NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

500+ dla Polaków w Norwegii

Wychowanie, nasze rodzicielskie radości i smutki, świadczenia rodzinne.

Moderator: Moderatorzy

Btos761
Kontaktowanie:

Postautor: Btos761 » ndz lut 05, 2017 12:08 pm

nic nie wymyślą napewno polacy

Eryk 01

Postautor: Eryk 01 » ndz lut 05, 2017 12:56 pm

Zrobiłem tak.
1. Wystąpiłem do Urzędu Miasta w moim miejscu zamieszkania o zasiłek na 2 dzieci, po to aby na jedno z nich odrzucili.
2. UM przesyłe dokumenty do Urzędu Marszałkowskiego i trwa weryfikacja i sprawdzanie czy i ile pobiera się w PL i NOR
3. Dołączyć do Urzędu Marszałkowskiego decyzję z NAV o zabraniu zasiłku na 1 dziecko i nakaz oddania zasiłku wstecz (w moim przypadku 7200NOK).
4. złożyć wniosek (prośbę) o wypłacenie zasiłku na dzieci wstecz od 01.04.2016.

Teraz czekam na decyzję, na jedno dziecko przyznali mi w PL i teraz staram się o wypłatę wstecz, jesli to nie pomoże złoże skargę w NAV z potwierdzeniem, że nie pobierałem zasiłku w PL. Problem polega na tym, że NAV nikogo nie informował , że należy pobierać 500+ w PL, przyznali, wypłacali zasiłki a potem każą oddawać wstecz pieniądze. Któreś państwo musi zapłacić albo PL albo NOR. Takie informacje otrzymałem w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku. Także nie poddawać się, dzieci nie mogą być pokrzywdzone !!!

tomektomek

Postautor: tomektomek » pn lut 06, 2017 6:16 pm

:ok: :ok: :ok:

luk94

Postautor: luk94 » wt lut 07, 2017 11:27 am

Eryk 01 pisze:Zrobiłem tak.
1. Wystąpiłem do Urzędu Miasta w moim miejscu zamieszkania o zasiłek na 2 dzieci, po to aby na jedno z nich odrzucili.
2. UM przesyłe dokumenty do Urzędu Marszałkowskiego i trwa weryfikacja i sprawdzanie czy i ile pobiera się w PL i NOR
3. Dołączyć do Urzędu Marszałkowskiego decyzję z NAV o zabraniu zasiłku na 1 dziecko i nakaz oddania zasiłku wstecz (w moim przypadku 7200NOK).
4. złożyć wniosek (prośbę) o wypłacenie zasiłku na dzieci wstecz od 01.04.2016.

Teraz czekam na decyzję, na jedno dziecko przyznali mi w PL i teraz staram się o wypłatę wstecz, jesli to nie pomoże złoże skargę w NAV z potwierdzeniem, że nie pobierałem zasiłku w PL. Problem polega na tym, że NAV nikogo nie informował , że należy pobierać 500+ w PL, przyznali, wypłacali zasiłki a potem każą oddawać wstecz pieniądze. Któreś państwo musi zapłacić albo PL albo NOR. Takie informacje otrzymałem w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku. Także nie poddawać się, dzieci nie mogą być pokrzywdzone !!!

mi powiedzieli w Gopsie że mam złożyć na dwójkę dzieci zasilek 500+, ale im oświadczyłem że nie mogę bo w Norwegii pobieram na pierwsze dziecko a Polsce mi przysługuje tak czy owak na drugie. Więc nie mogę składać na dwójkę bo przecież zrobiłbym to nie zgodnie z prawem a wiem że i tak moj dochód przekracza warunek dochodowy więc po co mam komuś dokładać roboty... i tłumaczyć się z dochodów..

Eryk 01

Postautor: Eryk 01 » wt lut 07, 2017 12:37 pm

Zrobiłem tak.
3. Dołączyć do Urzędu Marszałkowskiego decyzję o zabraniu zasiłku na 1 dziecko.
4. złożyć wniosek (prośbę) o wypłacenie zasiłku na dzieci wstecz od 01.04.2016 .

Eryk 01

Postautor: Eryk 01 » wt lut 07, 2017 12:39 pm

Złożyć możesz zawsze (masz do tego prawo) a co z tego wyjdzie to jest inna kwestia.
Ok, tylko dlaczego ludzie mają oddawać pieniądze wstecz, które NAV im przyznał po sprawdzeniu czy się należą itd.? Mówię tylko o tych którzy w Polsce nie pobierali żadnych pieniędzy na dzieci

Piotrek_83

Postautor: Piotrek_83 » wt mar 07, 2017 8:45 pm

Wiedziałem że bedzie zamieszanie z tym 500+ niestety cieżko było znaleść jakieś rzetelne informacje na ten temat na początku, nikt nie informował czy ludzie pobierajacy barnetrygd musza starać sie o 500+ w polsce bo przeciesz jak skoro pobieramy zasiłek w norwegii to nie możemy pobierać z dwoch krajów??, teraz dużo osób dostaje listy o zawieszeniu barnetrygd które jeszcze są ok ale wiekszość dostaje list z wyliczona kwota do zwrotu. Kase trzeba oddać a pl nie wypłacaja wstecz. Też pobieram swiadczenia na dwojke z norwegii i jak narazie nie dostałem nic ale spodziewam się. Dlatego trzymam kciuki Eryk 01 i mam prośbę, informuj jak się twoja sprawa rozwija. Pozdrawiam

Kelian

Postautor: Kelian » pn kwie 10, 2017 2:56 pm

No pięknie. W końcu i ja dostałem pismo w sprawie zwrotu zasiłu rodzinnego z NAVu. Tylko, że kwota troche większa, bo dzieci troje i okres od którego NAV żada zwrotu już znacznie dłuższy. Tylko jak to ugryźć?
Wydaje się, że "ścieżka urzędowa" podana przez Eryk 01 jest jak najbardziej sensowna.
Dajcie znać czy są już jakieś efekty pisania odwołań do NAVu, a może NAV odstapił od roszczeń po przedstawieniu zaświadczeń o niepobieraniu 500+ w Polsce albo po (jak sądzę) przedstawieniu pisma z urzędu w Polsce, że wypłaty wstecznej zasiłku 500+ za ten okres nie zrobią?

Eryk 01

Postautor: Eryk 01 » pn kwie 10, 2017 3:42 pm

Dzisiaj zwrócili 6500zł na konto. To jedyna droga.

tomektomek

Postautor: tomektomek » czw kwie 20, 2017 7:09 pm

Eryk 01 pisze:Source of the post Dzisiaj zwrócili 6500zł na konto. To jedyna droga.

Eryk te pieniądze zwrócił Ci polski urząd ?? A co z nav trzeba zwrócić im naliczina kase ??

tomektomek

Postautor: tomektomek » czw kwie 20, 2017 7:11 pm

Mi nav wstrzymał zasiłek na jedno dziecko a na drugie dostaje.

Eryk 01

Postautor: Eryk 01 » czw kwie 20, 2017 11:55 pm

Obecnie nie dostaje z Nav nic bo zabierają tą '' nadpłatę '' która mi dali ale jak splace to co dostałem za dużo to muszą wypłacać na 1dziecko

Wróć do „RODZINA W NORWEGII”