poszukiwanie mieszkania - priorytetem miejsce, cena, inne?

Sprawy finansowe i mieszkaniowe, informacje, formularze, koszty utrzymania w Norwegii.

Moderator: Moderatorzy

BrunoJ

Postautor: BrunoJ » wt sie 01, 2017 1:28 pm

Tak, dzięki. Doczytałem. Na początek będę miał normalne auto z normalnymi kosztami, przywiozę z PL. Trochę mi to nie na rękę, bo będę musiał się bawić w przerejestrowywanie, a potem ponowne zwiezienie do PL. Ale nie chcę zaczynać przygody z Norwegią od takiego wydatku jak zakup auta. EL-ki widziałem w Stavanger w dużych ilościach, nawet miałem tam okazję przejechać się Teslą S, a lokalnie w PL i3-ką. Ale na obecną chwilę to raczej ciekawostka niż jakiś realny cel zakupowy, również pod kątem użytkowym. O zasięgu wiem, generalnie na lokalne dojazdy fajna rzecz, ale gdyby chcieć się wybrać do PL to już zaczyna być skomplikowane.

W temacie lokum jestem sfokusowany na relatywnie bliskie okolice pracy, po wakacjach przyjeżdzam na house hunting i zobaczymy co z tego wyjdzie. Wybór ofert jest słaby, mam nadzieję że to przez wakacje. Osobiście nie pasują mi mieszkania na dolnych kondygnacjach domów jednorodzinnych, z mizernym światłem, a takich jest najwięcej. Przy czym najczęściej nie spełniają one również kryterium garażu (zazwyczaj odkryte miejsce parkingowe na terenie posesji). W przypadku auta elektrycznego to tym bardziej - przydałby się jakiś prąd, żeby w nocy podłączyć...

Konrado

Postautor: Konrado » wt sie 01, 2017 4:10 pm

BrunoJ pisze:Source of the post Tak, dzięki. Doczytałem. Na początek będę miał normalne auto z normalnymi kosztami, przywiozę z PL. Trochę mi to nie na rękę, bo będę musiał się bawić w przerejestrowywanie, a potem ponowne zwiezienie do PL.

Zadnego przerejestrowywania nie bedziesz robil bo Ci sie to nie kalkuluje. Przypominam, ze jesli dostaniesz prace na caly etat to tracisz bodajze mozliwosc poruszania sie samochodem na polskich numerach po 3 miesiacach czy jakos tak.

BrunoJ

Postautor: BrunoJ » wt sie 01, 2017 6:14 pm

ok, kwestie rejestracji samochodu zostawmy, nie są istotne na potrzeby tego wątku. W regulacjach się orientuję. Jedyny istotny aspekt w tym temacie związany z samochodem to koszty dojazdu, szczególnie gdyby miejsce zamieszkania było zauważalnie dalej od miejsca pracy. I ewentualnie garaż, chociaż to bardziej pod kątem dodatkowych gratów.

Konrado

Postautor: Konrado » sob sie 05, 2017 2:10 am

Ale tutaj nie ma co dyskutować. Albo Cie stać i bierzesz lepsze/większe/ładniesze/z garażem albo Cie nie stać i bierzesz w gorszej lokalizacji/mniejsze/bez garazu. To Twoja kasa i Twoj czas na dojazdy :)

BrunoJ

Postautor: BrunoJ » śr sie 30, 2017 6:12 pm

Tak celem odkopania wątku a tymczasem czas klika i niedługo zawitam na fiordy.
Nie wiem czy jestem taki wybredny, czy trafiłem na słaby okres czy też po prostu fajnych ofert trzeba szukać ze świecą, ale przez ostatnie miesiące wypatrzyłem może kilka ofert na których można było zawiesić oko. Zazwyczaj znikały po kilku tygodniach, rownie sporo wydawało by sie ze mniej ciekawych ofert zniknęło. Za to od miesięcy "wisi" większość domow, za pewnie ze względu na ceny.
Czy oprócz finn'a można jeszcze gdzieś znaleść jakieś oferty?

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Pochwał: 1
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » pt wrz 01, 2017 7:42 am

Czyli jednak real......

BrunoJ

Postautor: BrunoJ » pt wrz 01, 2017 3:43 pm

Ano real. W trakcie wakacji było kilka naprawdę fajnych mieszkań z garażami w nowoczesnych apartamentowcach z wszystkimi udogodnieniami, ale widzę, że takie rzeczy schodzą szybko praktycznie bez względu na cenę. Wygląda na to, że oferty są w większości wystawiane "od zaraz" i bez bycia na miejscu ciężko będzie coś konkretnego upolować. Na razie ciągle jeszcze mam czas, żeby postawić poprzeczkę wymagań dość wysoko, plus - jak chyba wspominałem na początku - mam plan B (który coraz bardziej zaczyna zmieniać się w plan A), żeby zacząć od wynajęcia mieszkania w domu znajomych. Wtedy będzie się można na spokojnie na miejscu rozejrzeć.
Jestem ciągle optymistą, nowe oferty pojawiają się regularnie, ale jest ich relatywnie mało. Czasem wysypie się kilka fajnych jednocześnie, a czasem ładnych kilka dni nic nie ma. Po odrzuceniu wszelkich piwnicopodobnych z widokiem na koła samochodu lub mur, parterów w blokach czy różnych wynalazków (np. garaż w podziemiu bloku z windą na górę, z której wychodzi się na otwartą antresolę żeby wejść od mieszkania... kto to projektował?) , zostaje już niewiele/nic. Domy wiszą dłużej, ale wybór też d... nie urywa...

Wróć do „BANKI, FINANSE I MIESZKANIE”