NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

Videregående - rejestracja do szkoły.

Wychowanie, nasze rodzicielskie radości i smutki, świadczenia rodzinne.

Moderator: Moderatorzy

Hindus

Postautor: Hindus » wt wrz 27, 2016 12:58 pm

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Moja żona wraz z córką (16lat) w przyszłe wakacje mają zamiar przeprowadzić się do mnie w Norwegii.
Córka pójdzie tutaj do Videregående (od połowy sierpnia 2017r
Ponieważ jestem świeży w Norwegii tak jak i na tym forum bede potrzebować paru informacji w tym temacie.

1.Najpierw musze zarejestrować córke w UDI. Czy moge to zrobić w czerwcu 2017 czy musze wczśniej
2. Mieszkam w Vestfold, gdzie i do kiedy mam zarejestrować córke żeby mogła przeskoczyć z Polskiego gimnazjum do Norweskiej Videregående
3. córka nie zna języka norweskiego więc bedzie musiała iść na roczny kurs języka - czy to załatwia się w tej samej szkole Videregående
4. Gdzie moge znaleść liste szkół Videregående w Vestfold - dowiedzieć się jakie mają profile itp.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
agnes77

Postautor: agnes77 » wt wrz 27, 2016 2:52 pm

obowiazek szkolny w Norwegii jest do 16 roku zycia wiec nie sadze aby corke chcieli przyjac do szkoly ot tak sobie i to jeszcze bez jezyka

rejestrujesz corke w UDI, owszem jednak kurs bedziesz musial zasponsorowac corce w calosci a do czy uda Ci sie ja poslac do szkoly srednniej to czasem zalezy od gminy i Twojego uporu bo znam przypadki ze gmina zazwalala ale byl to przypadek gdy dziewczynka znala perfect angielski

jestes na miejscu to idz do najblizszej sredniej szkoly w twoim rejonie
liste masz tutaj https://www.vfk.no/Tema-og-tjenester/Ut ... ld/Skoler/

Wróć do „RODZINA W NORWEGII”