Autoryzacja specjalizacji pielęgniarskiej w Norwegii

Usługi medyczne w Norwegii, świadczenia chorobowe, kosmetyka, spa

Moderator: Moderatorzy

marcinoss

Re: Pielęgniarka w Norwegii - uznanie kwalifikacji, zatrudni

Postautor: marcinoss » śr mar 13, 2013 5:10 pm

:HELP: :help:

wiolas

Postautor: wiolas » pt mar 22, 2013 10:11 am

Witam, jestem położną i pielęgniarką w jednym. Obserwuję temat od niedawna. Szczerze mówiąc dość poważnie interesuje się wyjazdem do norwegi, z wielu powodów. Chciałbym już na miejscu pracować w swoim zawodzie najlepiej w placówce szpitalnej. Jak jest z pracą, czy są oferty dla pielęgniarek i położnych czy może ich nie ma. Pytam tu- na forum, gdyż wiem, że ktoś kto szuka pracy w tej kategorii zna realną odpowiedź. Dziękuję za reakcję:)

Awatar użytkownika
kkasia125

Postautor: kkasia125 » pt mar 22, 2013 10:54 am

Jest sporo ofert pracy w tym zawodzie. Oprocz autoryzacji dyplomu wymagany jest norskprøve3.
Når fortiden ringer - ikke svar. Den har ikke noe nytt å si.

kk71

Położna i pielęgniarka w Norwegii

Postautor: kk71 » pt kwie 12, 2013 4:38 pm

Witam. Jestem zainteresowana tematem pracy w Norwegii, jako położna i jak na razie przerażona papierologią , którą trzeba przejść. Czytając , właściwie pogubiłam się , nie wiem od czego zacząć czy najpierw od rejestracji w SAHF ? dopiero wtedy papiery? Proszę o pierwsze wskazówki , potem myślę , że będzie prościej. Pzdr Katarzyna

tobiash83

Autoryzacja specjalizacji pielęgniarskiej w Norwegii

Postautor: tobiash83 » sob gru 07, 2013 5:39 pm

Czesć, mam takie pytanko czy ktos może wie gdzie (w którym urzędzie) można autoryzować specjalizację pielęgniarską w Norwegii. W Polsce nie tak dawno zdałem pomyslnie egzamin ze specjalizacji anestezjologicznej w pielęgniarstwie i chciałbym mieć ten dokument ważny również tu w NO. Wysłałem zapytania w kilka miejsc i tak: Z "Norske sykepleieforbundt" odesłali mnie do SAK (Statens Autorisasionskontor for helsepersonell) a ci znów odesłali mnie do Helsedirektoratet gdzie od 3 tygodni nie dostałem żadnej odpowiedzi poza tym że zapytanie zostało przyjęte do przetworzenia. Wysłałem również to samo zapytanie do NOKUT i też czekam. Troszkę to wszystko po omacku dlatego pytam Was może ktos z Was ma pojęcie gdzie i jak to zrobić.
R

Może zedrzesz sobie łokcie i kolana, ale warto jeśli uda się trafić w dziesiątkę. - Mia Hamm

Awatar użytkownika
małgosia31

Re: Autoryzacja specjalizacji pielęgniarskiej w Norwegii

Postautor: małgosia31 » sob gru 07, 2013 11:22 pm

Z tego co sie orientuje ten polski kurs anestezjologiczny co pamietam trwajacy bodajze pol roku nie ma wiekszego znaczenia w norwegii
Opptakskrav 3-årig bachelorgrad i sykepleie eller tilsvarende, norsk autorisasjon som sykepleier og minst 2 års somatisk yrkespraksis fra spesialisthelsetjenesten etter autorisasjon.
Jak widzisz po szkole trzeba miec autoryzacje jako sykepleier tutaj, 2 lata doswiadczenia po autoryzacji i potem do szkoly na potoraroku
http://www.hioa.no/Studier/HF/Evu/anestesisykepleie
Powodzenia
Pozdrawiamy partie komunistyczne awangardę walczących o lepsze życie, demokrację pokój i socjalizm

