NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

Lecznie HCV w Norwegii

Usługi medyczne w Norwegii, świadczenia chorobowe, kosmetyka, spa

Moderator: Moderatorzy

ufol_86

Lecznie HCV w Norwegii

Postautor: ufol_86 » sob sty 24, 2015 9:28 pm

Witam wszystkich,

mam możliwość wyjazdu do Norwegii jednak posiadam bonus w postaci wirusa HCV. Chciałbym się dowiedzieć czy ma ktoś informacje na temat leczenia Wirusowego zapalenia wątroby typu C w tym kraju. Obecnie mam już zrobioną biopsję wątroby oraz wszystkie potrzebne badania do leczenia. Krótko mówiąc czekam na termin do szpitala aby rozpocząć leczenie w Polsce ale jeśli jest taka możliwość w Norwegii to wolałbym tam.
Jak to wszystko tam wygląda ...bo słyszałem że aby mieć refundowane leki trzeba wykupi większe ubezpieczenie za 2700 koron ... więc pewnie takie musiałbym wykupić aby móc być leczonym. Czy jest jakiś okres oczekiwania na leczenie tak jak w Polsce i jakim lekiem jest się leczonym. Ostatnio został dopuszczony bardzo dobry lek Sovaldi oraz HARVONI więc może w takim kraju jak Norwegia leczy się już pacjentów tym właśnie lekiem.
Może zna ktoś lekarza w Norwegii aby zapytać o te kwestie.

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuje i pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika
H-Element

Re: Lecznie HCV w Norwegii

Postautor: H-Element » ndz sty 25, 2015 10:40 am

Jeżeli wydaje Ci się , że kompetencje lekarzy norweskich są lepsze, to się mylisz. ;)
Zmiana programu "Kropka nad i" na "Kropka przed N". :mrgreen:

I'am laid-back !

ufol_86

Postautor: ufol_86 » ndz sty 25, 2015 1:58 pm

Bardziej myślałem o stosowaniu nowego dostępnego leku. Jest drogi ale może Norwegii nim już leczą. Dla Polski jest zbyt drogi....

JacekB

Postautor: JacekB » ndz sty 25, 2015 2:26 pm

Najpierw wylecz sie w Polsce a potem mysl o wyjezdzie bo mozesz sie baaardzo zawieść na norweskiej sluzbie zdrowia ...

Awatar użytkownika
Nemo

Postautor: Nemo » ndz sty 25, 2015 2:57 pm

ufol_86 pisze:Bardziej myślałem o stosowaniu nowego dostępnego leku. Jest drogi ale może Norwegii nim już leczą. Dla Polski jest zbyt drogi....

Nowedzy sa na szarym koncu w Europie, jezeli chodzi o stosowanie nowych lekow czy nowych sposobow leczenia. Tu medycyna jest na etapie krola Cwieczka.

Tak na marginesie Sovaldi jest dopuszczony do uzytku w Nrwegii od wrzesnia 2014.

Zeby byc tu skierownym na leczenie, to musisz miec zlegalizowany pobyt, czyli musisz miec prace.
Europejska karta zdrowia pokrywa tylko nagle wypadki, np jezeli nagle zachorujesz. Wtedy tez przysluguja tobie takie same prawa jak tubylcom. A tubylcy za lekarz w Norwegii placa. Dla przykladu - jakis czas temu zlamalam noge i kosztowalo mnie to dokladnie 2300 NOK (3x pogotowie, 2x gips, 3x przeswietlenie, 3x wizyta u lekarza).
The best way to get a puppy is to beg for a baby brother, and they'll settle for puppy every time.

martucha82

Postautor: martucha82 » ndz paź 04, 2015 4:28 pm

Hejka.. jeśli chcesz coś się dowiedzieć na ten temat to napisz do mnie na priv. Jestem po leczeniu, jestem bardzo zadowolona,mają dostęp do najnowszych leków.
Nie będę się spierać z innymi bo mam inne zdanie na ten temat. .są do przodu z leczeniem chorób i to bardziej niż Polska. ..

Piotrmal85

Lecznie HCV w Norwegii

Postautor: Piotrmal85 » śr sie 01, 2018 9:29 pm

siema , jestem tuż przed wejściem na program leczenia hcv w Norwegi . Ktoś przeszedł , jak to wyglądało jak samopoczucie . Dzięki

Wróć do „ZDROWIE I KOSMETYKA”