Szczepienia ochronne dzieci w Norwegii

Usługi medyczne w Norwegii, świadczenia chorobowe, kosmetyka, spa

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Magda Kajzer
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 22, 2014 12:01 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Szczepienia ochronne dzieci w Norwegii

Post autor: Magda Kajzer » wt sty 13, 2015 11:08 am

A ja myślę, że nie ma co panikować tak z tymi szczepieniami. Przecież zdecydowana większość z nas była szczepiona w dzieciństwie i jakoś żyjemy, prawda? I dam sobie nawet głowę uciąć, że powikłania dotyczą marginalnej liczby dzieci. Przecież, gdyby faktycznie szczepienia były aż tak niebezpieczne, jak piszesz, to z pewnością zainteresowałaby się nimi WHO czy inne organziacje. Ale jak nie chcesz, nie musisz szczepić dziecka - i dotyczy to zarówno Polski, jak i Norwegii.
Per aspera ad astra!

le5gualkee
Posty: 1
Rejestracja: sob gru 12, 2015 11:52 pm

Re: Szczepienia ochronne dzieci w Norwegii

Post autor: le5gualkee » sob gru 12, 2015 11:57 pm

Szczepienia w norwegi są dobrowolne więc kiedy rodzic obawiający się o zdrowie własnego dziecka może odmówić i nikt nikogo nie będzie straszyć BV , inaczej niż w Polsce gdzie będą cie straszyć karą 5000 pln. i ciąganiem po sądach.

Awatar użytkownika
farfura
Posty: 314
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 10:14 pm

Re: Szczepienia ochronne dzieci w Norwegii

Post autor: farfura » wt maja 03, 2016 8:36 am

Odświerzam temat :)
Mały zaczął szczepienia w Polsce. Infanrix (5+1) dwie dawki, tu uzupełnili pneumokoki i dalej już norweskim kalendarzem. Acha - miał Engerix (WZW B) czyli tutaj to będzie dodatkowo.
Wszystko bezpłatnie :)
Det rusler og tusler rasler og tasler
(Coś lezie i szura ... farfura)

annajak
Posty: 4
Rejestracja: ndz paź 08, 2017 8:32 pm

Szczepienia ochronne dzieci w Norwegii

Post autor: annajak » ndz paź 08, 2017 8:47 pm

Czy któraś z Pań, mogłaby przesłać mi na email annajak@interia.pl jak wygląda zaświadczenie o przebytych szczepieniach do wydrukowania z rejestru SYSVAK? SYSVAK - rejestr krajowy w którym zarejestrowane powinno być każde szczepienie w Norwegii plus ewentualnie wcześniejsze szczepienia dziecka jakie odbyły się w Polsce. Chciałabym zobaczyć jak wygląda takie zaświadczenie - skoro można to wydrukować to pewnie jest to do pobrania- zapisania w formie np pdf albo chociaż screen z ekranu, oczywiście będą tam dane personalne i to proszę zakryć. Z góry dziękuje annajak@interia.pl

annajak
Posty: 4
Rejestracja: ndz paź 08, 2017 8:32 pm

Szczepienia ochronne dzieci w Norwegii

Post autor: annajak » sob gru 02, 2017 8:52 pm

Dziękuję za e-mail. Dla rodziców którzy wracają z Norwegii do Polski lub po prostu chcieliby mieć takie zaświadczenie - certyfikat w czasie wyjazdowego urlopu to - trzeba wejść na stronę helsenorge.no zalogować się a później jest możliwy wydruk zarejestrowanych szczepień swoich czy swojego dziecka. Imię Nazwisko Fodselsnummer. Nazwy "na co" i daty.

ODPOWIEDZ