Urlop macierzyński w Norwegii

Wychowanie, nasze rodzicielskie radości i smutki, świadczenia rodzinne.

Moderator: Moderatorzy

Mikrus82

Re: Urlop macierzyński w Norwegii

Postautor: Mikrus82 » czw lut 19, 2015 1:15 am

My też mieszkamy w małym miasteczku, no ale lekarz lekarzowi niestety nie równy :( Zero wywiadu, zero informacji jakiejkolwiek, a jak o coś zapytasz to taka odpowiedź. Nawet chciałam do NAV-u odnośnie terminu porodu, to powiedział, że jeszcze mam czas na to heeh, ale już mam to zaświadczenie. No, ale nie ma co narzekać :)
Ryba2014 czyli najpierw : lekarz, pracodawca i NAV? :)dot.to zasiłku ciążowego. A po 26 tc dokumentacja dot. zasiłku macierzyńskiego?
Dziękuję :)

ryba2014

Postautor: ryba2014 » czw lut 19, 2015 1:11 pm

Z zasiłkiem ciążowym tak jak piszesz. Ja dokumenty będę składać od 1 marca. Żeby żadnych problemów nie było. Pozatym mówię że trzeba składać 3 miesiące przed terminem porodu. Powodzenia i daj znać jak poszło.

tlenick

Postautor: tlenick » wt mar 03, 2015 12:02 pm

Witaj,

Chciałam zapytać jak sobie poradzić z tą sytuacją?? Jestem na vikariacie, ale od 3 tygodni, wcześniej zrezygnowałam z kontraktu stałego na 1,5 roku ale mało godzin było i znalazłam prace z Vikariatem, gdzie dużo godzin jest ale nie wiadomo na przyszłość nie ma gwarancji, jest to w kontrakcie zaznaczone..
Przyznają w takim przypadku macierzyńskie?
(wszędzie pisze, że trzeba mieć przepracowane 6 z 10 miesięcy) by otrzymać, ale czy u tego samego pracodawcy? (czy liczy się wcześniejsze zatrudnienie?)
Czy umowa vikariat nie koliduje tutaj??

Będę wdzięczna za odpowiedź,
Pozdrawiam,

ryba2014

Postautor: ryba2014 » wt mar 03, 2015 5:53 pm

Mi się wydaję że tak, jeśli masz ciągłość w pracy nie powinno być problemu. Masz mieć wypracowane 6 z 10 miesięcy nigdzie nie jest napisane że masz pracować u jednego pracodawcy. A co do vikariatu też nie powinno być problemu bo też pracujesz i dostajesz za to miesięczne wynagrodzenie.

Mikrus82

Postautor: Mikrus82 » śr mar 11, 2015 4:40 pm

Halo :) Ryba2014 złozyliśmy dziś dokumenty dot.urlopu macierzyńskiego, i w końcu była konkretna osoba w Navie, która nam pomogła :)
Odnośnie zasiłku ciążowego się wstrzymam do poniedziałku, bo mam wizytę u lekarza i będę działać, żeby mi wypisać odpowiedni dokument. A jak Twoje złożenie dokumentów? Poszło bez problemów?
POzdrawiam :)

ryba2014

Postautor: ryba2014 » sob mar 14, 2015 4:21 pm

Hej Mikrus82 :) . Ja już złożyłam dokumentu teraz czekam tylko na decyzję. Powodzenia na poniedziałkowej wizycie. Pozdrowienia:)

kra

Postautor: kra » pn maja 04, 2015 3:54 pm

Witam ;-)
Chciałam wam przedstawic moja sytuacje, moze ktoś pomoże ;-) Chce założyc własną działalność gospodarczą .Ponieważ , planuje dzidziusia i chce otrzymywac macierzyński . Aktualnie pracuje na tak zwana karte podatkową (odprowadzam tylko podatek od zarobionej kwoty). Moje pytania sa następujące:
Jak wyliczany jest macierzyński dla osób prowadzących własna działalnośc gospodarczą ???
Mam już synka i bardzo ciężko przechodze ciaże wiec, czy jesli bede na chorobowym w czasie ciaży również otrzymam macierzyński ????
Pozdrwiam !!!

bozenka76
Pochwał: 1

Postautor: bozenka76 » pn maja 04, 2015 9:07 pm

Zeby dostac macierzysnki w Norwegi musisz miec przepracowane 6 z ostatnich 10 miesiecy.Macierzynski liczy sie tak samo jezeli jestes zatrudniona jako pracownik i tak samo jak prowadzisz firme.

kra

Postautor: kra » śr maja 06, 2015 6:48 pm

jak wyliczany jest tu macierzynski ? z 3 ostatnich miesiecy >?????

bozenka76
Pochwał: 1

Postautor: bozenka76 » sob maja 09, 2015 8:58 pm

Urlop macierzynski wylicza sie z ostatnich zarobkow przed pojsciem na urlop,jezeli sa duze roznice to wtedy bierze sie srednia z ostatniego roku lub z ostatnich 3 lat.

paula12345

Postautor: paula12345 » ndz maja 17, 2015 7:56 am

Witam.
Mam pytanie odnośnie zasiłku macierzyńskiego. Pracuję w Norwegii rok czasu na umowie stałej tylko 50%. Jednak w okresie letnim chodzę do pracy na 100% i moje zarobki są wtedy większe. W okresie tak zwanego przestoju pracuję 3-4 dni w tygodniu. W związku z tym mam pytanie, jak wyliczana jest kwota otrzymywanego macierzyńskiego? Czy brane są pod uwagę zarobki z tych 6 miesięcy z przed zajścia w ciążę? Czy brana jest średnia z ostatniego roku? Serdecznie dziękuję Wam za odpowiedź.

specjalist89

Postautor: specjalist89 » śr maja 27, 2015 12:51 pm

Ja pójdę na urlop macierzyński na 3 miesiące. Mam prace dobrze płatną, nie mogę narzekać tylko ciekawe jak później, czy mnie przyjmną do pracy.

Wróć do „RODZINA W NORWEGII”