Emigracja, koniecznosc czy kaprys?

Nowości z Norwegii i ze Świata. Codzienny przegląd prasy, dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

h5n1

przyzwyczajenie

Postautor: h5n1 » wt mar 13, 2007 9:44 pm

Przyzwyczajenie jest druga natura. Polak w Norge po dluzszym okresie czasu po prostu bezwiednie przejmie sposoby na zycie i zachowanie z otoczenia. Im wiecej przebywamy wsrod Norwego tym bardziej jestesmy jak oni.... Tak naprawde jestesmy do nich bardzo podobni. Samolubni, materialistycni, wygodni i lasi na szybko i lekko zarobione pieniadze. Roznimy sie tylko tym , ze mamy mniej srodkow aby te srednio chwalebne instynkty zaspokajac. Ale spoko... kilka lat i bedziemy rownie eleganccy w tych paskudnych zwyczajach. I bawic sie lubimy rowniez bez granic:) Polak- Norweg dwa bratanki:)
nie jestem juz moderatorem

Dr. Julia

Postautor: Dr. Julia » czw mar 15, 2007 10:48 pm

Anniken pisze:Byt okresla swiadomosc - to jest to, w co wierze.

Swieta racja Anniken!
Ja tam zawsze uwazalam, ze jestem jednostka wolna i nieuwarunkowana i moja moznosc podejmowania wyboru jest moja forma wolnosci. Tak wiec nijak sie ma do tego fakt dorastania w spoleczenstwie obciazonym 50 laty prania mozgow, propagandy, i aktywnego dzialania w celu pograzenia narodu w degrengoladzie i alkoholizmie.

:arrow:
Byt okresla swiadomosc. Prawda?

wrednaa

Postautor: wrednaa » pt mar 16, 2007 7:41 pm

dziwnym narodem jestesmy,ciągle czujemy tak jakby na sobie oddech przeszłości i nie bardzo potrafimy się od tego odciąc ,nie mowie ,ze zapomniec ,bo o takich rzeczach nie sposob zapomniec i nawet nie byloby to wskazane ,ale musimy wziąc sie w garsc i isc do przodu,przeciez stac nas na wiele ,zarowno jako naród jak i kazdego z nas z osobna,Polacy;-)....
"Wygladacie na szczesliwych. Jak to robicie?
Ona: Ja jestem bezmyslna,ograniczona,nie mam poglądów ani nic ciekawego do powiedzenia.
On: I ja tez."
A...

Wróć do „WIADOMOŚCI NORWEGIA I ŚWIAT”