Obrazek

jak zamówić tłumacza na wizyte do lekarza???

Wychowanie, nasze rodzicielskie radości i smutki, świadczenia rodzinne.

Moderator: Moderatorzy

katarruci

Postautor: katarruci » ndz mar 11, 2012 7:31 pm

cześć wszystkim ;-) Juz od ponad 1,5 roku staram sie o dziecko, metoda kalendarzyka, testami owulacyjnymi i nic z tego nie wychodzi a w Polsce mówią, że trzeba czekać i nie myslec o tym tak intensywnie. ALE ILE MOŻNA CZEKAĆ!!! Ja juz nie mam 20-pare lat a 32 niestety i nie mam czasu czekać :-((( tak więc mów norweski i angielski nie jest za dobry a jeżeli chodzi o sprawy medyczne to juz w ogóle beznadzieja. zamierzam pójść do norweskiego lekarza i zacząć w końcu coś działać i prosze o pomoc. Jak zamówic tłumacza do wizyty u lekarza??? Zaznaczam że jestem w Norwegi 3 lata i jeszcze ani razu nie byłam tu u lekarza. (jestem legalnie) Za odpowiedź z góry dziękuję i sorki za rozległy wstęp ;-)

stille
Pochwał: 1

Re: jak zamówić tłumacza na wizyte do lekarza???

Postautor: stille » ndz mar 11, 2012 7:34 pm

A to nie jest tak, ze jak zamawiasz wizyte, nawet lamanym angielskim :) to mowisz, ze potrzebujesz tlumacza i to przychodnia go umawia? Bo to przychodnia ma umowy z tlumaczami. Tak mnie sie zawsze zdawalo. A jak i tego nie dasz rady, to moze warto isc z kims kto zna jezyk na tyle, zeby powiedziec, ze Ty masz potrzebe zamowic tlumacza na swoja wizyte :)
Nå er det bare ork liksom... venter på ferie se :P

førskolelærerstudent

Awatar użytkownika
kkasia125

Postautor: kkasia125 » ndz mar 11, 2012 10:03 pm

Chyba tak wlasnie stille jest. W moim przypadku lekarz sam zapytal czy potrzebuje tlumacza. Na moje pytanie ile ta przyjemnosc kosztuje, padla odp.ze nic. Szpital ma wlasnego tlumacza i ponosi koszty jego uslug :)
Når fortiden ringer - ikke svar. Den har ikke noe nytt å si.

stille

Postautor: stille » pn mar 12, 2012 1:15 am

I tak jak kkasia mowi, tlumacz jest za darmo, wiec obstawaj twardo przy tym, na wypadek jakby sie zdazylo, ze chca cie kosztami tlumaczenia obciazyc :)
Nå er det bare ork liksom... venter på ferie se :P

førskolelærerstudent

Radek_Oslo

Postautor: Radek_Oslo » czw gru 06, 2018 2:33 pm

Byliby ludzie tak mili i napisali jakie maja doswiadczenie z zamawianiem bezplatnego tlumacza w roznych czesciach Norwegii tudziez w roznych instytucjach medycznych? Ile sie czeka? jak tlumaczy? Jakie problemy wynikaja ?

JacekB

Postautor: JacekB » czw gru 06, 2018 5:48 pm

Ja korzystałem. Tłumacza zamawiał fastlege( Polak) kiedy wystawiał mi skierowanie do specjalisty
Tłumacz był przez telefon, wszystko było ok.
Nie wynikają żadne problemy z tego powodu , bo niby jakie ? Wręcz przeciwnie - same korzysci

Awatar użytkownika
Mardok

Postautor: Mardok » sob gru 15, 2018 10:59 pm

Tłumacza zwykle zamawia lekarz rodzinny, jeśli tego nie zrobi, trzeba samemu się upomnieć. Na tłumacza nie czeka się. Jest zamawiany na wizytę u lekarza. A jak tłumaczy? jeden lepiej inny gorzej....

Radek_Oslo

Postautor: Radek_Oslo » ndz gru 16, 2018 2:47 pm

Mardok!
A skad lekarz rodzinny wiedzial, ze ty nie umiesz mowic po norwesku czy angielsku za pierwszym razem i ze bedzie Ci potrzebny tlumacz i z jakiego jezyka? Upominalas sie u kogo i w jaki sposob?

PS Podkreslam, ze mi zalezy na wypowiedzi osob jakie maja DOSWIADCZENIE OSOBISTE, a nie co sie sie komu wydaje i "jak__nie_wiem_to_wymysle".

JacekB

Postautor: JacekB » ndz gru 16, 2018 6:26 pm

Jesli zamawiasz pierwszą wizytę u fastlege to podczas umawiania wizyty mówisz że chcesz tłumacza.
Jesli fastlege umawia cię na wizytę do innego lekarza to ty sam mówisz u fastlege że chcesz tłumacza.

Wróć do „RODZINA W NORWEGII”