Łączenie rodzin w Norwegii - przepisy

Wychowanie, nasze rodzicielskie radości i smutki, świadczenia rodzinne.

Moderator: Moderatorzy

wrona77

Re: Łączenie rodzin w Norwegii - przepisy

Postautor: wrona77 » ndz maja 11, 2014 4:59 pm

Chyba tego nie przeskoczysz. Musisz poczekać, aż termin pożądany przez ciebie będzie dostępny.
Żeby zapisać dziecko do szkoły niepotrzebny jest jego nr personalny, nie wiem jak jest z przedszkolem.

Awatar użytkownika
kkasia125

Postautor: kkasia125 » ndz maja 11, 2014 7:51 pm

Jezeli nie bedzie ich w dniu rejestracji w Norwegii, to jak chcesz rodzine zarejestrowac? Zmien termin w UDI.
Co to znaczy, ze "na bialo", "na czarno" nie da sie niczego zalatwic w urzedzie :wink:

Do przedszkola potrzebny byl nr personalny, jednak mam stare informacje i byc moze sie cos w tym temacie zmienilo. Przedszkole nie jest placowka obowiazkowa, totez na miejsce mozesz dosc dlugo czekac. Do szkoly podstawowej i gimnazjum przyjma dziecko od razu.
Når fortiden ringer - ikke svar. Den har ikke noe nytt å si.

marcinkarczmarczyk

Postautor: marcinkarczmarczyk » pn maja 12, 2014 6:14 pm

Kasia tzn. przewidywalny dzien ktory mi zaproponowali to 22.05- lecz na ostaniej stronie ktora wypelnialem to dzien przyjazdu do norwegi 26.07 . pozniej dokument rejestracji (soknadssjema) przeszedl , i wyskoczylo abym wybral termin spotkania . 30.06 jest to ostatnie niebieskie pole ktore moge wybrac po 30.06 sa tylko biale kratki i niemoge nic wybrac- czy bede musial czekac az zrobia niebieskie pola . czy lepiej wybrac 30.06 ?

marcinkarczmarczyk

Postautor: marcinkarczmarczyk » pn maja 12, 2014 6:21 pm

Ledige
Ledige dager niebieski
(de fleste timeavtalene er ledige)
Ledige
Ledig dag niebieski w kratke
(færre ledige timeavtaler)
Opptatt
Opptatte dager czerwony
(ingen ledige timeavtaler)

Opptatt dag bialy
(kontoret stengt/dato avslått)
Valgt
Valgt dag granat
(ønsket avtaledato)

bozenka76
Pochwał: 1

Postautor: bozenka76 » pn maja 12, 2014 7:51 pm

Jak ty to sobie wyobrazasz?Pojdziesz na to spotkanie sam?skoro rodzina przyjezdza dopiero w lipcu to spokojnie,zarejestruj ich dopiero jak przyjada teraz nikt ci nic nie zrobi jezeli ich fizycznie nie ma na miejscu.Po za tym lipiec jest miesiacem wakacyjnym i malo ludzi pracuje.Poczekaj az rodzina bedzie tutaj i zalatwisz to na spokojnie ;-)

marcinkarczmarczyk

Postautor: marcinkarczmarczyk » pn maja 12, 2014 7:58 pm

dziekuje Bozenko . Tak zrobie i bedzie najlepiej. Nawet w soknadssjema jest zaznaczona data przyjazdu

pawelanna

Postautor: pawelanna » pn mar 16, 2015 10:59 am

Witam, chciałabym odświeżyć temat łączenia rodzin w Norwegi, może będzie osoba która mi chętnie pomoże :) Mój mąż pracuje w Norwegi i chcielibyśmy się osiedlić razem z dziećmi. Teraz mam parę pytań... Na udi muszę zarejestrować się przez stronę UDI.no zarejestrowałam się by to zrobic, czy ja siebie i każde dziecko muszę umawiać osobno? (Możę ktoś dałby linka żebym wiedziała na pewno czy to to :)), nastepnie jest meldunek który musi zrobic własciciel mieszkania tak? Skatte mam do załatwienia nr personalne dla dzieci( dodam iż ja mam nr bo kiedyś byłam w norwegi) jedynie zmiana nazwiska. Czy jest osoba która pomoże ??:)

bozenka76

Postautor: bozenka76 » pn mar 16, 2015 9:12 pm

Musisz umowic kazdego z osobna,ty sama meldujesz sie w folkeregister podajac sowj adres zameldowania.

sputnik07

Postautor: sputnik07 » sob kwie 11, 2015 5:44 pm

Rejestrujesz w UDI każdego z osobna. Przychodzisz na określaną godzinę, w danym dniu, przedstawiasz dokumenty, dostajecie pozwolenie na pobyt. Ważne żeby mąż był z wami!!!
Kolejna sprawa to zameldowanie w Folkeregistrert. Idziecie wszyscy, wypełniacie druki dane przez pracownika. Czekacie około 2 tygodni na numery personalne.
Nastepnie na meża stronie Min Fastlege wybierasz lekarza dla siebie i dzieci.

Basik

Postautor: Basik » pt cze 12, 2015 10:13 pm

Czyli po uzyskaniu pozwolenia trzeba się udać do skatt żeby uzyskać numery personalne? Czy dzieci muszą być ze mną, czy załatwię to sama? Na policji byłam z dziećmi oczywiście.

bozenka76

Postautor: bozenka76 » sob cze 13, 2015 9:31 pm

Tak po otrzymaniu pozwolenia musisz isc i wszystkich zamelodwac i dostaniesz numery personalne.Chyba mozna to zalatwic samemu ale pewna nie jestem ;-)

Basik

Postautor: Basik » ndz cze 14, 2015 9:09 am

Dziękuję, to może spróbuję sama, bo nie będę znów musiała dzieci ze szkoły wyciągać. A mogę tam jechać z marszu, bez umawiania się jak na policji?

I jeszcze jedno- ta rejestracja to już kwestia formalna, czy znów muszę się ze wszystkiego tłumaczyć? Tzn umowy dokumenty. Przyznam że o rejestrację moja i dzieci walczyłam prawie rok, wreszcie cuuuudem dostałam ale mam trochę dość hehe

Wróć do „RODZINA W NORWEGII”