NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

Oslo - Best Western Karl Johan Hotel

Podróże w Norwegii i innych krajach, Fotorelacje Forumowiczów, połączenie, trasa i noclegi

Moderator: Moderatorzy

aniek_u

Oslo - Best Western Karl Johan Hotel

Postautor: aniek_u » wt mar 10, 2015 11:36 am

Dzień dobry,

dziękuję za umożliwienie wejścia na forum i witam wszystkich serdecznie.

Jestem wyłącznie turystką, tj. przyszłą turystką, wybieram się do Oslo i byłabym bardzo wdzięczna, gdybym otrzymała od was, znawców miasta, kilka praktycznych informacji, czyli, co laik wiedzieć powinien :)

Pierwsze moje pytanie dotyczy hotelu "Best Western Karl Johan". chciałabym wiedzieć, czy faktycznie znajduje się on w centrum miasta.

Chcemy z koleżanką wykupić wycieczkę w biurze Traveliada, jest to wyjazd trzydniowy. Nocleg B&B i przelot w kwocie ok. 1200zł. Myślicie, że to rozsądna cena?

Kolejne pytanie dotyczy transferu z lotniska. W jaki sposób najtaniej się z niego wydostać?

Radek_Oslo

Re: Oslo - Best Western Karl Johan Hotel

Postautor: Radek_Oslo » wt mar 10, 2015 9:08 pm

Sprawdzilem, ze przy rezerwacji przez internet sam pokoj 2osobowy na 2 noce w terminie 24-26.03.2015 w tym hotelu kosztuje 3790 NOK (1900zl). Do tego cena samolotu zalezy od dnia i linii.
Hotel jest w samym centrum, ze blizej nie mozna. Na szpilkach do krola dojdziecie.
Z lotniska najlepiej taksowka. Na kazdym z trzech lotnisk w okolicy Oslo sa taksowki. Bo rozumiem, ze jak placicie za hotel 450zl/osoba/noc to nie chce wam sie z walizkami autobusem tarabanic.

romanhoks

Postautor: romanhoks » wt mar 10, 2015 9:14 pm

Taksowka z lotniska? No ze chyba ze maja dobrego sponsora. :mrgreen: Nie lepiej kolej lub autobus?

Radek_Oslo

Postautor: Radek_Oslo » wt mar 10, 2015 9:42 pm

1. Taksowka z Gardermoen do Hotelu - 700NOK. Pan wsadzi walizki. Pan wyciagnie walizki. Jestesmy w hotelu. I unikacie niemilych wspolpasazerow.
2. Autobus z Gardermoen do Dworca autobusowego Oslo ok 200NOK * 2osoby= 400NOK.
I teraz trzeba sie z dworca do hotelu dostac:
a) trzy kilometry na piechote. Polowa drogi kreta, a druga polowa pod gore.
b) metrem 2 przystanki. Trzeba do niego isc, znalezc, kupic bilet, skasowac bilet, pytac w ktory pociag wsiasc i gdzie wysiasc i sie nie pomylic.
c) taxi - pewnie 300NOK.

aniek_u

Postautor: aniek_u » wt mar 10, 2015 9:57 pm

Kochani jesteście :) Bardzo dziękuję :)

Jesteśmy raczej z tych biednych, co to miesiącami w budżetowce pracują zanim się szarpną na taką wycieczkę (moja taka pierwsza w tym rodzaju).

Pewnie, że wolałybyśmy jak najtaniej, a co! Tylko pewnie nie umiemy dotrzeć do odpowiedniego źródła (czytaj: tanie noclegi).

Ale sprawdzałam jakiś niby najtańszy hostel i wyszło mi za sam nocleg ok. 1200zł w sumie, a do tego jeszcze przelot. A w cenie biura podróży za 1200zł mamy przelot, śniadania i noclegi. Wyszło mi, że się opłaca.

Jeśli chodzi o dojazd z lotniska to nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby wziąć taksówkę (w sensie: taksówki są dla zamożnych).

Informacja z biura podróży jest następująca:

Podstawową i najtańszą, a często także najdogodniejszą formą dojazdu do Oslo jest autobus. Dojazd zajmuje ok. 60 minut. Kursy między lotniskiem a miastem obsługuje firma Rygge Ekspressen. Autobusy odjeżdżają średnio co godzinę, a ich rozkład jazdy jest dostosowany do przylotów samolotów na lotnisko.Cena standardowego biletu w jedną stronę wynosi 160 NOK, jeśli kupicie Państwo od razu bilet w dwie strony, to wydacie 290 NOK.

A necie wyczytałam, że na lotniskach działają także polskie grupy przewoźników.

Wszystkie rady mile widziane. Planujemy wyjechać w majowy weekend (1-3.05).

Radek_Oslo

Postautor: Radek_Oslo » wt mar 10, 2015 10:16 pm

http://www.ankerhostel.no/
640NOK za 1 noc/pokoj dwoosobowy w najpopularniejszym hostelu Anker w tym terminie ( pewnie jest jakies sniadanie). A ceny samolotu musisz sobie znalezc sama, bo nie podalas skad ma leciec.

Nie wiem ile macie lat, ale wyluzowane dziewczyny w wieku bliskim studenckiego czesto wybieraja to: http://www.couchsurfing.org.

aniek_u

Postautor: aniek_u » wt mar 10, 2015 10:23 pm

Już tam sprawdzałam i wyszło mi, że "average daily rate" to 630 NOK za pokój, czyli za dobę ok. 300zł/osoba. Samolot ok. 200-300 zł, więc w sumie koszt całkowity czyli lot i nocleg jest wyższy niż ten z biura podróży. I jeszcze jest śniadanie w cenie :)

Na Couchsurfing chyba się nie zdecydujemy.

Radek_Oslo

Postautor: Radek_Oslo » wt mar 10, 2015 10:37 pm

ja widze w Anker: 1 pokoj, 2 doroslych, 2 noce : 1280NOK czyli za dobe/osobe ok 160 zl.
Ale standard i wspomnienia na pewno beda lepsze z Hotelu**** w centrum niz z hostelu nad "kanalem". Sniadanie na pewno bedzie lepiej wygladalo.

aniek_u

Postautor: aniek_u » wt mar 10, 2015 10:47 pm

E, tam! My nie jesteśmy wymagające w żadnym razie!

Kurcze, źle policzyłam. Masz rację z cenami.

Radek_Oslo

Postautor: Radek_Oslo » wt mar 10, 2015 10:54 pm

Ale jezeli roznica wyniesie tylko 300zl./osobe to ja bym dolozyl i zafundowal se lux. Taki hotel**** to bedzie dodatkowa atrakcja sam w sobie.

Awatar użytkownika
Mardok
Pochwał: 1

Postautor: Mardok » wt mar 10, 2015 11:31 pm

Nocleg B&B i przelot w kwocie ok. 1200zł.
Jesteś pewna, że to cena za trzy dni a nie za dobę? Jeśi to za całość z przelotem, to nawet się nie zastanawiaj, bo to jak za darmo w takim hotelu. To raczej nie jest tani hotel.

Awatar użytkownika
H-Element

Postautor: H-Element » śr mar 11, 2015 1:18 pm

Zmiana programu "Kropka nad i" na "Kropka przed N". :mrgreen:

I'am laid-back !

Wróć do „TURYSTYKA I JAK DOJECHAĆ”