Świadczenia rodzinne w Norwegii - barnetrygd, kontantstøtte

Wychowanie, nasze rodzicielskie radości i smutki, świadczenia rodzinne.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kasia86ka

Re: Świadczenia rodzinne w Norwegii - barnetrygd, kontantstø

Postautor: kasia86ka » wt cze 14, 2016 8:59 am

Dzieki za odpowiedz, byłam w Navie złożyłam wniosek na siebie, pani przyjęła a teraz nie wie czy ja mogę czy nie i czekam tydzień na odpowiedź od niej. No cóż trzeba przygotować dokumenty i złożyć na partnera :)

Awatar użytkownika
lukaszrz

Re: Świadczenia rodzinne w Norwegii - barnetrygd, kontantstø

Postautor: lukaszrz » wt lip 26, 2016 11:46 am

dodam tutaj wyjasnienie swojej kwestii o urlop z okazji narodzin dziecka bo komus moze sie kiedys przydac;
otoz pracodawca ma obowiazek dac 2 tygodnie urlopu ojcu z okazji narodzin, jednak to czy jest on platny czy nie reguluja porozumienia zwiazkowe w danym zakladzie pracy lub umowa o prace - w praktyce : wiele dobrych firm norweskich placi, moja firma niestety nie placi - czyli ma sie 2 tygodnie urlopu bezplatnego;
Linki:
https://www.altinn.no/no/Starte-og-driv ... m-betaler/
https://www.nav.no/en/Home/Benefits+and ... the-father

Kris kris

Postautor: Kris kris » pt lis 04, 2016 2:54 pm

Witam, czy może ktoś wie jak napisać rezygnację z rodzinnego pobieranego z norwegi?

kamtana

Postautor: kamtana » pt mar 17, 2017 1:27 am

Dzień dobry,

czy znalazł by się ktoś tak miły i podpowiedział jakie informacje powinna zawierać rezygnacja z zasiłku barnetrygd. Albo najlepiej wzór/kopia takiego pisma po norwesku? Nigdy nie pisałem rezygnacji. Z góry wielkie dzięki za ewentualną pomoc :).

Awatar użytkownika
KatrinaM

Postautor: KatrinaM » wt kwie 04, 2017 10:56 am

Znalazłam, że do tej rezygnacji trzeba dołączyć forste side ze strony nav i wysłać wiadomość przez swój profil na ditt nav.no. Niestety nie wiem jak pismo ma wyglądać. Spróbuj może napisać do French Connection na ich stronę polishconnection. no lub nawet na Facebooku, bo w miarę szybko odpisują. Tak mi przyszli do głowy, bo z podatku mnie rozliczali ostatnio i też sprawnie poszło, że tak powiem. To podanie to też pewnie szybka sprawa, więc Ci to od reki podpowiedzą, a szkoda wydłużać taką prostą sprawę przez jakieś nieodpowiednie dokumenty

Edytowalam w poscie na "French" - wejscie z kolejnym nickiem i 4 spamerskie posty w ciagu 30 minut.
Do reklamy uslug mamy Gielde Forumowiczow i zapraszamy tam firmy do korzystania zgodnie z podklejonym w dziale Regulaminem dla firm.
Czyli JEDEN watek i podbijanie dopiero, kiedy spadnie na dalsze strony.
Przepraszam, ale jesli nadal bedziecie wpadac i cykac seriami reklame po calym forum, to z czystego lenistwa zmienie permanentnie w ustawieniach Forum na "French Connection" albo inne "Donald Duck" i wtedy caly wysilek pojdzie na marne.
Byloby szkoda, bo mozna bez problemu reklamowac sie w odpowiednim dziale, o co grzecznie prosimy w Regulaminie. Anniken
If you can dream it, you can do it... :taniec_g:

Wróć do „RODZINA W NORWEGII”