Asystentka Stomatologiczna

Usługi medyczne w Norwegii, świadczenia chorobowe, kosmetyka, spa

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
monisa
Kontaktowanie:

Re: Asystentka Stomatologiczna

Postautor: monisa » wt lut 28, 2012 11:51 am

Ja chodze do stomatolog ktora posluguje sie tylko jezykiem angielskim no i polskim jezeli jest u niej polski pacjent, pracuje w Oslo w klinice na grønland... ze swoja asystentka rozmawia po angielsku slychac ze w stopniu komunikatywnym w zakresie slownictwa stomatologicznego.

Awatar użytkownika
Mardok
Pochwał: 1

Postautor: Mardok » wt lut 28, 2012 7:41 pm

Na zarobki nie będziesz narzekała, jeśli uda Ci się dostać pracę na 100 % etatu, może to być ok 280 000 rocznie na początek.

Aniczkaw11

Postautor: Aniczkaw11 » wt lut 28, 2012 8:08 pm

No i o to mi chodziło żeby wiedzieć czy warto ale po tej odp to wiem że warto. Dziękuje Ślicznie.

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Postautor: Anniken » śr lut 29, 2012 7:36 am

Aniczkaw11 pisze:No i o to mi chodziło żeby wiedzieć czy warto ale po tej odp to wiem że warto. Dziękuje Ślicznie.

Aniczko, tylko te zarobki musisz odniesc do cen w Norge, zeby moc porownac ich sile nabywcza.

Mysle tez, ze gabriel ma point i napisal Ci cos bardzo waznego, nad czym rowniez warto sie zastanowic i przygotowac na przewrotke calego zycia. Osiedlajac sie w Norge zmieniasz nie tylko zarobki i krajobrazy, ale zderzasz sie rowniez z calym dobrodziejstwem tego kraju, z ktorego czesc mozesz odrzucic, jak obcowanie z tubylcami, ale innym, jak przepisy na przyklad, musisz sie podporzadkowac, i zwyczaje rozne inne tez beda Ci sie na sile pakowac w zycie, chcesz czy nie. Do lepszego standardu zycia czlowiek szybko sie przyzwyczaja, ale jesli poza tym nie lubi sie kraju, w ktorym sie zyje, to wtedy dopiero zaczyna sie dylemat, czy sie oplaca, i mozna zmienic sie w polskiego malkontenta w Norge, ktoremu w tym kraju przeszkadza prawie wszystko poza kasą - czyli mozesz miec kase i wieczne niezadowolenie, oplaca sie czy nie? :wink:

Radze Ci duzo czytac forum, zwlaszcza tematy zycia w Norwegii, temat o Barnevernet itp., to pomoze Ci ocenic, czego bedzie od Ciebie wymagala zmiana kraju zamieszkania.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pixelsen

Postautor: Pixelsen » pn mar 12, 2012 1:41 pm

Aniczkaw11 pisze:No i o to mi chodziło żeby wiedzieć czy warto ale po tej odp to wiem że warto. Dziękuje Ślicznie.

No niestety Gabriel ma tu sporo racji.

Nie chcialbym cie tez za bardzo cie straszyc, ale 280tys brutto rocznie to niska wyplata.
Bedzie to okolo 24tys brutto i pewnie jakies 16tys. NOK netto miesiecznie.

Teraz wszystko zalezy gdzie znajdziesz prace i za ile wynajmiesz lokum. O standardzie mieszkania wole nie wspominac.

Koszt zycia w Noreg bardzo wysoki.
Koszt zywnosci okolo 2,5 raze wyzszy niz w Polsce ale moge sie mylic gdyz dawno tam nie bylem.

Nostryfikowac wyzsze studia mozesz z PL, wysylac potrzebne dokumenty do NOKUT. Czas oczekiwania do 4 miesiecy.

Gotowa na okresowe deprechy? Velkommen til Noreg :lol:

kate78

Postautor: kate78 » śr mar 21, 2018 1:48 pm

Kochani może macie jakieś strony skąd można się uczyć języka norweskiego w stomatologii?
byłabym wdzięczna

kate78

Postautor: kate78 » śr mar 21, 2018 1:49 pm

Ciężko jest znaleźć pracę jako asystentka stomatologiczna w Norwegii?

Awatar użytkownika
Mardok
Pochwał: 1

Postautor: Mardok » ndz kwie 08, 2018 4:52 pm

Na pewno musisz mówić dobrze po norwesku i same słówka z zakresu stomatologii nie pmogą. NIe wiem jakie masz wykształczenie albo doświadczenie z Polski ale tutaj jest szkoła dla asystentów stomatologicznych.

Wróć do „ZDROWIE I KOSMETYKA”