Jaki bank kiedy nie mam jeszcze pozwolenia na prace

Sprawy finansowe i mieszkaniowe, informacje, formularze, koszty utrzymania w Norwegii.

Moderator: Moderatorzy

plumber.gdansk.pl

Postautor: plumber.gdansk.pl » wt paź 25, 2016 2:40 pm

Jak w tytule.
Mam d numer,umowe o prace,umowe wynajmu.Na politi bede dopiero w grudniu.Pracodawca chce odemnie norwweskii numer konta. A kasa z domu zaczyna sie konczyc...
W jakim banku moge zalozyc konto ?
Ktos podpowie?

szczypior

Postautor: szczypior » wt paź 25, 2016 4:35 pm

Spróbuj w DNB - mi założyli w takiej samej sytuacji, choć było to parę lat wstecz. Jeśli nie, to próbuj w Santander Bank, Skandiabanken, Storebrandbanken - oni są dość elastyczni.

W zasadzie to podpowiedziałbym Ci, żebyś zasiadł do internetu i po prostu zaczął szukać. Nie każdy bank wymaga stały numer personalny, wystarczy D-nummer i zaświadczenie o zarejestrowaniu się w Folkeregisteret, które okazujesz w punkcie pocztowym przy odbiorze umowy.

plumber.gdansk.pl

Postautor: plumber.gdansk.pl » pt paź 28, 2016 7:35 pm

Czy mowimy o D mumerze? To jest ta rejestracja w Folkeregisteret?
Niestety....nigdzie nie chca zalożyc konta bez pozwolenia na pobyt...Ani przez strony internetowe ani podczas osobistej wizyty w banku.
Krach.

JacekB

Postautor: JacekB » pt paź 28, 2016 8:00 pm

A w jakich bankach byłeś i w jakiej miejscowosci ? Bo to dziwne co piszesz ..
Może idź do innego oddziału

plumber.gdansk.pl

Postautor: plumber.gdansk.pl » pt paź 28, 2016 8:39 pm

Sparebank:
Upload copy of your residence permit: *

Upload copy of your employment contract: *

Upload copy of your tax deduction card: *

NORDEA - dziś osobista wizyta - oprócz "opinii" z polskiego banku chcą zaświadczenie o zameldowaniu / czli wizyta na politi a mam ją dopiero 9 grudnia/
Skandiabanken - po podaniu D NUMERU" Fødselsnummeret er ikke på gyldig format. Vennligst se etter at du har skrevet inn fødselsnummeret ditt riktig."

Jestem tu dopiero 3 tygodnie i głupio prosić szefa o wolne co jakiś czas na wizyty w kolejnym banku... a wypłaty jak nie było tak nie ma ....bo nie ma banku....

bozenka76
Pochwał: 1

Postautor: bozenka76 » pt paź 28, 2016 9:04 pm

Zaswiadczenie o zameldowaniu dostaniesz w folkeregister a nie na policji.Musisz isc z umowa wynajmu do folkeregister i sie zameldowac.

JacekB

Postautor: JacekB » pt paź 28, 2016 11:02 pm

A mówiłeś szefowi ze nie chcą ci otworzyć konta ? Popros go o pomoc , może ci jakoś pomoże , niech zadzwoni i umówi cię na wizytę.
Sam poszedłbym OSOBIŚCIE do DnB - mam tam konto i jak je otwierałem to byłem dopiero miesiąc w NO i miałem D-nummer. Chcieli tylko umowę o pracę a żadnego zameldowania z Folkeregisteret nie chcieli zresztą jeszcze nie miałem tego.

Awatar użytkownika
Mardok

Postautor: Mardok » ndz paź 30, 2016 10:28 pm

Próbuj w DNB, koleżanka też kiedyś miała problem z założeniem i udało Jej się dopiero w małym mieście (musiała jechać 20 km), właśnie w DNB.
Powodzenia!!

Radek_Oslo

Postautor: Radek_Oslo » sob paź 14, 2017 1:26 pm

Obywatel EØS pracuje sezonowo w Norwegii. Dostal pismo od Kemnerkontoret Oslo ze zwrotem podatku za 2016r. 30.08.2017 wazne do 29.09.2017. Nie ma konta bankowego. Z pism urzedowych posiada jedynie pismo o nadaniu Dnumeru. Nic wiecej nie pamieta. Nie wie co to jest registreringsbevis.
1 Nordea przyjela zgloszenie o otwarcie konta i powiedziala za skontaktuja sie za 6-8 tygodni
DNB rejestracja otwarcia konta przez internet i informacja, ze skontaktuja sie z 4 tygodnie
2. wyslany mail do Kemnerkontoret Oslo z prosba o ponowienie pisma w sprawie zwrotu podatku z nowa data waznosci
3. wyslany wniosek o PINkody do Altinn.
Problem jest ze on wyjezdza 03.10.2017 i wroci dopiero wiosna.
Moze ma ktos propozycje, albo informacje, ktore tu bede zamieszczal sie komus przydadza.

bozenka76

Postautor: bozenka76 » ndz paź 15, 2017 9:55 pm

Nie wystawiaja juz czekow? Zawsze mozna podac zagraniczny numer konta i tam przesla pieniadze.Napewno wysylaja na polskie konto.

Radek_Oslo

Postautor: Radek_Oslo » pn paź 16, 2017 12:55 am

A jak taki "czek" wyglada? Ja widzialem w latach 80-tych w Polsce ksiazeczke czekowa i czek wyrywalo sie z tej ksiazeczki. Ksiazeczke wystawial bank. To co on dostal to jest pismo formatu a4 bez wskazania nazwy konkretnego banku wiec to chyba nie jest czek, ale ja nie wiem jak to nazwac wiec moze ktos nazywa takie pismo "czekiem".

bozenka76

Postautor: bozenka76 » pn paź 16, 2017 9:29 pm

Nie wiem jak taki czek wyglada bo nigdy nie dostalam czeku w Norwegi ;-) Z tego co piszesz to moze to byc czek bo czeki sa terminowe wlasnie,trzeba pojsc do banku i zapytac sie czy dany bank obsluguje takie czeki.Wiem ze kiedys sparebank 1 wyplacal.Najlepiej zadzwonic do urzedu i zapytac co to jest :roll:

Wróć do „BANKI, FINANSE I MIESZKANIE”