Urlop macierzyński a urlop ojcowski - proszę o pomoc

Wychowanie, nasze rodzicielskie radości i smutki, świadczenia rodzinne.

Moderator: Moderatorzy

bozenka76
Pochwał: 1

Postautor: bozenka76 » ndz sty 22, 2017 10:34 pm

Nie ma zasilku na zone w ciazy.

bozenka76
Pochwał: 1

Postautor: bozenka76 » wt sty 24, 2017 12:11 am

Jak dziecko skonczy 12 miesiecy i nie bedzie chodzic do przedszkola nalezy sie zasilek nawet jak dziecko przebywa w Polsce.

Awatar użytkownika
KatrinaM

Postautor: KatrinaM » pn mar 06, 2017 10:08 am

Cytuje Ci ze strony polishconnection.no :
(...) Osoba wnioskująca o świadczenia rodzinne / opiekuńcze powinna mieć wspólny adres zamieszkania z dzieckiem lub przynajmniej utrzymywać kontakt z dzieckiem, a pobierane świadczenia przeznaczać na to dziecko. Mężczyzna starający się o zasiłek rodzinny / opiekuńczy musi być biologicznym ojcem dziecka.

Zasiłek rodzinny:
-należy się na dziecko od 0 do 18 roku życia i wynosi 970 nok na miesiąc
-jeśli w kraju pochodzenia jest wypłacany zasiłek rodzinny, w Norwegii będzie dopłacona różnica (970 nok minus rodzinne w kraju)
-zasiłek spłacany jest do 3 lat wstecz

UWAGA! Jeśli posiadasz 2 lub więcej dzieci, a matka dzieci jest zatrudniona w Polsce, krajem pierwszeństwa w ubieganiu się o zasiłek jest Polska – złóż podanie o 500+.

Z czego wynika, że możesz mieć zasiłek rodzinny na jedno dziecko, a gdy pojawi się drugie to musisz pobierać z Polski 500+. Dodatkowo jest opcja na zasiłek dodatkowy, jeśli dziecko będzie już chodzić do przedszkola. Także wszystko się da, tylko trochę to formalności wymaga niestety. Ale jak sam nie chcesz się bawić w to, to możesz tej w/w firmie zlecić. Ja mam 3 dzieci i jestem samotną matką Polką w Norwegii. to dopiero miałam cyrk w papierach, żeby wszystko poprawnie podzielić i załatwić, więc skorzystanie z usług Polish Connection to było zbawienie dla mnie ;) Pozdrawiam!
If you can dream it, you can do it... :taniec_g:

Wróć do „RODZINA W NORWEGII”