NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

chusty do noszenia niemowląt

Wychowanie, nasze rodzicielskie radości i smutki, świadczenia rodzinne.

Moderator: Moderatorzy

Szanta

Postautor: Szanta » sob maja 12, 2007 8:54 am

Zamówiłam chustę nati. Mam nadzieję, że się sprawdzi :D
Czekam na przesyłkę. Pewnie potrwa co najmniej tydzień :(

Awatar użytkownika
JaMajka

Postautor: JaMajka » pn maja 28, 2007 12:55 am

Ilona i co z Waszą chustą :?: Czy już wypróbowałyście ? Czekam niecierpliwie na relacje bo szukam czegoś dla Marysi .
Obrazek
Obrazek

Szanta

Postautor: Szanta » pn maja 28, 2007 8:56 am

Chusta doszła z Allegro po tygodniu :D . Zaraz się omotałam, a szanowny M się śmiał ze mnie, że mała nie będzie chciała w tym siedzieć.
O jakże się mylił :beczka:

Nina siedzi w niej z zadowoleniem. Ma 4 miesiace więc bez problemu pakuję ją w wiązanie "koala" i.... najczęściej po chwili zasypia :ok:

W chuście zaliczyliśmy już krótki spacer i kilka wypadów do Remy (w deszczu i pod kurtką :D ).

Ja zamówiłam NATI, polska produkcja. Podobały mi się jeszcze chusty hoppediz, ale nie było ich w tym czasie na Allegro (ładniejsza kolorystyka moim zdaniem).
Chustę wiążę bez problemu, a tatuś dziwi sie, że nasza księżniczka siedzi w niej taka okutana i nie protestuje :D
Żałuję, że nie miałam chusty przed podróżą do Norwegii. Na lotnisku znacznie ułatwiłaby mi życie. Polecam fajne forum dla chustomaniaczek. Można dużo sie dowiedzieć, zanim zdecydujesz się na rodzaj chusty.

http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=44603

Awatar użytkownika
JaMajka

Postautor: JaMajka » pn maja 28, 2007 2:15 pm

Forum oczywiście znam - śledziłam je do wczesnych porannych godzin . Niestety nadal nie zdecydowałam się na chustę . Na początek chciałabym bebelulu ale nie wiem którą :shock:
Obrazek
Obrazek

Szanta

Postautor: Szanta » pn maja 28, 2007 4:28 pm

Jamajka zdradź tajemnicę jak zrobiłaś taki śliczny suwaczek (bo tak to się chyba nazywa :D ) swojemu maleństwu.
Nie wiedziałam, ze Marysia jest już taka duża : :P
Rozmawiałyśmy chyba na innym forum i ja dopiero urodziłam, a Ty byłaś jeszcze w ciąży.
Oj jak ten czas leci, oj leci :D

Awatar użytkownika
2ale2
NICK 2011
Pochwał: 1

Re: chusty do noszenia niemowląt

Postautor: 2ale2 » wt kwie 06, 2010 7:35 pm

odkopalam ten temat , bo dzisiaj przeczytalam , ze chusty sa zle dla dzieci :twisted: a co mamusie na to , ktore uzywaly lub uzywaja chust :?:
prosze o komentarze, bo bardzo mnie interesuja opinie osob, ktore z chust korzystaly czy tez korzystaja :D dziekuje
:arrow: http://www.figa.pl/Modne-nosidelka-powo ... owlat-a310
forum norwegia
....bezmyślność zabija, innych...

Nie odpowiadam na pw w temacie podatki.

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » wt kwie 06, 2010 7:40 pm

Baa... ponoc wszystkie inne tez sa zle te szelkowe i inne im podobne ze wzgledu na kregoslupy i pozycje ciala dziecka. Ponoc nie nalezy nosic ich zbyt dlugo tyle co niezbedne.

