Autoryzacja specjalizacji pielęgniarskiej w Norwegii

Usługi medyczne w Norwegii, świadczenia chorobowe, kosmetyka, spa

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Pochwał: 1
Kontaktowanie:

Re: Pielęgniarka w Norwegii - uznanie kwalifikacji, zatrudni

Postautor: KARRRAMBA » ndz gru 09, 2012 11:53 am

ja sie nie znam na przepisach i tych wszystkich szkoleniach ale tak to wyglada
dla mnie norweski sanitariusz to to samo co polski ratownik medyczny
mysle ze wystartowac jako pielegniarka bedzie lepiej
tam w tym linku pisze ze jako pielegniarka mozesz pracowac w karetkach tez tylko musisz miec jakies tam kursy dodatkowe
moze by ci je uznali z polski z tej szkoly ratownictwa?
tylko ze tu jest tak ze nikt do konca ci pewnie nie powie od razu a safh kaze ci papiery przyslac by na nie popatrzyli bo oni tak nie lubia niby ogolnie tylko na konkretnym wypadku
ale oczywiscie mozesz i powinienes sie kontaktowac z safh nawet by jezyk podszkolic bo on bardzo wazny
bedziesz potrzebowal minimum norske prøve 3
kontaktujac sie z safh mozesz sie dopytac czy uznaliby by ci papiery z polski ratownika i czy moglbys od razu isc pracowac na karetki
z tym ze mysle ze ci jeszcze zejdzie kawalek czasu by to wszystko pozalatwiac przyjechac tu w taki czy inny sposob obsluchac sie na zywo z jezykiem itd
masz jakas konkretna date?

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Postautor: Anniken » ndz gru 09, 2012 2:56 pm

wolhar pisze:
Czyli na chwilę obecną chyba nie ma sensu startować z dyplomem ratownika medycznego tylko z pielęgniarskim bo bardziej konkretne przepisy są?

Startuj z dyplomem ratownika medycznego, kiedy chodzi o prace i o uznanie Twoich kwalifikacji w Norge.
O paramedic wiedza w Norge, kto to, najwyzej zrownaja Cie poki co w dół. Ale nie ryzykujesz, że nie dostaniesz uznanych kwalifikacji do pracy w pogotowiu.
W SAFH lubia pomarudzic, czy polskie wyksztalcenie aby rownie dobre co norweskie, bo w Norge 4 lata itd., moze beda kazali przysylac spis i opis przedmiotow, zakres i wykres, a jak rzucisz im dyplomem ratownika med., przetlumaczonym na angielski, to bedzie dla nich jasne.
Obrazek

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » ndz gru 09, 2012 4:13 pm

Anniken pisze:[ moze beda kazali przysylac spis i opis przedmiotow, zakres i wykres, a jak rzucisz im dyplomem ratownika med., przetlumaczonym na angielski, to bedzie dla nich jasne.

nie moze a na pewno

raz czy dwa udalo mi sie przygladac pracy tutejszych sanitariuszy, pracownikow karetki czy jakkolwiek sie nazywaja i nie widzialem by byly jakies roznice mieszy No a Pl
fakt ze im w papiery nie zagladalem kim sa ale dla mie wykonuja taka sama prace, az sie z ciekawosci dopytam znajomych
jak jest jakies zamieszanie w przepisach to moze byc faktycznie problem w uznaniu dyplomu ratownika ale na przepisach i toku ksztalcenia sie nie znam
wiem na pewno ze jak by ci brakowalo jakis godzin albo cos to zawsze mozesz i powinienes dolozyc lata pracy co sie doliczy
bo jak tutaj jest 2 lata szkoly i 2 lata praktyki to daje 4lata a ty masz 3 lata szkoly i przykladowo 5 lat pracy to daje 8 lat wiec wypada zdecydowanie na twoja korzysc
jako pielegniarka powinno byc lepiej znaczy prosciej
pamietaj teraz wszyscy zadaja poziom jezyka norsk prøve 3
adeccodalej szuka pielegniarek?

