KOREPETYCJE U ANNIKEN - GRAMATYKA NORWESKA LISTOPAD W CENIE PROMOCYJNEJ.
WIĘCEJ INFORMACJI Tutaj

koszt strony internetowej w NO

Telefon, oprogramowanie i gry komputerowe, problemy z komputerem, tv

Moderator: Moderatorzy

tomsson

Postautor: tomsson » czw mar 29, 2012 11:52 am

Witam

orientuje się ktoś ile kosztuje u norweskiego wykonawcy prosta strona firmowa do 5ciu podstron + jakis slider na stronie głównej i pare zakładek , strona z CMS.

pzdr
spam

Awatar użytkownika
24-support.no
Kontaktowanie:

Re: koszt strony internetowej w NO

Postautor: 24-support.no » ndz kwie 08, 2012 6:38 pm

Witam serdecznie, zaprojektowanie/utworzenie prostej strony internetowej to koszt ok.3000/6000NOK. Za taką cenę norweski usługodawca/informatyk/programista jest w stanie lekko zmodyfikować któryś z ogólnodostępnych darmowych szablonów joomla lub wordpress. Do tego dochodzi koszt zarejestrowania domeny (wymagane tylko w przypadku domeny .NO) ok.120NOK plus koszt hostingu 300/500NOK rocznie. 24-SUPORT w ciągu 24 godzin jest w stanie zarejestrować Państwa domenę, hosting i utworzyć profesionalny szybki i nowoczesny serwis internetowy za jedyne 2.500NOK. W przypadku prostej strony firmowej dodatkowo oferujemy gratis roczne administrowanie nowo-utworzoną domeną! Zapraszamy serdecznie przede wszystkim polskie firmy w Norwegii do współpracy: 24-support.no tel:942 55 117 post@24-support.no
24-support.no/
post@24-support.no
942 55 117

tomsson

Postautor: tomsson » pn kwie 09, 2012 5:21 pm

o kurcze, ja takie strony mogę robić o wiele taniej . Jestem specjalistą joomla zyzak.pl/
powiedzmy za polowe Waszych stawek :) , albo jeśli macie zlecenia i nie wyrabiacie się to możemy współpracować. Dodatkowo przeszkolę klienta jak prowadzić serwis, zmieniać treści własnej strony..
mozemy rozliczac się FV, mam dzialalność zarejestrowaną w PL ale dzialam na terenie EU
spam

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Postautor: Anniken » pn kwie 09, 2012 6:34 pm

Jezeli masz wlasna dzialalnosc i jestes dobry w tym, co robisz, to mozesz zarejestrowac sie na tej stronie:

https://tjenestetorget.no/leverandor/

jako wykonawca stron. To jest portal kontaktowy dla klientow i wykonawcow. Kiedy jestes zarejestrowany, to za kazdym razem, kiedy ktos wpisze poszukiwane uslugi pokrywajace sie z Twoja oferta, otrzymasz kontakt do potencjalnego klienta dla dalszych ustalen. Nie podaja, czy sciagaja z wykonawcow oplate za przekazywanie danych kontaktowych klienta, czy jedynie w przypadku, kiedy usluga zostanie zrealizowana.

Trzeba tam podac swoje dane i opisac oferowane uslugi. Niestety, nazwy pol do wypelnienia jedynie po norwesku. Oferowane uslugi mozesz pewnie podac po angielsku.

----------------------------------------------------------------------

Nazwy pol do wypelnienia:

* Nazwa firmy

* Twoje imie i nazwisko

* Adres mailowy

Adres Twojej strony firmowej

Oferowane uslugi i ew. dodatkowe informacje (tutaj mozesz rowniez wpisac, ze preferujesz kontakt w jez. angielskim).

--------------------------------------------------------------------------

Dobrze byloby rowniez zrobic krotka angielska wersje jezykowa Twojej strony, a w portofolio wstawic w celach marketingowych kilka fotek stron, ktore wykonales, podlinkowanych do aktualnych portali.

Mozesz tez wstawic ogloszenie tu na forum, w dziale Gielda Forumowiczow.
Obrazek

tomsson

Postautor: tomsson » pn kwie 09, 2012 7:47 pm

dziękuję za informacje. Zobaczymy jaki mają model biznesowy. Na razie wypełniłem formularz i piszą że w ciągu 24h się odezwą.
Usługi oczywiście pisałem po angielsku. ZObaczymy na jakiej zasadzie to działa, te kojarzenie zlecających i wykonawców.
co do mojej strony to mam świadomość ,że trzeba rozbudować koniecznie o wersje ang. Postaram się ogarnąć temat w weekend.
Dziękuję również za możliwość umieszczenia ogłoszenia w giełdzie :). WIdać nie wszyscy są hamscy na tym forum :) hehe
spam

