41 pm

Ogólnie, bardzo ciężko jest znaleźć cokolwiek będąc w Polsce. Sam uparcie próbuję od jakiegoś już czasu, ale nawet, gdy spełniam wymagania na dane stanowisko dostaję odpowiedź odmowną, gdyż nie mieszkam w pobliżu miejsca pracy. Niepełnosprawne dziecko raczej nie będzie miało wpływu na decyzję pracodawcy o zatrudnieniu, Norwegia to cywilizowany kraj i ludzie potrafią to zrozumieć. Lepiej jednak w procesie rekrutacji nie straszyć pracodawcy jakimiś dodatkowymi utrudnieniami, Norwegowie nie lubią problemów. Zatrudnianie obcokrajowca samo w sobie to spore wyzwanie.
No i złota zasada - naucz się norweskiego. Zupełnie inaczej będą Cię traktować, jak będziesz komunikować się z nimi w ich języku.
Ensom ulv - vill, fri og stolt.

Awatar użytkownika
agnes77

Postautor: agnes77 » ndz lis 10, 2013 8:57 pm

monste, sama jestem mama niepelnosprawnego dziecka i nie masz czego sie obawiac, mysle ze nasze dzieciaczki motywuja nas do jeszcze ciezszej pracy a doswiadczenie ze swoim dzieckiem jest to doswiadczenie ktore maja tylko nieliczni :) traktuj to bardziej na plus niz na minus

na interviu nikt nie bedzie Cie pytal czy wszystkie dzieci w rodzinie sa zdrowe :) sa to pytania raczej natury zawodowej a czasem o powody przyjazdu czy jak wygladalo Twoje zycie w Polsce :) co lubisz robic, hobby i zainteresowania

dzieci w Norwegii maja NORMALNA opieke (znalazloby sie kilka rys na szkle) ale porownujac do Polskiej to niebo-ziemia

niemniej zanim zostanie to wszystko dopracowane to mija troche czasu, u nas zaczelo sie 3 miesiace temu i dalej trwa... masa specjalistow, z ktorych kazdy ma czas :) ale dzialaja zawsze dla dobra dziecka, wazne zebys znala jezyk do poczatkowego kontaktu gdyz z tymi tlumaczami bywa roznie :( no i praca na poczatek bo bez tego ani rusz... potem juz z gorki :)
powodzenia

nicolas_wel

Postautor: nicolas_wel » śr mar 19, 2014 11:57 am

Witam, mam do Was wszystkich pytanie a raczej prośba o podpowiedź. Jestem osobą niesłyszącą, od urodzenia i jak się pewnie domyślacie ciężko w tej Polsce z pracą,zwłaszcza dla mnie, z racji obawy ludzi do kontaktu z osobami niesłyszącymi a tak naprawdę niczym się nie wyróżniam, oprócz tego,że trzeba porozumiewać się ze mną poprzez kartkę i długopis, miałem szczęście,bo pracowałem w HOLANDII przy produkcji papryki i jakoś obcokrajowcy nie mieli z tym problemu,mimo,że nie znam angielskiego, niestety tam się już skończyło i chwytam się każdej możliwej pomocy- kontaktu do brygadzistów,maile,telefony,gdzie mógłbym uderzyć do pracy sezonowej,wózek widłowy,cokolwiek, jesteście w stanie mi jakoś pomóc?doradzić?

pozdrawiam was serdecznie

xman77

Postautor: xman77 » śr mar 19, 2014 1:27 pm

Witam wszystkich,
Norwegia cenni sobie, dobrych programistów i grafików. Są to stanowiska dobrze płatne:) Ten post skierowany jest do studentów na kierunkach informatycznych. Praca w tej branży jest, także kształcie się:)

thomyk

Postautor: thomyk » sob mar 22, 2014 10:53 am

Dziś jest a jutro może nie być :) rynek cały czas jest w ruchu. Inforamtyków to u nas od groma się nakształciło i niewielu pracuje w zawodzie :)

becciaa

Postautor: becciaa » sob kwie 26, 2014 9:52 am

Czy ktoś móglby podzielić sie wskazówkami dot. szukania pracy wakacyjnej? Razem z chłopakiem szukam czegoś od lipca do września, ale póki co nie otrzymalam odpowiedzi na meile z CV, które wysyłam do pracodawców. Czy jest szansa znaleźć cokolwiek będąc w Polsce czy lepiej sprobowac "pójśc na żywioł" i szukać w Norwegii bezpośrednio . Pozdrawiam, B.

