Zakup domu i mieszkania w Norwegii

Sprawy finansowe i mieszkaniowe, informacje, formularze, koszty utrzymania w Norwegii.

Moderator: Moderatorzy

Onecoffeenosugar
Kontaktowanie:

Postautor: Onecoffeenosugar » ndz cze 11, 2017 9:00 pm

Masz klikalny przycisk GIS BUD. Elektroniczna aukcja. Z tego co rozmawiałem wszystko się rozbija o termin "szukamy ofert", że to takie niby aukcja ale jak bedzie za mało to żartowaliśmy. Mnie nie wkurza aukcja czy jej brak. Tylko że pro megler zmienił kwoty i aukcję po mojej ofercie.

bozenka76
Pochwał: 1

Postautor: bozenka76 » ndz cze 11, 2017 9:59 pm

No ja tu nie widze zadnego przekretu.Nie bylo napisane ze jest to cena tylko ze czekaja na oferte i tak niektorzy robia.No chyba nie myslales ze ktos ci sprzeda ziemie za 10 tys nok w Norwegi ;-) Po za tym ty zlozyles tylko oferte a sprzedajacy nie musi jej zaakceptowac.

Konrado

Postautor: Konrado » pn cze 19, 2017 2:17 pm

KARRRAMBA pisze:Source of the post No wlasnie jak to z cenami?? Wybija ceny na 3 mln a ja chce 3.5 i co? Musze sprzedac? Cena wywolawcza byla np. 2.7.
Bud ønskes to znaczy tyle ze chca by ludzie oferty skladali.
Teraz walcza z loke pris czy jakkolwiek to sie nazywa.
Wiadomo ze mieszkanie warte 4 i pojdzie za 4.5 ale cena poczatkowa 3.5 by przyciagnac ludzi ze tu akurat taniej.
Podnosil ktos wogole ceny mieszkania w czasie licytacji?
Po co?

Cena wywoławcza nie jest ceną minimalną czasami? I za tyle powinno byc sprzedane

bozenka76

Postautor: bozenka76 » pn cze 19, 2017 8:38 pm

Cena ktora jest w ogloszeniu jest to cena na jaka wlasciciel zdecydowal sie wystwic na sprzedaz.Cena za ktora sprzeda zalezy od tego ile da kupujacy i czy sprzedajacy sie na taka cene zgodzi.Nigdzie nie jest napisane ze cena ktora jest w ogloszeniu to za tyle musi byc sprzedane.Ja kupilam 2 razy ponizej wyceny i ponizej ceny ktora byla w ogloszeniu :lol:

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » wt cze 20, 2017 9:10 am

Czy jest wogole cos obowiazujacego kogos z cena mieszkania przy sprzedazy czy wszystko dowolne.
Rynek stanal na maksa. Ludzie wieszaja ogloszenia z balkonow ze na sprxedaz, robia po kilka visningow by sprzedac.
Lidzie sie zala ze nikt nie chce budow dawac.kobieta sie zalila ze ni dostala ani jednego
Ale co sie dzieic jak mieszkania podrozaly w 2016 w dtolicy o 24 procent. Moje mieszkanie w ciagu kilku lat poszlo PONAD 100 procent do gory!!!!!!!!!
Pytanie tylko ile ono bedzie warte za 10 czy 20 lat.

Konrado

Postautor: Konrado » wt cze 20, 2017 3:46 pm

bozenka76 pisze:Source of the post Cena ktora jest w ogloszeniu jest to cena na jaka wlasciciel zdecydowal sie wystwic na sprzedaz.Cena za ktora sprzeda zalezy od tego ile da kupujacy i czy sprzedajacy sie na taka cene zgodzi.Nigdzie nie jest napisane ze cena ktora jest w ogloszeniu to za tyle musi byc sprzedane.Ja kupilam 2 razy ponizej wyceny i ponizej ceny ktora byla w ogloszeniu :lol:

Nie rozumiesz :) Chodzi o to, ze jak jest wystawiony dom za 3,5kk i ktoś da 3,5kk to wlasciciel musi sprzedać. Jak ktoś da 3,3kk i wlasciciel sie zgodzi to moze sprzedac ponizej tych 3,5kk.

