NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

Internet w Norwegii

Telefon, oprogramowanie i gry komputerowe, problemy z komputerem, tv

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
_Makki_
Król Cytatów 2009
Pochwał: 1
Kontaktowanie:

Postautor: _Makki_ » sob mar 17, 2007 11:33 am

Adsl.no -> ADSL Home Max 2+ -> 24Mbps / 1,2Mbps Za 499NOK na miesiac! Polecam, ja jestem bardzo zadowolony:)
QUATTRO - PROTECTED MOVEMENT

Obrazek

msdosek

Postautor: msdosek » śr mar 21, 2007 6:17 pm

Chciałem w tamtym roku i zdecydowałem się na Netcom-a, bo bez limitów na PMCIA do laptopa. Jedna opłata a nie od ściągniętych kilo :D Zjechałem na Polskę i nie wziąłem. Teraz wezmę, bo zaraz po świętach będe w Oslo.
http://shop.netcom.no/index.php/Portal/ ... 1/gid/386#

Cabajsson

Postautor: Cabajsson » śr lis 14, 2007 2:24 pm

He,he- Telenor rządzi.Ja,wraz z moimi przyjaciółmi,też mam bardzo "miłe" doświadczenia z tym pseudo-providerem.Mieszkam na Høviku,wynajmujemy dom razem ze znajomymi.Mamy łącze od Telenora od ok 2 lat-gorszej kichy mieć nie można.Wiem coś o tym bo w Polsce przez ok 4 lata prowadziłem firmę internetową z ok 2 tys klientów.Jakiś miesiąc temu zmieniliśmy łącze z 1 Mb na 16 Mb/s-szybkie,nie?Tylko,że faktyczna prędkość to ok 750 Kb/s!!!!!!!!!Paranoja.Dostaliśmy to łącze jakoby w promocji za niedogodności związane z dotychczasową dostawą internetu.Zdawaliśmy sobie sprawę,że nie będzie to 16 Mb/s po dotychczasowych doświadczeniach,ale to co mamy teraz to jest PARANOJA!!!!!!!Po naszej interwencji w Dziale Obsługi Klienta,przyszedł pan instalator i po wnikliwych testach linii telefonicznej i urządzeń(wyłączenie i włączenie modemu i prośba o zrestartowanie komputera!!!),pan instalator przez wielkie "I" stwierdził,że jesteśmy zbyt daleko od serwera!!!!!Jak wspomniałem,mam pewne doświadczenie w tej dziedzinie więc mnie zamurowało jak to usłyszałem.Kiedy ponownie zadzwoniliśmy do DOK przedstawili nam problem w ten sam sposób.Mamy dwie niezapłacone faktury-nie zamierzamy płacić za coś czego nie otrzymujemy,i czekamy kiedy nas odetną od sieci bo chyba to jest jedyne rozwiązanie.Tak więc podsumowując gorąco "polecam" usługi norweskiego Telenora,jako firmy "kompetentnej i profesjonalnej pod każdym względem".

Awatar użytkownika
przemorek
Kontaktowanie:

Postautor: przemorek » śr sty 09, 2008 1:38 am

Cabajsson pisze:He,he- Telenor rządzi.Ja,wraz z moimi przyjaciółmi,też mam bardzo "miłe" doświadczenia z tym pseudo-providerem.Mieszkam na Høviku,wynajmujemy dom razem ze znajomymi.Mamy łącze od Telenora od ok 2 lat-gorszej kichy mieć nie można.Wiem coś o tym bo w Polsce przez ok 4 lata prowadziłem firmę internetową z ok 2 tys klientów.Jakiś miesiąc temu zmieniliśmy łącze z 1 Mb na 16 Mb/s-szybkie,nie?Tylko,że faktyczna prędkość to ok 750 Kb/s!!!!!!!!!Paranoja.Dostaliśmy to łącze jakoby w promocji za niedogodności związane z dotychczasową dostawą internetu.Zdawaliśmy sobie sprawę,że nie będzie to 16 Mb/s po dotychczasowych doświadczeniach,ale to co mamy teraz to jest PARANOJA!!!!!!!Po naszej interwencji w Dziale Obsługi Klienta,przyszedł pan instalator i po wnikliwych testach linii telefonicznej i urządzeń(wyłączenie i włączenie modemu i prośba o zrestartowanie komputera!!!),pan instalator przez wielkie "I" stwierdził,że jesteśmy zbyt daleko od serwera!!!!!Jak wspomniałem,mam pewne doświadczenie w tej dziedzinie więc mnie zamurowało jak to usłyszałem.Kiedy ponownie zadzwoniliśmy do DOK przedstawili nam problem w ten sam sposób.Mamy dwie niezapłacone faktury-nie zamierzamy płacić za coś czego nie otrzymujemy,i czekamy kiedy nas odetną od sieci bo chyba to jest jedyne rozwiązanie.Tak więc podsumowując gorąco "polecam" usługi norweskiego Telenora,jako firmy "kompetentnej i profesjonalnej pod każdym względem".

Czesc
Sorry ze sie wtrace ale pan instalator mial racje jezeli linia jest dluga to i spadek na transmisji bedziesz mial ,ja takie instalacje a raczej wywiady na tego typu lacza 16Mb puszczalem pozytywnie jezeli odleglosc do abonenta wynosila <1km i to tez nie byla regula ,bo jezeli obok Twojej lini beda biegly lacza cyfrowe typu dsl,isdn itp to tez moga byc straty (maly odstep sygnal/szum),i jedynym rozwiazaniem jest zmniejszenie predkosci abonentowi .I jeden kruczek co operatorzy robia nie wiem jak jest w N ale w polsce masz umowe ktora mowi ze dostajesz predkosc "do" np 16 Mb ,a nie obowiazkowe 16 .Chociaz w tym przypadku powinienes placic jak za lacze 6Mb.

