Norweski pracodawca - Standardowe odpowiedzi

Tłumaczenie norweskich slówek, krótkie teksty

Moderator: Moderatorzy

emersonik

Re: Norweski pracodawca - Standardowe odpowiedzi

Postautor: emersonik » czw kwie 16, 2015 7:01 pm

Siema,
A ja poprosze o przetlumaczenie pisma o nastepujacej tresci...

Du innkalles herved til droftingsmote i henhold til arbeidsmiljoloven (paragraf 15-1) da arbeidsgiver ser seg nodt til a vurdere ditt ansettelsesforhold i vare firma. Hvis motetidspunkt ikke passer ma du gi en snarlig tilbakemelding til undertegnene for a avtale nytt tidspunkt. Dersom du ikke moter og undertegnene ikke pa forhand har fatt beskjed om det, vil vi matte ta en avgjorelse uten a ha hort ditt syn i saken. Det er altsa svaeret viktig at du moter.

Saker som skal til behandling pa firma ma meldes inn til undertegnene innen mandag.

Awatar użytkownika
takijeden
Admin
Pochwał: 1

Postautor: takijeden » pt kwie 17, 2015 6:09 am

zaproszenie na dywanik. jesli termin nie odpowiada, masz podac nowy. jesli sie nie stawisz, rozstrzygna bez Twojego udzialu. wazne abys sie stawil.

§ 15—1. Drøfting før beslutning om oppsigelse
Før arbeidsgiver fatter beslutning om oppsigelse, skal spørsmålet så langt det er praktisk mulig drøftes med arbeidstaker og med arbeidstakers tillitsvalgte, med mindre arbeidstaker selv ikke ønsker det.

http://www.skoledata.net/Kommune/Lover/Aml/aml-15.htm
-------------Hao Yun Qi---------------
-- http://www.forum-norwegia.pl --

emersonik

Postautor: emersonik » sob kwie 18, 2015 12:46 pm

bardzo dziekuje Takijeden...no coz ..do terminu nie mam zastrzezen...ale moze kolor "dywaniku" nie bedzie mi pasowal..pozdrawiam

Minorka

Postautor: Minorka » pt maja 29, 2015 12:08 pm

Wklejam odpowiedz , jaka dostalam od biura posrednictwa pracy, wraz z moim tlumaczeniem. Jesli chodzi o tlumaczenie, to prosze zerknac czy jest OK i poprawic bledy. :wink:

Tusen takk for din interesse ift denne generelle annonsen.
Din profil er nå linket til denne bransjen.
Du er hjertelig velkommen til å søke også på mer konkrete stillinger som vi utlyser,
hvor du har egenskaper og kompetanse som etterspørres i stillingsannonsen.
Fordi det er stor pågang på ledige stilinger for tiden, og veldig mange søkere
ber vi om forståelse for at vi ikke har kapasitet til å innkalle alle til samtale.
Fortsett å være aktiv, og søk på stillinger når du er pålogget.
Dersom det blir aktuelt å ta deg inn til et intervju, vil vi ta kontakt med deg!
Vi takker så mye for utvist interesse, og ønsker deg lykke til videre i jobbsøkerprosessen!

Bardzo dziekujemy za zainteresowanie ogolnym ogloszeniem.
Twoj profil jest teraz przypisany do tej branzy.
Zapraszamy rowniez do skladania aplikacji na konkretne stanowiska ktore publikujemy, jesli Twoje umiejetnosci i kwalifikacje odpowiadaja tym z ogloszenia.
Z uwagi na to, ze obecnie jest duze zainteresowanie na wolne wakaty i bardzo duzo osob, ktore aplikuja, prosimy o zrozumienie, gdyz nie mamy mozliwosci zaprosic wszystkich na rozmowe.
Pozostawaj aktywny i aplikuj na wolne stanowiska.
Skontaktujemy sie z Toba, jesli bedziesz odpowiednim kandydatem do intervju.
Dziekujemy bardzo za wykazane zainteresowanie i zyczymy powodzenia w dalszym poszukiwaniu pracy!

marysia1016

Postautor: marysia1016 » pt lip 29, 2016 11:40 am

Nie wiedziałam pod który temat "podczepić się" więc napiszę tu. Dostałam odpowiedź / zaproszenie na intervju na stanowisko miljøterapeut w dzielnicy bydel grorud (napisałam że jestem w Polsce i czy za dwa tygodnie będzie jeszcze aktualne - i dostałam odpowiedź norweską "napisz, umówimy się na spotkanie"), a jestem osobą z wykształceniem pedagogiczno - specjalnym i doświadczeniem. Teraz tylko zastanawiam się ILE ZARABIA i ile GODZIN pracuje miljøterapeut. Bo wiecie jeśli nie wyjdzie przynajmniej na 0 z pensji to nie będę się w to pakować, a na razie i zależy bardzo. Bardzo proszę o rzetelną obiektywną odpowiedź (bez komentarzy typu "nie jedź tam bo jest źle" albo "pracowałam (em) i było źle").

Awatar użytkownika
Mardok
Pochwał: 1

Postautor: Mardok » śr sie 03, 2016 12:26 am

O to musisz zapytać pracodawcę. Jest to zależne od różnych czynników. Jeśli jest to praca państwowa to stawki godzinowej raczej nie możesz negocjować a to czy wystarczy na utrzymanie zależy od tego jaki etat proponuje pracodawca. Zakładam, że w ofercie o pracę było napisane jaki etat (ile godzin) proponują.

marysia1016

Postautor: marysia1016 » ndz sie 07, 2016 11:16 pm

w ofercie było napisane tylko 100% etat o stawkach nic. chodziło mi o ogólne informacje od kogoś kto pracował na podobnym stanowisku... a stanowisko państwowe.

Wróć do „POGOTOWIE TRANSLATORSKIE”