KARRRAMBA pisze:Source of the post Czy jest wogole cos obowiazujacego kogos z cena mieszkania przy sprzedazy czy wszystko dowolne.
Rynek stanal na maksa. Ludzie wieszaja ogloszenia z balkonow ze na sprxedaz, robia po kilka visningow by sprzedac.
Lidzie sie zala ze nikt nie chce budow dawac.kobieta sie zalila ze ni dostala ani jednego
Ale co sie dzieic jak mieszkania podrozaly w 2016 w dtolicy o 24 procent. Moje mieszkanie w ciagu kilku lat poszlo PONAD 100 procent do gory!!!!!!!!!
Pytanie tylko ile ono bedzie warte za 10 czy 20 lat.

Moj dom w ciagu 1,5 roku spadl o 700 tys pomimo generalnego remontu wlacznie z wymiana okien i nowym dachem :O

szczypior

Postautor: szczypior » wt cze 20, 2017 6:12 pm

Konrado pisze:Source of the post Nie rozumiesz Chodzi o to, ze jak jest wystawiony dom za 3,5kk i ktoś da 3,5kk to wlasciciel musi sprzedać. Jak ktoś da 3,3kk i wlasciciel sie zgodzi to moze sprzedac ponizej tych 3,5kk.

Nie musi. Nie musi sprzedawać ani za 3,5 kk, ani za 3,3 kk. Pytanie tylko, czy będzie mu się opłacało opłacać meglera na kolejne visningi, żeby MOŻE uzyskać 3,6 kk albo wymarzone 3,9 kk.

Znam przypadek od środka, gdzie cena w ogłoszeniu była ceną umowną między meglerem a sprzedającym, np. owe 3,5 kk, megler znał dolną granicę, od której sprzedawca był skłonny rozmawiać o zgodzie na sprzedaż podczas budrundy, np. 3,7 kk. A pierwsza oferta i tak może wpłynąć jako 3,0 kk.

Tak więc tutaj nie ma chyba żadnych reguł.

Konrado

Postautor: Konrado » wt cze 20, 2017 8:36 pm

szczypior pisze:Source of the post
Konrado pisze:Source of the post Nie rozumiesz Chodzi o to, ze jak jest wystawiony dom za 3,5kk i ktoś da 3,5kk to wlasciciel musi sprzedać. Jak ktoś da 3,3kk i wlasciciel sie zgodzi to moze sprzedac ponizej tych 3,5kk.

Nie musi. Nie musi sprzedawać ani za 3,5 kk, ani za 3,3 kk. Pytanie tylko, czy będzie mu się opłacało opłacać meglera na kolejne visningi, żeby MOŻE uzyskać 3,6 kk albo wymarzone 3,9 kk.

Znam przypadek od środka, gdzie cena w ogłoszeniu była ceną umowną między meglerem a sprzedającym, np. owe 3,5 kk, megler znał dolną granicę, od której sprzedawca był skłonny rozmawiać o zgodzie na sprzedaż podczas budrundy, np. 3,7 kk. A pierwsza oferta i tak może wpłynąć jako 3,0 kk.

Tak więc tutaj nie ma chyba żadnych reguł.

Musi sprzedać za minimalna okreslona w ogloszeniu.. Juz bez przesady.

bozenka76

Postautor: bozenka76 » wt cze 20, 2017 10:18 pm

Wlasciciel nic nie MUSI moze ale nie musi a to roznica.Konrado chyba ty nic nie rozumiesz.Nie wiem gdzie ty masz ten dom i dlaczego po generalnym remoncie cena spadla ale w Barum ceny caly czas ida do gory i wszystko sie sprzedaje(nawet przed visningami) za sumy powyzej wyceny.Wiadomo teraz okres wakacji wiec i sprzedajacych mniej i kupujacych mniej.

bozenka76

Postautor: bozenka76 » wt cze 20, 2017 10:34 pm

Konrado a gdzie to jets napisane ze musi?! Skoro ja 2 razy kupilam ponizej wyceny i ponizej tej ceny minimalnej ktora byla okreslona w ogloszeniu to jaka jets twoja teoria na to? :lol:

szczypior

Postautor: szczypior » wt cze 20, 2017 11:08 pm

To nie Allegro.

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » wt cze 20, 2017 11:38 pm

Bozenka nie wierze ze ceny ida di gory w Barum i ze to tylko wakacje. Jak w Oslo siadl rynek to w Barum tez. Kuknij na fina i zobacz ile lokali stoi jak dlugo i ktory visning z kolei.

Wróć do „BANKI, FINANSE I MIESZKANIE”