Awatar użytkownika
lukaszrz

Postautor: lukaszrz » pt maja 02, 2014 10:37 am

thomyk pisze:Dziś jest a jutro może nie być :) rynek cały czas jest w ruchu. Inforamtyków to u nas od groma się nakształciło i niewielu pracuje w zawodzie :)

Boże nie karz go bo nie wie co pisze...

Po pierwsze... nawet w Polsce w tym momencie występuje niedobór kilkudziesięciu tysięcy informatyków i ciągle jest ich za mało.
Po drugie, co wynika z pierwszego - nie ma zawodu w którym łatwiej znaleźć pracę.
Po trzecie: na ogół jest to praca płatna znacznie powyżej średniej.
Po czwarte: są również w informatyce działki ze słabym wzięciem, no ale jeżeli ktoś instalował sieć osiedlową i nazywa siebie informatykiem to jest to gruba przesada: jest on co najwyżej technikiem komputerowym.
Po piąte: zawody te są zlokalizowane na ogół w dużych centrach, spotkałem się z narzekaczami że jest taki wykształconym informatykiem, ale w Pułtusku nie ma dla niego pracy, a do Warszawy się nie ruszy...
Po szóste: druga (i częstsza) strona medalu, jak jesteś dobry to oferty spływają same i jesteś wręcz podkupywany

morphine

Postautor: morphine » pn wrz 08, 2014 7:49 pm

Czy mozna rejestrowac sie w NAV bez zameldowania ? (będąc zatrzymanym u znajomego/rodziców)

Awatar użytkownika
H-Element

Postautor: H-Element » wt wrz 09, 2014 12:42 pm

lukaszrz pisze:
thomyk pisze:Dziś jest a jutro może nie być :) rynek cały czas jest w ruchu. Inforamtyków to u nas od groma się nakształciło i niewielu pracuje w zawodzie :)

Po piąte: zawody te są zlokalizowane na ogół w dużych centrach, spotkałem się z narzekaczami że jest taki wykształconym informatykiem, ale w Pułtusku nie ma dla niego pracy, a do Warszawy się nie ruszy...

Może nie chce zostać słoikiem? :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Zmiana programu "Kropka nad i" na "Kropka przed N". :mrgreen:

I'am laid-back !

Awatar użytkownika
majk87

Postautor: majk87 » pt wrz 12, 2014 9:19 am

lukaszrz pisze:Po szóste: druga (i częstsza) strona medalu, jak jesteś dobry to oferty spływają same i jesteś wręcz podkupywany

To jest akurat normalne nie tylko w sektorze informatycznym - czyli jak widać potrafią pracodawcy docenić dobrego pracownika, nawet kiedy to pracownik konkurencji. :mrgreen:

Dlatego ja przed wyjazdem ładnie zbieram wszelakie referencje, także od zagranicznych kontrahentów no i stale "oram" język norweski - moim zdaniem to on jest podstawą jeśli myślisz w Norge o pracy na dłużnej niż kilka miesięcy "sezonówki" mimo iż w mojej branży głównie używa się angielskiego... :twisted:
Mała pasja, z czasem może stać się stylem zycia...

Fotografika | Video | Multimedia | Web-Design

madzialena83

Postautor: madzialena83 » czw wrz 18, 2014 1:45 pm

Ja też szukam pracy w Norwegii i znajomi polecili mi biuro "nazwa ukryta", które tłumaczy CV na j norweski i robi korektę tak żeby CV odpowiadało norweskim standardom. Skorzystałam i nie żałuję. Od wysłania aplikacji nie minęło dużo czasu a już dostałam kilka zaproszeń na rozmowy. Polecam podejść do tematu profesjonalnie, bo warto .

Awatar użytkownika
lukaszrz

Postautor: lukaszrz » czw wrz 18, 2014 4:43 pm

no to pięknie, a czym się parasz?

Wróć do „SZUKAM PRACY - OGŁOSZENIA SZUKAJĄCYCH PRACY”