No i się stało...:/

Usługi medyczne w Norwegii, świadczenia chorobowe, kosmetyka, spa

Moderator: Moderatorzy

latawiec

Postautor: latawiec » ndz maja 14, 2017 10:02 am

No i się stało.. w piątek w pracy uszkodziłem kolano tzn trochę spuchło i cholernie boli jak ruszam nim. Skontaktowałem się lekarzem specjalistą w Polsce i powiedział mi że najprawdopodobnie bedzie trzeba coś tam operować. Jutro wybieram sie do mojego lekarza w NO. Chce przenieść leczenie do Polski ponieważ nie znam norweskiego ba nawet samochodu nie mam żeby gdzies pojechać:/ I tutaj proszę o pomoc tzn jak by ktoś mógł krok po kroku wytłumaczyć jak to zrobić żeby helfo zrefundowało koszty leczenia w PL oraz nav bez problemu wpłacał zasiłek chorobowy podczas leczenia w Polsce. Przekopałe neta dużo sie dowiedziałem ale pytam bo żeby jakies gafy nie zrobić. Proszę o pomoc....

latawiec

Postautor: latawiec » ndz maja 14, 2017 10:32 am

zapomniałem dodać, pracuje w norwegi od 6 lat i mam umowę na czas nieokreślony. stały numer personalny 8)

bozenka76
Pochwał: 1

Postautor: bozenka76 » pn maja 15, 2017 11:31 pm

Trzeba spelnic odpowiednie warunki zeby moc przenies leczenie do Polski i zeby Norwegia jeszcze placila za polskie zwolnienie.Nieznajomosc jezyka i nie posiadanie samochodu nie jest warunkiem dla ktorego mozna leczyc sie w Polsce.

latawiec

Postautor: latawiec » wt maja 16, 2017 4:30 pm

ale już to że rodzina jest w Polsce a ja posiadam status pendler powinno dużo pomóc;)

bozenka76

Postautor: bozenka76 » śr maja 17, 2017 11:03 pm

Skad takie informacje?

latawiec

Postautor: latawiec » czw maja 18, 2017 7:43 pm

Ktoś mi takiej modrej rady udzielił i powiedział że powinno pomóc 8) a na pewno nie zaszkodzi. Wspomniałaś o odpowiednich warunkach tak wiec nakreślisz o co chodzi? :P bo z tego co się zorientowałem to, idę do lekarza który wystawia mi(jezeli oczywiscie sie zgodzi) zaświadczenie że mogę sie leczyć w PL(argumentuje że nie znam języka, nie ma samochodu a na dodatek żona z dziećmi w Polsce za którymi bardzo mi sie tęskni). Składam do nav-u podanie i czekam na decyzję którą mam otrzymać do 14 dni. Nav raczej nie kwestionuje decyzji lekarza. Wsiada w samolot i lece sie leczyć w PL przy równoczesnym pobieraniu zasiłku chorobowewgo. Popraw mnie proszę jeżeli mój plan ma jakieś nieścisłości lub co gorsze jest skazany na niepowodzenie....

bozenka76

Postautor: bozenka76 » czw maja 18, 2017 11:30 pm

Co na to wszystko twoj lekarz? Rozmawiales z nim?

Awatar użytkownika
Mardok

Postautor: Mardok » pt maja 19, 2017 12:00 am

argumentuje że nie znam języka, nie ma samochodu a na dodatek żona z dziećmi w Polsce za którymi bardzo mi sie tęskni)
Żaden z tych powodów nie jest wystarczający, żeby dostać pozwolenie na leczenie w Polsce.

latawiec

Postautor: latawiec » pt maja 19, 2017 9:02 pm

bozenka76 pisze:Source of the post Co na to wszystko twoj lekarz? Rozmawiales z nim?

tabletki i bandaż elastyczny na razie wystarczają :mrgreen: Planuje w przyszłym tygodniu i na chwile obecną zbieram nie zbędne informację żeby sprawy nie spalić za pierwszym podejściem :roll:

latawiec

Postautor: latawiec » pt maja 19, 2017 9:08 pm

Mardok pisze:Source of the post
argumentuje że nie znam języka, nie ma samochodu a na dodatek żona z dziećmi w Polsce za którymi bardzo mi sie tęskni)
Żaden z tych powodów nie jest wystarczający, żeby dostać pozwolenie na leczenie w Polsce.

To proszę Cię kolego lub koleżanko napisz jaki powód jest wystarczający żeby przenieść leczenie i zasiłek chorobowy do Polski? bo w zabawę typu "wie ale nie powiem" jesteśmy chyba trochę za duzi :lol:

bozenka76

Postautor: bozenka76 » sob maja 20, 2017 10:36 am

Jednym z powodów jest to kiedy zagrożone jest twoje życie a Norwegia nie może ci pomóc bo np nie ma specjalisty żeby przeprowadził skąplikowaną operację lub termin oczekiwania jest zbyt długi. Kolejny powód to taki gdyby odmówiono ci pomocy. Ty sam nie możesz o tym decydować. Lekarz rodzinny nie jest taki chętny żeby wystawić takie zaświadczenie. Osobiście znam przypadki że nie wyrazili zgody na leczenie w Polsce. Nie ma problemu żeby wyjechać na zwolnieniu do Polski ale z leczeniem już jest.

latawiec

Postautor: latawiec » sob maja 20, 2017 3:55 pm

"Nie ma problemu żeby wyjechać na zwolnieniu do Polski ale z leczeniem już jest" czuli mam rozumieć że moge do PL i równocześnie popierać zasiłek chorobowy(norweski) ? pod warunkiem że jade do PL sie NIE leczyć?

Wróć do „ZDROWIE I KOSMETYKA”