NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

Nrk podrozeje?

Nowości z Norwegii i ze Świata. Codzienny przegląd prasy, dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

Radek_Oslo

Nrk podrozeje?

Postautor: Radek_Oslo » pt wrz 14, 2018 6:00 pm

JacekB pisze:Chyba nie muszę ci tłumaczyć ze nie ma juz teraz w zasadzie naziemnej TV a wiekszosc programów tv jest zakodowana i zeby cos oglądać to trzeba wykupic usługę u dostawcy

Tu sie mylisz. Do lipca2018 byla w Oslo normalna TV naziemna z kilkoma kanalami (niezakodowanymi), bez zadnych prywatnych posrednikow. Wystarczyl odbiornik TV+ drutantena. Chodzi mi o to co sie stalo z TA telewizja ogolnodostepna.

https://www.get.no/om/om/om-selskapet/dette-er-get
z tego co ja tu czytam to GET jest dostawca telewizji po swiatlowodach. To po co Teodorowi GET Box jak Teodor nie mam doprowadzonego swiatlowodu do domu, tylko ma drutantene na dachu i chce ogladac telewizje naziemna, metoda przodkow z nadajnika naziemnego na Trywaniu. Przeciez nie zlikwidowano nadajnikow naziemnych tylko rzekomo zamieniono sygnal wysylany z Trywania z analogowego na cyfrowy.

JacekB

Nrk podrozeje?

Postautor: JacekB » pt wrz 14, 2018 7:30 pm

Nie mylę się bo napisałem "w zasadzie nie ma" bo to co jest dostępne na drut antenie to kilka słabych programów co w porównaniu z ofertą cyfrową jest nędzą.
Sam get box nic nie daje chyba że jakis haker sprzeda mu nielegalną kartę ale to jest przestępstwo.
Dekoder trzeba kupić u legalnego sprzedawcy i używać legalnie płacąc miesięczny abonament lub jako pre-paid.
A telewizja ogólnodostępna czyli te kilka kanałów naziemnych może być odbierana przez odbiorniki z tzw. tunerem DVBT ponieważ nadawana jest wyłacznie sygnałem cyfrowym( przynajmniej tak jest w Polsce)

Radek_Oslo

Nrk podrozeje?

Postautor: Radek_Oslo » sob wrz 15, 2018 10:36 am

No ale Teodor ma CYFROWY TV to po uj mu "tzw. tuner DVBT"??Czy do cyfrowego TV tez trzeba "tzw tunera DVBT"??

Radek_Oslo

Nrk podrozeje?

Postautor: Radek_Oslo » sob wrz 15, 2018 10:50 am

JacekB pisze:Sam get box nic nie daje chyba że jakis haker sprzeda mu nielegalną kartę ale to jest przestępstwo.
Dekoder trzeba kupić u legalnego sprzedawcy i używać legalnie płacąc miesięczny abonament lub jako pre-paid.

To do tego GETbox oprocz doprowadzonego swiatlowodu trzeba miec jeszcze jakas "Karte"? Ale co pomoze "nielegalna karta" jak nie ma doprowadzonego swiatlowodu?
Getboxa Teodor ma bo znalazl na smietniku, ale wydaje sie to mu calkowicie bezuzyteczne bez swiatlowodu.

JacekB

Nrk podrozeje?

Postautor: JacekB » sob wrz 15, 2018 2:25 pm

Radek_Oslo pisze:Source of the post No ale Teodor ma CYFROWY TV to po uj mu "tzw. tuner DVBT"??Czy do cyfrowego TV tez trzeba "tzw tunera DVBT"??

Nie trzeba bo ten odbiornik już ma mozliwość odbioru sygnału cyfrowego.

JacekB

Nrk podrozeje?

Postautor: JacekB » sob wrz 15, 2018 2:30 pm

Radek_Oslo pisze:To do tego GETbox oprocz doprowadzonego swiatlowodu trzeba miec jeszcze jakas "Karte"? Ale co pomoze "nielegalna karta" jak nie ma doprowadzonego swiatlowodu?
Getboxa Teodor ma bo znalazl na smietniku, ale wydaje sie to mu calkowicie bezuzyteczne bez swiatlowodu.

Odnoszę wrażenie, że się nudzisz i po prostu żartujesz sobie na forum zadając tak infantylne pytania...
Jesli nie ma doprowadzonego sygnału do domu to nawet nowy legalny dekoder nic nie da a ten znaleziony na smietniku niech zaniesie do punktu odbioru zuzytego sprzetu RTV.

Radek_Oslo

Nrk podrozeje?

Postautor: Radek_Oslo » sob wrz 15, 2018 3:25 pm

No wiec precyzuje, ze pytania moje dotycza odbioru sygnalu z nadajnika naziemnego przez antene na dachu.
PS
Nie wiem czemu w okresie maj2018 -lipiec2018 leciala informacja na programach nadawanych z Trywania, ze po lipcu2018 potrzebny bedzie GETbox zeby odbierac sygnal.

AuntCat

Nrk podrozeje?

Postautor: AuntCat » ndz wrz 16, 2018 3:08 pm

możliwe

Radek_Oslo

Nrk podrozeje?

Postautor: Radek_Oslo » ndz wrz 16, 2018 5:46 pm

AuntCat pisze:Source of the post możliwe
skad sie biora takie wirusy? Nie mozna tego usuwac?

Radek_Oslo

Nrk podrozeje?

Postautor: Radek_Oslo » ndz wrz 16, 2018 6:30 pm

https://www.teknikmagasinet.no/produkte ... er-dtb-135 wydaje mi sie ze trzeba kupic takie cos.moze ktos WIE?

JacekB

Nrk podrozeje?

Postautor: JacekB » pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Chyba tak ale lepiej dla pewnosci dopytać sprzedawcę.

Radek_Oslo

Nrk podrozeje?

Postautor: Radek_Oslo » pn wrz 17, 2018 11:10 pm

Sprzedawca powiedzial ze sie nie zna. Kupilem i nie wyszukuje kanalow. Nie wiem dlaczego. Jutro oddam

Wróć do „WIADOMOŚCI NORWEGIA I ŚWIAT”