NUV a operacja w Polsce

Usługi medyczne w Norwegii, świadczenia chorobowe, kosmetyka, spa

Moderator: Moderatorzy

Ania Lugi

NUV a operacja w Polsce

Postautor: Ania Lugi » pt paź 25, 2013 3:31 pm

Mam taki problem: moja szwagierka ...i jej zdrowie
musi byc wykonana operacja ratująca życie... zagrożenie rakiem ( bardzo wysokie).Profilaktyczna mastektomia i usuniecie jajników. Wszystko potwierdzone w Norwegii, chcą operowac na miejscu, już jestem wpisana na liste oczekujacych.

Jednak my byśmy woleli operować w Polsce. Wiadomo, język ojczysty, bliscy itp.
Problem jest w tym że nie mogże wziąć tak długiego urlopu, a zwolnienie wystawione w Polsce może nie być honorowane w Norwegii. Dodatkowy problem to że jest pracownikiem budżetówki norweskiej i zaczną pytać dlaczego skoro tu mieszka chce sie operować za granicą... Nie wierzymy w umiejętności norweskich lekarzy, a w Polsce jest pod opieką najlepszego lekarza.
Dodatkowo po mastektomii musi od razu poddać się operacji rekonstrukcji piersi ( w jednym zabiegu) tez w Polsce mamy najlepszych chirurgów plastyków

Jak zrobić żeby lekarz w Norwegii wystawił zwolnienie, żeby mogła się zoperować w Polsce i żeby NUV sie nie czepiał???

Błagam ...pomóżcie. każdy pomysł jest dobry, każdy sprawdzimy.

Jeden jest taki: zaświadczenie od psychologa , że dla niej bedzie lepiej jak bedzie operowana w rodzimym kraju, że załamanie i takie tam ....
Czy to może przejść?

Wróć do „ZDROWIE I KOSMETYKA”