NRK lisens - Opłaty do NRK

Telefon, oprogramowanie i gry komputerowe, problemy z komputerem, tv

Moderator: Moderatorzy

Mycha
Pochwał: 1

Re: NRK lisens - Opłaty do NRK

Postautor: Mycha » pn mar 14, 2016 9:22 am

NRK potrafi rowniez naliczyc licencje, jesli do mieszkania jest doprowadzona kablowka, mimo, ze nie ma telewizora.
Choc osobiscie w takim przypadku odwolywamabym sie do wszelkich mozliwych instytucji.
Ale mam kolezanke Norwezke, ktora na tej podstawie oplaca licencje, a odwolania do NRK nic nie daly. (A borettslag nie pozwala kabli uciac itd.)

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » wt mar 15, 2016 10:32 am

zwrotnik

Postautor: zwrotnik » wt mar 15, 2016 12:32 pm

Mycha pisze:NRK potrafi rowniez naliczyc licencje, jesli do mieszkania jest doprowadzona kablowka, mimo, ze nie ma telewizora.
Choc osobiscie w takim przypadku odwolywamabym sie do wszelkich mozliwych instytucji.
Ale mam kolezanke Norwezke, ktora na tej podstawie oplaca licencje, a odwolania do NRK nic nie daly. (A borettslag nie pozwala kabli uciac itd.)

Kuriozum. Po co wymyślać kawały, jak tu samo życie.
Dobrze, że za gwałt do ciupy nie wsadzają tylko dlatego, że się "kabelek" posiada...

zwrotnik

Postautor: zwrotnik » wt mar 15, 2016 2:16 pm

Sorry, być może jestem naiwny, ale czy nie wystarczy sięgnąć do źródła?

http://www.nrk.no/lisens/nrk-lisensavde ... 1.12776703

Konrado

Postautor: Konrado » wt mar 15, 2016 8:23 pm

Zwrotnik ale to dalej nie nakreśla sytuacji na moje pytanie ;)

zwrotnik

Postautor: zwrotnik » wt mar 15, 2016 8:35 pm

Konrado pisze:Jak wygląda sytuacja z telewizorami smart tzn takimi, które mają wbudowane wifi i gniazdo rj45 + gniazdo antenowe, tradycyjne? Wszystkie 3 rzeczy muszą być wymontowane?

Czy tuner telewizyjny z Altibox z Basic TV pakke jest liczony pod licencje NRK czy nie?

Aaaa, być może...
Odniosłem się do późniejszych wypowiedzi.
To, o czym piszesz...well, nawet nie wiem o czym to jest :-)

Mycha

Postautor: Mycha » śr mar 16, 2016 8:50 am

Nie wazne, co to jest. Jak sie zapytasz w lisensavdeling, to na pewno Cie znajda i kaza placic :D

Bylam zaskoczona, bo doczytalam, ze nawet jesli tylko pozyczasz od kogos tv, to musisz placic licencje. Musze chyba poprosic o zwrot wszystkich naszych odbiornikow, zeby nie narazac znajomych na niepotrzebne koszty ;)

JacekB

Postautor: JacekB » śr mar 16, 2016 4:23 pm

Karramba nie musisz likwidować wszystkich tych gniazd w odbiorniku typu smart. Wystarczy tylko że zakleją gniazdo antenowe do tunera tv w odbiorniku tv.

zwrotnik

Postautor: zwrotnik » czw mar 17, 2016 1:12 pm

Ileś tam lat temu, gdy rezygnowałem z telewizora, na prośbę jakiegoś tam pracownika NRK wysłałem maila, w którym opisałem co zrobiłem z telewizorem /wywiozłem na legalne składowisko pod El-kjop/ + wypełniłem i wysłałem rezygnację:
http://www.nrk.no/lisens/nrk-lisensavde ... 1.12776703.

Wydaje mi się, że jakkolwiek to by się nie nazywało /odbiornik TV, smart, zestaw, czy składana łódź podwodna/ idea jest taka, żeby nie można było w tym oglądać publicznej telewizji.
W ogóle nie oglądam, ale poprzez internet mógłbym oglądać NRK okrojoną do wydania internetowego - a za to się licencji nie płaci. Trzeba zatem zlikwidować możliwość /np. zaplombować odpowiednie gniazdko/ oglądania pełnej NRK.
Jest wiele firm /np. autoryzowane serwisy naprawy TV/, które za odpowiednią opłatą dokonają odpowiednich czynności i wystawią odpowiedni papierek.
Jeśli się mylę, proszę o sprostowanie.

Mycha

Postautor: Mycha » czw mar 17, 2016 2:04 pm

Jak juz pisalam, mam kolezanke Norwezke, ktora rowniez pozbyla sie telewizora. Wypelnila papierki itd. Ale boretslag ma umowe na kablowke, w zwiazku z tym do kazdego mieszkania doprowadzony jest kabelek z tv i na tej podstawie nrk odmawia wykreslenia owej pani z obowiazku placenia.
Ja bym nie odpuscila, poszla ze sprawa dalej, bo dziurke w kabellku obraz taki maly, ze nijak nie da sie go ogladac. Ale nie wszystkim sie chce, albo stac ich na placenie za nic :)
NRK jak chce, to znajdzie paragraf :)

zwrotnik

Postautor: zwrotnik » czw mar 17, 2016 2:08 pm

Mycha pisze:Jak juz pisalam, mam kolezanke Norwezke, ktora rowniez pozbyla sie telewizora. Wypelnila papierki itd. Ale boretslag ma umowe na kablowke, w zwiazku z tym do kazdego mieszkania doprowadzony jest kabelek z tv i na tej podstawie nrk odmawia wykreslenia owej pani z obowiazku placenia.
Ja bym nie odpuscila, poszla ze sprawa dalej, bo dziurke w kabellku obraz taki maly, ze nijak nie da sie go ogladac. Ale nie wszystkim sie chce, albo stac ich na placenie za nic :)
NRK jak chce, to znajdzie paragraf :)

Też mam taką kablówkę. Pojawiła się w międzyczasie parę lat temu.

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » pt lip 01, 2016 12:52 pm

Wróć do „KOMPUTER, INTERNET, TELEFON, TV”