Internauci uratowali życie.....

Nowości z Norwegii i ze Świata. Codzienny przegląd prasy, dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

wnuczka.rzeźnika

Internauci uratowali życie.....

Postautor: wnuczka.rzeźnika » ndz mar 11, 2007 7:41 pm

Uzytkownicy forum dyskusyjnego zapobiegli samobójstwu załamanego meżczyzny

wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... &_ticrsn=5

Awatar użytkownika
Olo
Cybermajster
Kontaktowanie:

Postautor: Olo » ndz mar 11, 2007 8:36 pm

Ciekawe, czemu mu przeszkodzili - zazdrościli mu? Jak to się ma do wolności wyboru?

wnuczka.rzeźnika

Postautor: wnuczka.rzeźnika » ndz mar 11, 2007 8:44 pm

Olo pisze:Ciekawe, czemu mu przeszkodzili - zazdrościli mu? Jak to się ma do wolności wyboru?

Olo mnie się wydaje , ze on chciał , zeby mu ktos przeszkodził :zam:

Gdyby chciał sie zabić to nie pokazywałby się na forum z pistoletem przy głowie , tylko strzeliłby sobie bez świadków i byłoby po akcji

Pewnie to wystąpienie w internecie było wołaniem o pomoc i próba zwrócenia na siebie uwagi :roll:

Awatar użytkownika
PumaIM

Postautor: PumaIM » ndz mar 11, 2007 8:56 pm

Hmmm :roll: Ja bym tak tego nie interpretowała :? Normalnie - postarali się uratować człowiekowi życie. A i on sam robił to tak, jakby prosił o pomoc - inaczej zaszyłby się w ciemnym kącie i użył tego pistoletu nie informując nikogo.

Wolność wyboru? A odkąd to w kulturach podszytych chrześcijaństwem pozwala się na taki wybór? W całej Europie, w obu Amerykach, Australii, zapewne też w części Afryki - samobójstwo nawet jeśli nie jest już dziś karane środkami prawnymi, to w miarę możliwości udaremniane, a niedoszli samobójcy przymusowo kierowani do psychologa. Nie na darmo eutanazja (w końcu też forma niebezpośredniego samobójstwa) dozwolona jest tylko w Holandii, a i to po udowodnieniu, że jesteś nieodwracalnie chory i cierpisz.

Ja co prawda po tytule spodziewałam się raczej, że po prostu odwiedli go od pomysłu - w końcu internetowe fora to swoiste grupy wsparcia - inaczej się znosi osobiste tragedie, kiedy można o nich porozmawiać z grupą nawet półanonimowych przyjaciół :roll: A tu taka akcja, z policją dwóch krajów :shock:
I have not lost my mind - it's backed up on disk somewhere.

Wróć do „WIADOMOŚCI NORWEGIA I ŚWIAT”