Awatar użytkownika
2ale2
NICK 2011

Postautor: 2ale2 » wt kwie 06, 2010 8:28 pm

ja jestem w szoku , ze tyle dzieci sie udusilo w chustach :strach:
forum norwegia

Awatar użytkownika
puddle

Postautor: puddle » wt kwie 06, 2010 10:04 pm

Nie w chustach ale w nosidelkach typu hamak/kieszonka...w chustach wiazanych jak np ta Obrazek dziecko nie ma prawa sie udusic.
Cala afera wybuchla w USa ( jakos mnie to nie dziwi)...ale mama ulozyla dziecko w nosidle tak ze glowa dotykalo piersi i nie moglo oddychac....prawie jak tu Obrazek Chociaz i w tego typu nosidle nie powinno dochodzic do wypadkow - jesli sie wie jak je uzytkowac :wink:
poczytaj sobie na chusta.pl - caly instruktaz oraz dla jakiego wieku jaka chusta jest przeznaczona. Na stronie producenta BEBELULU jest komentarz odnosnie nosidelek niedostosowanych do kilkudniowych niemowlakow.
Ja najmlodszego chustowalam - ale najpierw spedzilam dwie godziny uczac sie wiazania i ukladania dziecka wedlug poradnika. Kolezanki tez chustuja - caly czas mowa o CHUSTACH nie nosidlach!!! Chustowanie zaczelam gdzies w okolicy 5-6 tygodnia zycia.
"Nadzieje na jut­ro są at­rakcyj­ne, póki dziś nie stało się wczoraj. " W.F.

Awatar użytkownika
kkasia125

Postautor: kkasia125 » wt kwie 06, 2010 11:26 pm

Jak dla mnie, to te matki lekko bez wyobraźni były. Jak można do czegoś takiego wkładać niemowlę? :shock: (2 zdj.powyżej)
Når fortiden ringer - ikke svar. Den har ikke noe nytt å si.

Awatar użytkownika
2ale2
NICK 2011

Postautor: 2ale2 » śr kwie 07, 2010 7:17 am

Asia oni ogolnie nazwali to nosidelko, piszac tez o chustach.....wiec dla mnie nie wazne jakiej firmy wszystko co jest jak material do opatulenia czy w ksztalcie torby , tow sumie jest nosidelko dla dziecka.
Ja rowniez stosowalam nosidelko , ale jak moje dzieci mialay powyzej 4,5 miesiecy i tylko na szybkie wypady po bulki do sklepu, wiadomo , ze nie mozna godzinami nosic w takim nosidelku takiego maluszka :roll: a te chusty w ksztalcie torby , to sam widok mnie odraza...jak w komentarzach ktos napisal , ze to wyglada jak na kartofle worek i to racja jest :twisted:
forum norwegia

Awatar użytkownika
puddle

Postautor: puddle » śr kwie 07, 2010 8:28 am

Mnie te torby na zakupy rozniez nie przypadaja do gustu. Zauwaz ze wszystkie przypadki zgonow nastapily w USA i to w nosidlach (nie w chustach)... jak ktos nie ma wyobrazni to chyba trzeba mu karteczke z obsluga dziecka na czole przylepic - no bo jak inaczej to nazwac. Chusty odpowiednio uzytkowane (i dobrane do wieku dziecka) sa wspanialym wynalazkiem - a raczej nie wynalazkiem bo przeciez sa znane od wiekow i uzywane przez ludy pierwotne...
no ale trzeba miec glowe na karku i umiec jej uzywac.
Nie tak dawno -moze ze trzy tygodnie temu - byl w TV reportaz wlasnie na temat tych zgonow. Wypowiadaly sie propagatorki chustowania w Polsce i wlasnie zwrocily uwage, ze sprawa jest rozdmuchiwana i opisywana tak, ze robi wiecej zlego niz dobrego - zwlaszcza ze chusty, nosidla (te pionowe) oraz 'worki na kartofle' zostaly wrzucone do jednego worka.
Kurcze jak sie kupuje pralke to sie czyta przeciez instrukcje obslugi (a moze jestem naiwna :oops: ) a takie nosidlo rowniez instrukcje ma, czesto w formie CD, na ktorej uwzglednione sa punkty dotyczace bezpieczenstwa dzieci...
"Nadzieje na jut­ro są at­rakcyj­ne, póki dziś nie stało się wczoraj. " W.F.

Wróć do „RODZINA W NORWEGII”