Budowa domu w Norwegii.

Sprawy finansowe i mieszkaniowe, informacje, formularze, koszty utrzymania w Norwegii.

Moderator: Moderatorzy

Onecoffeenosugar
Kontaktowanie:

Budowa domu w Norwegii.

Postautor: Onecoffeenosugar » pn paź 23, 2017 9:41 pm

Coś o Norwegach,

Tak szybkich odpowiedzi nie spodziewałbym się nigdy. Wszystkie materiały, odpowiedzi w tym samym dniu albo dzień później. Wspaniałe uczucie.

Onecoffeenosugar
Kontaktowanie:

Budowa domu w Norwegii.

Postautor: Onecoffeenosugar » pn paź 23, 2017 9:58 pm

Szkic domu i firmy na wzgórzu.
Obrazek

Konrado

Budowa domu w Norwegii.

Postautor: Konrado » wt paź 24, 2017 3:20 pm

Mozna zapytac po co Ci dom na takim zadupiu jesli nie masz pracy? Co zamierzacie tam robic? Czy przy wyborze dzialki kierowales sie tylko jej cena zeby kupic cokolwiek i gdziekolwiek byle tanio?

Onecoffeenosugar
Kontaktowanie:

Budowa domu w Norwegii.

Postautor: Onecoffeenosugar » wt paź 24, 2017 6:51 pm

Konrado pisze:Source of the post Mozna zapytac po co Ci dom na takim zadupiu jesli nie masz pracy? Co zamierzacie tam robic? Czy przy wyborze dzialki kierowales sie tylko jej cena zeby kupic cokolwiek i gdziekolwiek byle tanio?

1. Wyprowadzka do Norwegii bez posiadania pracy jest szaleństwem. Ja mam pracę, możliwość pracy zdalnej i kilka spółek w portfolio jako dochód pasywny :D Moja żona jest jubilerem, mogłaby siedzieć w lesie :D
2. Wybierałem ziemię: 1) fiord blisko 2) góry blisko 3) las 4) możliwość dojazdu 5) cena 6) warunki pogodowe 7) możliwość łowienia ryb i strzelania 8) miasteczko z więcej niż 70 osobami 9) możliwość otworzenia biznesu na miejscu + poczta i bank 10) żadne z dużych miast
3. Patrzenie na ceny jest bez sensu. Aczkolwiek poświęciłem czas na to by znaleźć dokładnie to czego szukam za bardzo przystępną cenę. Kilka województw i około 160 gmin jak pisałem.
4. Bardzo ważne było tez zbadanie szybkości załatwiania spraw w gminie oraz wysądowanie ludzi i ich nastrojów
5. W bonusie mam plażę 15 minut od domu :D

Reasumując jeśli ktoś myśli że można kupić tanio ziemię, przyjechać bez pracy z myśleniem jakoś to będzie to jest w miejscu gdzie jest napis: "spłukani stoją tutaj"

Poza tym budowa domu to jest dość skomplikowany proces i porywanie się na coś nie mając zespołu na miejscu mogloby się skonczyć tragicznie.

Ja mam kompletny plan rozwoju, możliwości i realizuję wszystko punkt po punkcie. Na samym początku chodziło o szopę z adresem dla firm, teraz jest to projekt: dom, firmy przerzucenie centrum interesów życiowych. Procedura obliczona na 3 lata najbliższe :) Ale jeśli ma się dokładnie określone co się chce robić to już jest podstawa. Ten wątek piszę również z myślą by osoby, które sa w goracej wodzie kąpane wiedziąły że nie jest tak super różowo jak na pocztówce :)

Radek_Oslo

Budowa domu w Norwegii.

Postautor: Radek_Oslo » ndz paź 29, 2017 9:48 pm

to za ile kupiles te "1200m2 lasu na zboczu góry o nachyleniu 45 stopni" i gdzie?

Onecoffeenosugar
Kontaktowanie:

Budowa domu w Norwegii.

Postautor: Onecoffeenosugar » czw lis 02, 2017 9:11 pm

Sogn og Fjordane. Tak jak wspomniałem za drobne :)

Wróć do „BANKI, FINANSE I MIESZKANIE”