NORWESKI - INTERAKTYWNE KOREPETYCJE U ANNIKEN. Zobacz więcej TUTAJ

Wynajem mieszkania w Norwegii - formalnosci i pytania

Sprawy finansowe i mieszkaniowe, informacje, formularze, koszty utrzymania w Norwegii.

Moderator: Moderatorzy

rafal01

Re: Wynajem mieszkania w Norwegii - formalnosci i pytania

Postautor: rafal01 » wt wrz 22, 2015 8:10 pm

Witam,

Chciałem wynająć mieszkanie z przyjaciółmi. We trzech znaleźliśmy mieszkanie w centrum. Zawiera ono 4 sypialnie. Mieliśmy wprowadzić sie razem od 01.10.2015. Podpisaliśmy wstępnie kontrakt na wynajem, tylko przez nas. Wszystko zostało zawarte przez e-mail, nie posiadam kontaraktu podpisanego przez właściciela. Osobiście nie widziałem tego mieszkania, oglądał je mój kolega. Był sam na visingu. W ostatnim tygodniu jeden z nas zrezygnował, otrzymał ofertę pracy w innym mieście. Mieszkanie to jest zbyt duże i drogie dla nas dwóch. Wysłaliśmy informację do właściciela w dniu 21.09.2015, że musimy zrezygnować z wynajmu tego mieszkania. Chcemy to zrobić przed 01.10.2015, aby on jako Wynajmujący miał czas na ogłoszenie tego mieszkania ponownie do wynajmu. Co możemy zrobić aby odstapić od umowy polubownie i nie ponisić żadnych dodatkowych kosztów i kary. Czy takie kary i koszty związane z wyjanmem mieszkania wogóle występują?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mi11

Postautor: Mi11 » śr wrz 23, 2015 8:10 am

Żadnych kar nie powinno być, bo nie jesteście w posiadaniu prawomocnej umowy. Umowa jest ważna gdy obie strony ją podpiszą.
Więc tak jakby jest to wynajem "na twarz". Słowo przeciw słowu. Nie do udowodnienia.
Jeśli natomiast właściciel chciałby bardzo wojować i wydrukował oraz podpisał swój egzemplarz, to i tak nie ma to znaczenia, bo nie dostarczył Wam wersji ze swoim podpisem.

Na drugi raz nauczka - umów nie zawiera się mailem i jednostronnie.

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Pochwał: 1
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » śr wrz 23, 2015 8:35 am

brak slow

Lindemans

Postautor: Lindemans » śr wrz 23, 2015 7:52 pm

KARRRAMBA pisze:brak slow

Jsli brak slow, to znaczy, ze nie jestes w stanie odpowiedziec na zadane pytania i nie masz nic do powedzenie w temacie.
Po co wiec informowac o braku tych slow ?

W temacie: Jesli wlasciciel nie pojdzie Wam na reke, to sie wywiniecie bez kosztow. Jesli zas nie, to zaplacicie za okres wypowiedzenia, ktory jest zawarty w umowie. Bo - podpisujac umowe zobowiazaliscie sie do wynajecia tego mieszkania. To, ze wlasciciel jeszcze Wam podpisanej umowy nie przeslal, to nie znaczy, ze Wasze zobowiazanie jest niewazne. Mozecie negocjowac, ale jesli sie nie uda, bedziecie placic za okres wypowiedzenia (nie wiem ile jest w waszym przypadku w umowie).

elmet@go2.pl

Postautor: elmet@go2.pl » czw wrz 24, 2015 9:42 am

saaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » czw wrz 24, 2015 1:16 pm

Lindemans brak slow to tez komentarz☺

marian123

Postautor: marian123 » ndz wrz 27, 2015 6:01 pm

Mam pytanie do Anniken
Podpisałem umowe na mieszkanie na czas okreslony, straciłem prace i nie moge dalej płacić. Nie ma czasu wypowiedzenia tylko zapis że musze kogoś znależć na swoje miejsce. Mieszkanie jest zbyt drogie i nie moge nikogo znależć.
Czy jak zerwe umowe i nie bede płacił to własciciel może mnie scigać jakoś w polsce?
Jestem w rozpaczy, prosze odpowiedz.....

bozenka76

Postautor: bozenka76 » ndz wrz 27, 2015 7:57 pm

Zawsze lepiej sie dogadac i postawic sprawe jasno niz palic za soba mosty.Proponuje porozmawiac z wlascicielem na temat twojej sytuacji finansowej oraz tego ze planujesz zjechac na stale do Polski.Wedlug mnie wlasciciel nie powinien robic problemu.

marian123

Postautor: marian123 » ndz wrz 27, 2015 8:54 pm

Problem w tym że on sie nie chce dogadać

Awatar użytkownika
Mi11

Postautor: Mi11 » pn wrz 28, 2015 8:52 am

Niestety, zgodziłeś się na takie warunki umowy i teraz musisz je wypełnić.
Mówisz, że nie możesz znaleźć - a jak szukałeś?
Ogłoszenia na tablicach ogłoszeń we wszystkich spożywczakach w okolicy już wiszą?
W lokalnej gazecie też?
Na Finn.no też?

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontaktowanie:

Postautor: Anniken » pn wrz 28, 2015 3:41 pm

Od kiedy chcesz rozwiazac umowe?
Dasz rade zaplacic jeszcze za pazdziernik?
Wplacales jakis depozyt przy zawieraniu umowy?
Obrazek
http://www.forum-norwegia.pl
Nie odpowiadam na pw w temacie pracy i życia w Norge. Zapraszamy do pisania na forum.

CezaryW

Postautor: CezaryW » ndz sty 31, 2016 8:57 am

Witam. Chciałbym opisać sytuację w jakiej się znalazłem otóż podpisałem z właścicielką kontrakt najmu domu na minimum jeden rok, właścicielka jednak zdecydowała się sprzedać wspomniany dom. Pierwszą wiadomość dostałem od niej ca.tydzień temu:
Hello
I dont know if somebody have contact you. But i desided to sell my house in strandveien.
It will take some time to do this. And i will keep you informed about what will hapend.
But we need to get in the house this friday ( 22 of january ) from 10 to 14 a clock to take some photos.
I hope if some of you are in the house you can lock us in?
It is no problem you are home at this time, but we will take photos of every room in the house.
Dostałem tą wiadomość dwa dni przed wspomnianą wizytą!
Weszli sobie, obejrzeli każdy pokój i uznali że nasze rzeczy mamy zabrać i dom ma wyglądać tak samo jak w dniu wydania. Powiedziałem że to dla nas problem ponieważ pracujemy w nocy i godziny ich odwiedzin nam nie pasują, na tym się skończyła wizyta osób które widziałem pierwszy raz w życiu, właścicielki z nimi nie było. Próbowałem skontaktować się z właścicielką telefonicznie ale ona chyba woli smsy, tak więc w czwartek w tym tygodniu dostałem kolejną wiadomość od niej:
Good morning. I am sorry, i am in a new job, and i did not look that you telephone me. I will telephone about Internet to day. About tomorrow. Is it ok they come and take photo? But then my feriend need to come in the morning to fix the house a bit. We may have to move some thing around, but we will put every thing back. But it is not shure i will sell the house. But i want to take the photo anyway because i pay for it.
Have a nice day.
Proszę pomóżcie NIE chcę już mieszkać u tej kobiety czy taka sytuacja daje mi podstawy do wypowiedzenia w/w umowy, wspomnę jeszcze że umowa jest na rok bez możliwości wypowiedzenia przez żadną ze stron

Wróć do „BANKI, FINANSE I MIESZKANIE”