Urlop macierzyński w Norwegii

Wychowanie, nasze rodzicielskie radości i smutki, świadczenia rodzinne.

Moderator: Moderatorzy

Mycha
Pochwał: 1

Re: Urlop macierzyński w Norwegii

Postautor: Mycha » czw maja 12, 2016 2:40 pm

Nimfa- masz racje. Musisz miec przepracowane min 6 m-cy z 10 przed porodem.
Pszepraszam, ze napisze tak brzydko: jeszcze sie nie ciesz, bo moze sie okazac, ze zabraknie ci kilku dni, albo, ze NAV posadzi Cie o probe wyludzenia zasilku (skoro bedziesz pracowala tylko te 6 m-cy). Tak sie rowniez zdarzalo.
Ale prawnie chyba Ci sie nalezy. Dodatkowo wypelniajac wniosek musisz wpisac czy zamierzasz przebywac poza Norwegia dluzej niz iles tam (nie pamietam jaki okres tam jest wpisany)- jakie sa tego konsekwencje, tego nie wiem.

Powodzenia

bozenka76
Pochwał: 1

Postautor: bozenka76 » czw maja 12, 2016 8:19 pm

Trzeba miec przepracowane 6 z ostatnich 10 miesiecy a ty bedziesz tylko 6 miesiecy.jezeli podpiszesz kolejny kontrakt to ok ale jezeli nie to watpie zeby ci dali macierzynski ale mozesz sie starac a najlepiej zapytac u zrodla ;-) Znam przypadek gdzie dziewczynie teoretycznie nalezal sie macierzynski a w praktyce jej nie dali walczyla z navem i niestety nic nie wywalczyla bo miala pozwolenie na prace a pracy nie miala w momencie porodu i to byl powod dla ktorego jej nie dali.sprobuj moze ci sie uda ;-)

nimfa

Postautor: nimfa » ndz maja 15, 2016 3:03 pm

Wszystko rozumiem, że mogą nie przyznać itd., ale wolę wiedzieć co mogę, ponieważ na czas pobytu w Norwegii nie będę miała przedłużonej umowy w PL, więc również prawdopodobne jest to, że przy braku szczęścia nie będę miała pomocy ani z jednego państwa ani z drugiego :) No cóż takie życie, a papiery wypełnię tak czy inaczej. Dzięki za pomoc.

wehyr

Postautor: wehyr » śr cze 29, 2016 2:33 pm

Witam.
Mam pytanie mieszkam z rodziną w pl. Pracuje w no jako pendler offshore.
Żona nie ma praw do zasiłku macierzyńskiego w no, tylko ja mam takie prawo.
Złożyłem wniosek miesiąc temu.
Czy może ktoś wie ile mniej więcej z własnego doświadczenia czeka się na odpowiedź z navu.
Wszystkie warunki spełniam, oraz wszystkie wymagane dokumenty dostarczyłem.
Pracuje cały czas 10/10 miesięcy przed rozpoczęciem urlopu.
Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Bratka_1310

Postautor: Bratka_1310 » sob lip 02, 2016 11:26 am

A ja mam pytanie jak wyliczany jest foreldrepenger jesli przed tym pobieralo się svangerskapspenger?

Od 18.01 pobieram svangerskapspenger, termin porodu mam na połowe sierpnia i od 02.08. mam przejść na foreldrepermisjon. Czy wyliczając foreldrepenger nav bierze pod uwagę tylko dochod z svangerskapspenger od 18.01. czy powinien jeszcze uwzględnić mój dochód z pracy od października, czyli 10 miesięcy przed foreldrepermisjon? Czy może dochód przed rozpoczęciem svangerskapspenger?

Wróć do „RODZINA W NORWEGII”