Dowód rejestracyjny auta sprowadzonego z Norwegii

Samochód w Norwegii, Motocykl, Inne pojazdy, Telefon, Oprogramowanie, Naprawa

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zwirek_wrc

Dowód rejestracyjny auta sprowadzonego z Norwegii

Post autor: zwirek_wrc » śr sty 13, 2021 3:54 pm

Witam,
Podpinam się do tematu z góry przepraszam jeżeli nie w tym miejscu umieszczam zapytanie.
Ale chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość uzyskania w jakiś sposób dowodu rejestracyjnego od auta sprowadzonego z Norwegii.
O co mi chodzi. Mianowicie samochód został zakupiony od gościa który wcześniej go przywiózł z Norwegii.
Wszystkie opłaty cło nie cło jest zrobione. Ale w dokumentach dostałem tylko i wyłącznie dowód rejestracyjny z numerkiem 1. W wydziale komunikacji powiedziano mi że jeszcze powinienem mieć taki sam dokument tylko z numerkiem 2.
Czy to jest prawda albo co zrobić żeby taki dokument uzyskać. Niestety osoba sprzedająca nie posiada takiego dokumentu a wcześniej jeździł tym autem w Polsce ale tylko na Norweskich tablicach. Czy ktoś się z tym spotkał i mógłby mi jakoś pomóc.

Radek_Oslo

Re: Dowód rejestracyjny auta sprowadzonego z Norwegii

Post autor: Radek_Oslo » czw sty 14, 2021 1:27 am

Ja Ci tylko naswietle troche bo nie znam sie zeby Ci doradzic. Sam jestem ciekaw. Sprzedaz w Norwegii chyba wylacznie dokonuje sie przez strone internetowa Statens Vegvesen ( taki Urzad od Drog i Pojazdow). Sprzedajacy pisze tam, ze sprzedaje kupujacemu, a kupujacy potwierdza, ze kupil od sprzedajacego. Nie potrzeba zadnej innej umowy, ale zaleca sie. Nastepnie Kupujacy wydrukowywuje sobie tymczasowy dowod rejestracyjny i moze jechac. A po kilku dniach dowod rejestracyjny wlasciwy skladajacy sie z 2 czesci: "czesc 1" (kartke niebieska) i czesc 2 (kartka rozowa) przychodzi do skrzynki pocztowej kupujacgo z jego nazwiskiem i danymi na obydwu czesciach. W ktoryms momencie nie pamietam, w ktorym dokonuje sie oplaty za przerejestrowanie. Dowodu rejestracyjnego sprzedajacy nie przekazuje kupujacemu bo jest imienny.
Najprosciej wydaje sie, zeby wlasciciel samochodu norweskiego Polak przerejestrowal go na polskie tablice, a dopiero potem sprzedal jako polski samochod. No, ale jezeli sprzedajacym jest Norweg to tego przeciez nie zrobi. Ja rozumiem, ze jezeli nie sprzedal tobie samochodu w systemie komputerowym norweskim to sprzedawca dalej figuruje w systemie jako wlasciciel. I bedzie nim dopuki nie zezlomuje samochodu. W takim razie moze zwrocic sie do Statens Vegvesen o wydanie duplikatu dowodu rejestracyjnego Czesci 2 (rozowej) zarejestrowanego na niego samochodu, jezeli tylko o to chodzi. Albo niech on sie dowie co macie zrobic.
A jakie ten samochod ma numery rejestracyjne ?
"Wszystkie opłaty cło nie cło jest zrobione."- a co to znaczy? kto to robil i gdzie?

JacekB

Post autor: JacekB » ndz sty 17, 2021 10:27 pm

Skontakuj sie ze sprzedawcą i poproś żeby ci wysłał ten z nr 2

zwirek_wrc

Post autor: zwirek_wrc » wt sty 19, 2021 9:21 am

Radek_Oslo pisze:
czw sty 14, 2021 1:27 am
Ja Ci tylko naswietle troche bo nie znam sie zeby Ci doradzic. Sam jestem ciekaw. Sprzedaz w Norwegii chyba wylacznie dokonuje sie przez strone internetowa Statens Vegvesen ( taki Urzad od Drog i Pojazdow). Sprzedajacy pisze tam, ze sprzedaje kupujacemu, a kupujacy potwierdza, ze kupil od sprzedajacego. Nie potrzeba zadnej innej umowy, ale zaleca sie. Nastepnie Kupujacy wydrukowywuje sobie tymczasowy dowod rejestracyjny i moze jechac. A po kilku dniach dowod rejestracyjny wlasciwy skladajacy sie z 2 czesci: "czesc 1" (kartke niebieska) i czesc 2 (kartka rozowa) przychodzi do skrzynki pocztowej kupujacgo z jego nazwiskiem i danymi na obydwu czesciach. W ktoryms momencie nie pamietam, w ktorym dokonuje sie oplaty za przerejestrowanie. Dowodu rejestracyjnego sprzedajacy nie przekazuje kupujacemu bo jest imienny.
Najprosciej wydaje sie, zeby wlasciciel samochodu norweskiego Polak przerejestrowal go na polskie tablice, a dopiero potem sprzedal jako polski samochod. No, ale jezeli sprzedajacym jest Norweg to tego przeciez nie zrobi. Ja rozumiem, ze jezeli nie sprzedal tobie samochodu w systemie komputerowym norweskim to sprzedawca dalej figuruje w systemie jako wlasciciel. I bedzie nim dopuki nie zezlomuje samochodu. W takim razie moze zwrocic sie do Statens Vegvesen o wydanie duplikatu dowodu rejestracyjnego Czesci 2 (rozowej) zarejestrowanego na niego samochodu, jezeli tylko o to chodzi. Albo niech on sie dowie co macie zrobic.
A jakie ten samochod ma numery rejestracyjne ?
"Wszystkie opłaty cło nie cło jest zrobione."- a co to znaczy? kto to robil i gdzie?