Awatar użytkownika
24-support.no
Kontaktowanie:

Postautor: 24-support.no » pt maja 04, 2012 6:47 pm

Wierze że Anniken podała z dobrymi intencjami wcześniejszy namiar na tjenestetorget.no ale zdecydowanie odradzam korzystanie z uslug tej firmy. Oszukują już na początku podając, że klient sam wybiera firme, której chciałby powierzyć zlecenie. W rzeczywistości każde zgłoszone zlecenie online przez ich formularz jest bez weryfikacji wysyłane hurtowo przez serwer do zarejestrowanych naiwniaków, z których każdy musi zapłacić za otrzymany mail około 150NOK :D Gdy otrzymasz dziwne zlecenie przykładowo z Oslo z podpisem Makubma cos tam cos tam, z numerem telefonu, pod który nie da sie dodzwonić, z mailem z którego nikt nie odpowiada, to kolega z tjenestetorget i tak będzie życzył sobie 150 :D A gdybyś nabrał wątpliwości, że coś może z tą firmą nie grać, otrzymasz tego typu zapewnienie, które ma cie skłonić do wejścia na minę:
"Jeg har brukt Tjenestetorget i ca. 1 mnd. nå, og jeg er generelt sett meget godt fornøyd med tjenesten. Jeg har fått en del av oppdragene og er nå fullbooket ut mai med jobber som er formidlet av dere.Siden jeg ikke kan ta flere nye oppdrag akkurat nå, er det mulig å melde seg av for en periode og deretter melde seg inn igjen, f.eks. i begynnelsen av juli ?
Mvh XXXX"
Zaprzyjaźniona firma z innej branży dostała dokładnie to samo w styczniu, gdy zarzucili tjenestetorget, że wysyłają za dużo trefnych maili. To co proponuje ta firma to nie są skandynawskie standardy...
Jeśli chodzi o sprawdzone i rzetelne firmy to na pewno mogę polecić http://mittoppdrag.no/ lub dla bardziej ambitnych przetargi państwowe http://www.proff.no/
24-support.no/
post@24-support.no
942 55 117

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Postautor: Anniken » sob maja 05, 2012 5:38 am

24, dzieki za info.
Nie pomyslalabym faktycznie, ze Tjenestetorget moze robic tego rodzaju numery i ze bawia sie tam w lead sale.
Obrazek

Awatar użytkownika
roland
Kontaktowanie:

Postautor: roland » czw maja 08, 2014 12:38 pm

@24 - faktycznie trzeba uważać, również dziękuje za przestrogę.

@tomsson - po pierwsze :) stawki w Norwegii są zupełnie inne na tego typu usługi. Nie dziwi mnie więc, że nawet informatycy ze stanów potrafią przyjechać za pracą do Norwegii (tak, stawki w sektorze IT są tam niesamowite, no ale trzeba świetnie znać język, a sektor Web Developerki, jest jednym z mniej rentownych w Polsce też szału nie ma)

Po drugie przeszkolenia klienta są dobre jako oferta, ale klient nie musi z niej skorzystać. Niektórym nie chce się uczyć obsługi danego CMS'a i dużo wygodniej jest im wykupić jakiś pakiet iluś aktualizacji których mogą dokonać. Pracowałem kiedyś w firmie w której za każdą nawet najmniejszą zmianę szef wystawiał klientowi fakturę. Nie były to duże kwoty. Ale za lekkie zmiany w szablonie CSS, albo opublikowanie informacji na temat nowego szkolenia (czas na wykonanie takiego zadania to dosłownie kilkanaście minut), a skasowanie za to 100 -200 zł. No opłaca się po prostu :)

I nie chodzi mi tutaj w ogóle o wyzysk klienta, jemu jest to na rękę. Bo on płaci i wymaga, a w czasie w którym on nauczy się obsługi CMS'a i dokonywania tych zmian których chce. Zmarnuje na to dużo więcej czasu, w którym mógłby robić rzeczy związane z jego profesją i zarobić 10x na usługę którą u nas kupi.

Naturalnie są też ludzie, którzy obeznają się w obsłudze komputera i dla nich kursy obsługi CMS'a powinny być jak najbardziej! Konkludując trzeba być elastycznym i umieć dostosować swoje usługi pod danego klienta :)
"Gdy nie wiesz dokąd płyniesz, żaden wiatr nie jest dobry" ~Seneka

netpoint

Postautor: netpoint » wt sie 01, 2017 11:45 pm

Robie czasami strony internetowe pod skandynawie i z tego co mi klienci mowili to biora tam za byle jaka strone w przeliczeniu na zł od 4-5 tys zl i sa to strony dalekie od tego jakie robi sie dzis na Swiecie oni sa strasznie do tylu jesli chodzi o to.

Wróć do „KOMPUTER, INTERNET, TELEFON, TV”