Pozdrawiam
Przemorek

seba_2000

Re: Internet w Norwegii

Postautor: seba_2000 » ndz lut 10, 2008 8:59 pm

Ja ze swojej strony mogę polecić internet z NetCom-u (przez sieć gsm). Nie jest to może demon szybkości, ale sprawdzałem go ostatnio na Skypie z włączonym video i było BARDZO dobrze. I to tylko przy prędkości 230 kbps (EDGE), możliwa jest jeszcze prędkość ok. 350 kbps (3G-UMTS), ale nie kupiłem sobie modemu-koszt 499 NOK, korzystam ze swojego tel. podłączonego do lapka. Miesięczny abonament - 99 NOK, internet wliczony w abonament od 17 do 8 rano oraz w weekendy, w godzinach 8 do 17 trzeba płacić dodatkowo 5 NOK za 1 MB. Opłacalne jest to tylko w przypadku korzystania z netu w godzinach "darmowych".
Jeśli komuś to odpowiada to polecam...Pzdr

ewa11

Postautor: ewa11 » czw lut 14, 2008 3:14 pm

Interesuje mnie dostęp do internetu przez telefon komórkowy. Coś podobnego do iPlusa w Polsce. Jestem zupełną ignorantką w tych sprawach. :oops: Chciałabym korzystać z połączeń z Polską za pomocą Skyp'a,( nie wiem przy jakie prędkości będzie funkcjonował).Dodam, że potrzebny jest dostęp w Melhus (20 km od Trondheim). Z lektury spotów wiem, że nieźle orientujecie się w świecie internetu, oczekuję dobrych rad na forum. :roll:
Człowiek stworzony jest na to, by szukać prawdy, a nie by ją posiadać. Blaise Pascal

Awatar użytkownika
Krzysztof Jerzyna
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof Jerzyna » sob lut 16, 2008 8:18 pm

polecam Lyse

dobre łacze i zawsze działa :ok:
ريال مدريد

Awatar użytkownika
metallos

Postautor: metallos » ndz mar 30, 2008 10:43 am

Witam.

Ja mam od 6 miesiecy internet przesylany droga radiowa.Dostawca http://www.brednett.no. Szybkosc 6000kbps.

Do tego mam specjalna antene na zewnacz i podlaczony router i hula az milo.Lokalizacja-Grue Kommune-Hedmark

Czas oczekiwania na instalacje ,praktycznie zerowy,a to dlatego ze sie samemu instaluje po otrzymaniu sprzetu,niestety ja mialem problemy z antena i czekalem 2 dni na montera.

Ceny:400nok na miesiac i jednorazowo 4 000 za antene.

Ja jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam.

ps.sorki za link ale akurat zmieniaja strone.
http://www.youtube.com/user/metallos

Rafalek

Postautor: Rafalek » śr kwie 16, 2008 4:55 pm

My tez mielismy rozne przejscia z netem, ale ... rozwiazalismy go pozytywnie :D Lacznie z tym, ze jezdzilismy samochodem po miasteczku i szukalismy dawcow :D
Poszukajcie w swoich okolicach malych stacji telewizyjnych. U nas (tj. Geithus- komuna Modum) jest mala stacja Modum TV; poszlismy tam i okazalo sie, ze maja cala liste propozycji odbioru sygnalu. Po zakupie routera, przystawki bezprzewodowej, kabla za 1050 NOK i powrocie do domu mamy neta 256 za 149 NOK/ miesiac. Dziala az milo; w dwojke na Skype i idzie na luzie.
Warunek: w domu musicie miec instalacje przygotowana do odbioru tej TV.
Pozdrowionka

Awatar użytkownika
Cichociemny
Kontaktowanie:

Postautor: Cichociemny » ndz maja 18, 2008 5:39 am

Jesli mieszkasz blisko od centrum tego tam gdzie mieszkasz hehe ... to polecam NextGenTel.
Majom 20mbita za 469nok miesiecznie, sam mieszkam 4kilosy od centrum(centrala) i mam 16mbit efektywnie.

Posiadam jeszcze internecik do laptopa od NetCom za 100nok miesiecznie uzywasz gratis ile chcesz miedzy 17.00-08.00 rano. Pasuje mi taki deal poniewaz siedze w 2 robocie nocki 22.00-08.00. W centrum Stavanger masz miedzy 2-4mbita, poza centrum jest to 200-500kb co styka do surfowania i pisania tutaj :-)

Awatar użytkownika
_Makki_
Król Cytatów 2009
Pochwał: 1
Kontaktowanie:

Postautor: _Makki_ » pt gru 05, 2008 2:40 am

Kiedys za dobrych czasow w Norwegii byly lacza 150Mbit full duplex za 399kr na miesiac..
Znalazlem ciekawe zdjecie, jeden z moich rekordow, ponad 10mb/sec :)
Obrazek
QUATTRO - PROTECTED MOVEMENT

Obrazek

Awatar użytkownika
melankolic

Postautor: melankolic » pt gru 05, 2008 5:13 pm

Znalazlem ciekawe zdjecie,
Ciekawe i to bardzo, jednak ja bym publicznie nie chwalił się tym. Publikując to przyznajesz się jednoznacznie do złodziejstwa. :mrgreen:

Wróć do „KOMPUTER, INTERNET, TELEFON, TV”