wolhar

Postautor: wolhar » ndz gru 09, 2012 7:57 pm

Adecco już nie szuka w Polsce od ponad roku:( i nie zanosi się żeby szukali bo dzwoniłem do ich wydziału w Polsce zajmującego się tym.
Trochę przegapiłem sprawę bo gdy byłem już po pielęgniarstwie i pracowałem w zawodzie to co 6miesięcy dzwonili i pytali się czy chcę jechać- a ja w tym czasie robiłem ratownictwo medyczne zaocznie i nie było jak bo miałem "kotwicę" a teraz już nie szukają:(
Z pielęgniarstwa mam taki kurs kwalifikacyjny uprawniający do pracy w Polskim pogotowiu - tzw pielęgniarz systemu ratownictwa medycznego - w pogotowiu pracowałem jako ratownik medyczny a teraz jako pielęgniarz:P
chyba najlepiej przesłać im wszystkie papiery i dyplomy i coś sobie z tego skleją.Czytałem że w Nov pielęgniarka by jeździć w karetce musi przejść jakieś kursy itp, więc skoro sanitariusz kształci się 2 lata+2 praktyki to z tych 2 dyplomów może coś wyłuskają podobnego, oprócz tego mam działalność w OSP jako wolontariusz - Specjalistyczna Ochotnicza Formacja Ratownicza OSP Wawa Ursynów- brałem udział jako instruktor w szkoleniu medycznym motocyklistów akcji MOTOPOZYTYWNI- może takie fakty też docenią?

wolhar

Postautor: wolhar » pt gru 14, 2012 11:25 am

Witam
Czy to prawda, że trzeba mieć ciągłość 3 lat pracy w ciągu ostatnich 5 lat by dyplom był autoryzowany w Nov?(w przypadku licencjata pielęgniarstwa)?

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » pt gru 14, 2012 11:39 am

skad ty takie pytania wyciagasz?
nie wiem muisz zdaje sie miec uprawnienia do wykonywania zawodu

wolhar

Postautor: wolhar » pt gru 14, 2012 7:46 pm

pośrednik pracy coś takiego wspominał, uprawnienia mamy - prawo wykonywania zawodu

KARRRAMBA pisze:skad ty takie pytania wyciagasz?

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » pt gru 14, 2012 8:45 pm

wolhar pisze:pośrednik pracy coś takiego wspominał, uprawnienia mamy - prawo wykonywania zawodu

KARRRAMBA pisze:skad ty takie pytania wyciagasz?

jaki posrednik pracy adecco?
to chyba tylko wymagania adecco i to pewno nie wymagane w 100 procentach

beataa

Re: autoryzacja dyplomu

Postautor: beataa » pt sty 18, 2013 8:56 pm

Proszę jeszcze raz po kolei jak zacząć autoryzację dyplomu do Norwegii, gdzie pisać co wypełniać, proszę o pomoc

beataa

Re: autoryzacja dyplomu

Postautor: beataa » pt sty 18, 2013 8:58 pm

proszę o informacje na temat autoryzacji, jestem pielęgniarką i mam skończone studia pomostowe, od czego zacząć proszę o pomoc

Awatar użytkownika
małgosia31

Postautor: małgosia31 » sob sty 19, 2013 5:28 pm

beata przeczytaj watek od poczatku bo nawet pielegniarki i pielegniarze maja granice cierpliwosci :) powodzenia
Pozdrawiamy partie komunistyczne awangardę walczących o lepsze życie, demokrację pokój i socjalizm

marcinoss

Postautor: marcinoss » śr mar 13, 2013 12:11 pm

Witam wszystkich forumowiczów... :)
Analizując wcześniejsze wpisy na forum rozumiem, że z dyplomem mgr pielęgniarstwa muszę złożyć następujące papiery:
1. Dyplom magistra/licencjata + suplementy;
2. Prawo wykonywania zawodu;
3. Zaświadczenie o kwalifikacjach zawodowych;
4. Świadectwo pracy/zaświadczenie z izb o przebiegu pracy zawodowej (do wyboru);
5. Paszport.
Tylko rozumiem to w ten sposób, że należy zrobić kopie dokumentów u notariusza w języku pl, potem oddać do tłumacza przysięgłego i zrobić znowu kopie przetłumaczonych papierów na angielski z pieczątką notariusza?? :strach: Masakra mam mętlik... Rozumiem, że później odsyła się do SAF u oryginały kopii potwierdzonej przez notariusza w języku pl i przetłumaczoną na angielski tak??? :roll:
Proszę powiedzcie mi jeszcze czy kopia jaką trzeba wysłać np. paszportu lub prawa wykonywania zawodu, to tylko pierwsza strona z danymi osobowymi??? Trzeba wogóle tłumaczyć prawo wykonywania zawodu na angielski ??? Wiem, że te pytania mogą się wydać conajmniej śmieszne, ale nie chcę popełnić błędów i pózniej dosyłać papiery.... :oops: Pozdrawiam

Wróć do „ZDROWIE I KOSMETYKA”