Jaki bank kiedy nie mam jeszcze pozwolenia na prace

Świadczenia rodzinne, Sprawy mieszkaniowe, Finanse i koszty utrzymania w Norwegii

Moderator: Moderatorzy

Radek_Oslo

Re: Jaki bank kiedy nie mam jeszcze pozwolenia na prace

Post autor: Radek_Oslo » ndz paź 04, 2020 1:48 pm

Wyslalem wczoraj wniosek do Nordea. O Sparebanku myslalem, ale wole mu zalozyc konto w banku ogolnokrajowym z siecia bankomantow na dworcach i lotniskach i miejscem parkingowym i blisko, zeby podjechac i zeskanowac paszport (Dnb Storo w Oslo). A mozesz powiedzic w jakich bankach w PL odmowiono Ci konta, a w ktorym zalozono?

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Anniken » pn paź 05, 2020 6:29 pm

Rozumiem, to pewnie Nordea lepsza.
Odmowil mi mBank kiedy jeszcze bylam w US i Nordea juz w Polsce. W Nordea powiedzieli, ze nie maja z norweska Nordea nic wspolnego poza nazwa. Bez problemu zalozylam konto w Millennium i jestem zadowolona.
Obrazek

Radek_Oslo

Post autor: Radek_Oslo » pt paź 09, 2020 9:38 pm

20201009 Dostal z DNB umowe do podpisania i wyslania do nich z powrotem. Napisali, ze po tym jak podpisana umowa zostanie przetrawiona u nich to w ciagu 7-10 dni dostanie karte bankowa, kodebrikke i kody do kodebrikke.

Radek_Oslo

Post autor: Radek_Oslo » sob paź 17, 2020 11:14 am

Po dwoch tygodniech od zlozenia wniosku w Nordea, zadnej informacji. Zaczalem watpic i zapytalem co sie dzieje i taka dostalem odpowiedz:

Det er opp til 10 ukers behandlingstid for å åpne konto med d-nummer hos oss. Han vil bli kontaktet når dette er behandlet for å fullføre resten av prosessen.
Ja, han må bare vente til vi gir han tilbakemelding på søknaden.

10 tygodni czekania na otwarcie konta dla osob z dnummerem w Nordea. 10x7 = 70 dni. :zam:

Radek_Oslo

Post autor: Radek_Oslo » sob paź 17, 2020 11:29 am

Zapytalem w Sparebank1
-Det går som regel ganske kjapt så lenge personen kommer innom kontor med pass og dokumenter. Har dere fått tilsendt noe som dere deretter har sendt inn til oss?
-Nei jeg har ikke sendt enda. Vi sendte til DNB men det er behanligstid 1 måned nå og nordea skriver 10 uker
-Grunnet smitten og situasjonen i landet er kontorene stengt for drop in som normalt hvor vi kunne ordnet det relativt raskt. Anbefaler at dere avtaler møte med rådgiver via skjemaet nederst på vår hjemmeside.
-"avtal møte med radgiver"?
-Ja, helt riktig. Slik at dere kan komme innom kontor.
-Uten å fylle ut skjema på forhand?
-Da kan dere fylle ut det vi trenger på kontoret hvis det haster.

Radek_Oslo

Post autor: Radek_Oslo » czw paź 22, 2020 1:22 pm

DNB
20201019 przyszla kodebrikka(urzadzenie generujace kody).
20201021 przyszla dziwna karta bankowa bez pelnego numeru nadrukowanego na niej. Sa tylko 4 ostatnie cyfry. I z zastrzezeniem, ze nie mozna jej uzywac do platnosci internetowych, (Np nie zaplacic za abonament na stronie MYCALL) i nie zblizeniowa. Powiedzieli, ze osobom z dnummerami takie ograniczone wydaja teraz. Przy okazji sie dowiedzialem, ze mozna dokonywac wplat i wyplat na konto w sklepach Karta DNB i innymi chyba tez. Sprawdzona wplata w sklepie Joker ta karta.
https://www.dinside.no/okonomi/ny-konta ... k/72595775
alle Kiwi-, Meny- og Jacobs-butikker, de fleste Spar-butikker og enkelte Joker-butikker over hele landet - til sammen 1450 matbutikker, som tilsvarer en dekningsgrad på 98 prosent av Norges befolkning.

Jak zlozylismy wniosek ok 20201015 i bez zadnego opoznienia z naszej strony i kilkakrotnym popedzaniem banku zajelo to 5 tygodni. :?

ODPOWIEDZ