Patrycja Wąsik

Postautor: Patrycja Wąsik » pt wrz 12, 2014 1:02 pm

Witam nie wiem czy po dak dlugim czasie jeszcze ktoś sie odezwie w tm poscie ale bardzo na to licze :) Jestem pielęgniarką i mysle o wyjezdzie do Norwegii chciała bym tam pracować zaznaczę że mam mgr i pracuje juz w zawodzie jakieś 6-7 lat ;) nie umiem norweskiego a mój angielski tez nie jest wyśmienity pisałyście coś o tych praktykach bezpłatnych w domach pomocy jak tam sie załapac co trzeba zrobic gdzie napisac chyba tam bylo by dla mnie na poczatek najlepiej podszkolila bym jezyk :) mam nadzieje ze ktoś sie odezwie :) pozdrawiam

Dosia

Postautor: Dosia » wt lis 04, 2014 9:46 pm

Hej
Przy pomocy miłej osoby odnalazłam właściwy wątek, dowiedziałam się wszystkich podstawowych wiadomości jeśli chodzi o prawo do wykonywania zawodu w Norwegii.
Teraz czas na kolejne pytanie, doczytałam się że aby pracować na bloku operacyjnym trzeba skończyć w Norwegii jeszcze jakąś szkołę. Czy ktoś z Was podjął się tego, albo wie konkretniej jak to wygląda ? Powiem szczerze, że nie chciałabym zmieniać działki w której pracuje na inną. Tylko chciałabym poznać wyzwania które mnie ewentualnie będą czekać jeśli postaram się o to zawalczyć :)
Ktoś coś wie ?

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Pochwał: 1
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » wt lis 04, 2014 9:54 pm

mozesz isc do szpitala i powiedziec ze jestes instrumentariuszka z pl ale nie wiem czy to cos da
warunkiem jest dwuletni staz pracy jako pielegniarki by sie starac o specjalizacje w no
http://utdanning.no/yrker/beskrivelse/o ... sykepleier
ja nie znam szczegolow ale ponoc ale tylko ponoc to jest tak ze szpital cie wspomaga w czasie szkolenia, nie wiem nic o szczegolach ale pozniej musisz im to odpracowac

jak dla ciebie to jezyk jezyk i jeszcze raz jezyk plus autoryzacja najpierw

Dosia

Postautor: Dosia » wt lis 04, 2014 10:07 pm

Jako instrumentariuszka pracuję już 4 lata, norweskiego się uczę, a angielski znam, na medyczny angielski mam dla potwierdzenia papier...

Dokumenty wysłać i poczekać ok, nie pali mi się aż tak, tutaj nadal pracuję :) Tylko jeśli już skompletuje dokumenty, zapłacę, a nie będę mogła podjąć pracy na bloku ?

Awatar użytkownika
małgosia31

Postautor: małgosia31 » wt lis 11, 2014 4:26 pm

KARRRAMBA pisze:warunkiem jest dwuletni staz pracy jako pielegniarki by sie starac o specjalizacje w no
http://utdanning.no/yrker/beskrivelse/o ... sykepleier
jak dla ciebie to jezyk jezyk i jeszcze raz jezyk plus autoryzacja najpierw

Mysle Karamba ze to na zasadzie videreutdanning. Ja robie specjalizacje wprawdzie nie z anestezjologii ale moja trwa tez 2 lata ( mam jeszcze niecaly rok przed soba) zaklad pracy dostal oferte z komuny, dzien kiedy sie szkole to tak jakbym byla w pracy, oczywiscie podpisalam cyrograf ze rok po szkole bede pracowac na obszarze komuny.
Pozdrawiamy partie komunistyczne awangardę walczących o lepsze życie, demokrację pokój i socjalizm

Awatar użytkownika
quba.pe

Postautor: quba.pe » śr lis 12, 2014 6:26 pm

Hej,
My z żoną również wybieramy się do norwegii, już uczęszczamy na intensywny kurs norweskiego, papiery do SAK wysłane. Mamy mgr z pielęgniarstwa i w przyszłym roku zdajemy egzaminy ze specjalizacji ja onkologiczna , żona anestezjologia i intensywna terapia.
Do norwegi jedziemy w maju i będziemy próbować podjąć pracę w szpitalu ale dajemy sobie na to czas, najpierw musimy odrobić 18mc dla firmy pewnie w plejehjem (dom opieki) , opanować tak norweski żeby zdać po tym czasie bergen-test i heja! ;)

pracuje ktoś z was może w Malm lub Steinkjer ?? To jest jeszcze kawałek za Trondheim

Wróć do „ZDROWIE I KOSMETYKA”