Wszystkie opłaty jak cło itp itd zostały zrobione już w Polsce. Tablice DA88554.
Sprzedawca twierdzi że nie dostał żadnego drugiego dokumetu.
Od niego tylko dostałem dowód ten niebieski z jedynką

Radek_Oslo

Post autor: Radek_Oslo » wt sty 19, 2021 3:29 pm

Ja sie nie znam, i nie odpowiedam za to co napisze, ale podpowiem co wiem to Ci moze troche naswietli. Samochod z 1973r. wyrejestrowany 27.12.2017, (czyli 3 lata temu), JEST wlasnoscia Tomka od 26.02.2018. Czyli Tomek kupil go juz wyrejestrowanego (dowod rejestracyjny niebieski, ktory masz jest na Tomka czy na GRIMSTAD BRUKTBIL?) (Masz tablice rejestracyjne?). Do niedawna mozna bylo wywozic samochody bez przegladu, ale niektorzy Murzyni wywozili wraki setkami do Afryki, a tam nie ma problemu z rejestracja jak w UE. Teraz chyba nie mozna wywiezc samochodu wyrejestrowanego jezeli nie masz zezwolen na handel i transport odpadami etc. Jak samochod jest wyrejestrowany, a pewnie tablice oddane i zezlomowane to nie wiem czy Tomek ani ktokolwiek, dostanie duplikat dowodu rejestracyjnego nawet, gdyby chcial, ani czesc rozowa ani niebieska. Jezeli Tomek nie b. chcial z toba wspolpracowac to bedzie chyba trudno cokolwiek zrobic po stronie norweskiej.

zwirek_wrc

Post autor: zwirek_wrc » śr sty 20, 2021 9:16 am

Radek_Oslo pisze:
wt sty 19, 2021 3:29 pm
Ja sie nie znam, i nie odpowiedam za to co napisze, ale podpowiem co wiem to Ci moze troche naswietli. Samochod z 1973r. wyrejestrowany 27.12.2017, (czyli 3 lata temu), JEST wlasnoscia Tomka od 26.02.2018. Czyli Tomek kupil go juz wyrejestrowanego (dowod rejestracyjny niebieski, ktory masz jest na Tomka czy na GRIMSTAD BRUKTBIL?) (Masz tablice rejestracyjne?). Do niedawna mozna bylo wywozic samochody bez przegladu, ale niektorzy Murzyni wywozili wraki setkami do Afryki, a tam nie ma problemu z rejestracja jak w UE. Teraz chyba nie mozna wywiezc samochodu wyrejestrowanego jezeli nie masz zezwolen na handel i transport odpadami etc. Jak samochod jest wyrejestrowany, a pewnie tablice oddane i zezlomowane to nie wiem czy Tomek ani ktokolwiek, dostanie duplikat dowodu rejestracyjnego nawet, gdyby chcial, ani czesc rozowa ani niebieska. Jezeli Tomek nie b. chcial z toba wspolpracowac to bedzie chyba trudno cokolwiek zrobic po stronie norweskiej.
Samochód ma tablice na sobie. Przegląd został zrobiony w Polsce jako że bez tablic. A w dowodzie nie widnieje ani Tomek ani GRIMSTAD BRUKTBIL.
Tylko jakaś ESPEN. Bo ten niebieski dowód ja mam. I jeszcze mam fakturę zakupu wystawioną przez GRIMSTAD BRUKTBIL. Cała papierologią czyli opłaty celne itp itd zrobiła jakaś firma z Warszawy czego też mam dokument.

Radek_Oslo

Post autor: Radek_Oslo » śr sty 20, 2021 8:11 pm

Espen S T byl wlascicielem tego samochodu 03.05.2010 do 10.08.2010. Samochod mial 21+ wlascicieli i tyle dowodow rejestracyjnych. Jezeli samochod jest wyrejestrowany to nie powienies chyba miec tablic rejestracyjnych?? tak mi sie do tej pory wydawalo??? Wyslij mi numer telefonu na priv to zadzzwonie wieczorem.

ODPOWIEDZ