Łączenie rodzin w Norwegii - przepisy

Wychowanie, nasze rodzicielskie radości i smutki, świadczenia rodzinne.

Moderator: Moderatorzy

bozenka76
Pochwał: 1

Re: Łączenie rodzin w Norwegii - przepisy

Postautor: bozenka76 » ndz cze 14, 2015 10:01 pm

Nigdzie nie musisz sie umawiac idziesz z marszu i wypelniasz druki.Bez stresu to tylko kwestia formalna ;-)

Basik

Postautor: Basik » ndz cze 14, 2015 11:20 pm

Dzięki serdeczne :)

elektrostan

Postautor: elektrostan » pt lip 24, 2015 7:21 am

Jakie potrzebuje dokumenty z Polski abym mogl za mieszkac z rodzina w Norwegii.Mam stala prace i pozwolenie od 8 lat,a w sierpniu przyjezdza zona z corka.
Dokumenty do rejestracji w UDI.
Naprawa i diagnostyka elektroniki samochodowej
MOSS, HALDEN,FREDRIKSTAD,SARPSBORG.
Kontakt GG43192846,tel99889479

Basik

Postautor: Basik » wt wrz 22, 2015 11:27 am

bozenka76 pisze:Nigdzie nie musisz sie umawiac idziesz z marszu i wypelniasz druki.Bez stresu to tylko kwestia formalna ;-)

Niestety u mnie nie obylo sie bez ponownego sprawdzania wszystkich dokumentow, wydziwiania, milczenia przez wiele tygodni plus pozniej znow zadania jakiegos dokumentu. Az wreszcie moj facet sie wkurzyl i takiego maila im wysmarowal, ze na drugi dzien rano napisali mi, ze juz nic nie chca, ze sprawa zalatwiona, dostane wszystko poczta w 3 dni i jeszcze dostalam przeprosiny za opieszalosc.

kaska0327

Postautor: kaska0327 » wt sty 05, 2016 12:02 am

Proszę o pomoc, przeprowadzam się z synem do męża który pracuje już od roku w Norwegii. Synek jest na moim ubezpieczeniu a ja jestem na urlopie macierzyńskim w Polsce. Co mam załatwić by być legalnie w Norwegii? I czy mi i synkowi będzie przysługiwać opieka lekarska? Jakie formalności mam załatwić po przyjeździe?

Awatar użytkownika
agnes77

Postautor: agnes77 » wt sty 05, 2016 10:00 am

poszukaj tematow pt łączenie rodzin
znajdziesz wsrod nich kolejnosc dzialan, minn umowienie wizyty w UDI na stronie udi.no, sposob wypelniania formularza itd
pozniej czekasz na przyznanie numeru personalnego dla siebie i synka, nastepnie zamawiasz kody altinn aby moc wybrac lekarza dla siebie i synka

wyszukujac poszczegolne frazy w opcji SZUKAJ dowiesz sie jak zrobic to krok po kroku

powodzenia

kaska0327

Postautor: kaska0327 » wt sty 05, 2016 7:44 pm

Dziękuje bardzo za odpowiedź :)

katarzyna1986

Postautor: katarzyna1986 » wt maja 10, 2016 10:57 pm

Witam forumowiczów!

mam pytanie :) W czerwcu wybieram się na wizytę w UDI w ramach łączenia rodzin. Mam córkę z innego związku. Będę się starała z partnerem o pozwolenie dla mnie i dla niej na zasadzie łączenia rodzin dzięki temu, że partner ma tutaj stały pobyt, środki na utrzymanie, wynajmujemy już razem mieszkanie, etc. etc. Moja wątpliwość konkretnie dotyczy punktu, który został tutaj wymieniony na pierwszej stronie - "Jezeli w konkubinacie jest dziecko z poprzedniego zwiazku- rodzic przebywajacy w Polsce musi sie podpisac na podaniu dziecka o pobyt w Norwegii o ile nie ma odebranych praw rodzicielskich. W taim przypadku nalezy dolaczyc przetlumaczony wyrok sadu o odebraniu praw rodzicielskich".

Ja mam pozwolenie na wyjazd w celu stałego pobytu dziecka uzyskane w Polsce w sądzie rodzinnym. Postanowienie sądu jest prawomocne, przetłumaczone oraz jest wydane apostille. Ojciec dziecka ma ograniczone prawa rodzicielskie, ale nie ma praw odebranych.

Co w takiej sytuacji? Czy urzędnik w UDI powinien przyjąć taki dokument jako równoważny dla pisemnego pozwolenia ojca?
Może ktoś z Państwa był w podobnej sytuacji?

Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
Mi11

Postautor: Mi11 » czw maja 26, 2016 9:01 pm

Myślę że to wystarczy.

katarzyna1986

Postautor: katarzyna1986 » ndz maja 29, 2016 10:07 pm

Dziękuję za odpowiedź.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie formalności w UDI. Głupieję już po prostu...

Na samym początku tego tematu na forum widnieją dokumenty, które trzeba zabrać do urzędu. Jest też link do jakiegoś formularza. Wydrukowałam go.
Chcąc umówić wizytę w UDI, zalogowałam się na stronie udi przez Application Portal i wypełniłam tam wymagane pola. Jest tam mowa o potrzebnych dokumentach oraz informacja, że musze mieć CHECK LIST. Ani słowa o dodatkowych formularzach. Zebrałam potrzebne dokumenty z wyjątkiem niektórych - na check list jest napisane, że jak czegoś nie mam to muszę napisać uzasadnienie, dlaczego tego nie mam.
Byłam w UDI w zeszłym tygodniu i babka powiedziała, że jak się loguję przez portal to nie muszę mieć check listy ani tego formularza, który jej pokazałam. I teraz jestem głupia. Gdzie ja mam wpisać te informacje o związku. Jest na to miejsce w check list a ona mówi, żeby tego nie przynosić. Na stronie Application portal jest też wymóg o wydrukowaniu COVER LETTER a ja nie mam takiej opcji. I w końcu nie wiem, czy COVER LETTER to to samo co CHECK LIST, czy po prostu druk aplikacji, która generuje się w pdf.
Idzie oszaleć.
Ktoś przez to przeszedł niedawno?

mario1976

Postautor: mario1976 » pn cze 06, 2016 4:43 pm

Witam wszystkich.
Dziś próbowałem złożyć wniosek do udi i po wypełnieniu wszystkiego wyskoczyła mi kwota do zapłaty 5900 nok. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Nadmienię, że wcześniej rejestrowałem syna ( który podjął pracę) i nic takiego nie było, dopiero przy żonie i córce coś takiego się pojawiło.

bozenka76
Pochwał: 1

Postautor: bozenka76 » pn cze 06, 2016 10:37 pm

Bo wybrales zle wnioski albo zaznaczyles zle pozycje,za rejstracje sie nie placi.

Wróć do „RODZINA W NORWEGII”