NORWESKI - KOREPETYCJE INDYWIDUALNE NA KAŻDYM POZIOMIE. ZOBACZ WIĘCEJ

Zasiłek rodzicielski foreldrepenger

Wychowanie, nasze rodzicielskie radości i smutki, świadczenia rodzinne.

Moderator: Moderatorzy

Piotrek_83

Postautor: Piotrek_83 » sob sty 28, 2017 10:35 pm

Witam
Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie i sie wypowie bo nigdzie nie moge znaleź odpowiedzi.
Matka pobierająca w Polsce zasiłek macierzyński, musi być na urlopie macierzyńskim minimum 14 tygodni po urodzeniu dziecka (wymóg ustanowiony przez polski ZUS). W konsekwencji jeśli wróci do pracy, spełni wymóg aktywności najwcześniej w 15. tygodniu. Wówczas ojcu przysługuje zasiłek dopiero od 15. tygodnia po urodzeniu dziecka.
Czy w takim wypadku przysługuje dalej 40 tygodni urlopu jeżeli chcę się pobierać 100% czy jest to w tym wypadku skrócone do 31 tygodni ponieważ nie mogę iść na urop od 6 tygoni po urodzeniu przez ten wymóg ?
Pozdrawiam

ZdaMagda82

Postautor: ZdaMagda82 » wt sty 31, 2017 10:22 am

Wiesz co, wydaje mi się, że tak czy siak będzie to 40. Tak teraz doczytałam sobie (kurcze, nie mogę zalinkować :(, ale strona to POLISH CONNECTION) i wychodzi na to, że jest opcja tylko na 40 i na 50. Nie ma nic o skracaniu tego. No ale mówię tak tylko z zasłyszenia, bo my z mężem nie korzystaliśmy z tacierzyńskiego :D

krzeszo

Postautor: krzeszo » czw maja 03, 2018 7:36 pm

Podbijam temat, czy ktoś kto już to przerabiał, może potwierdzić lub zaprzeczyć:

"Aby otrzymywać pełną kwote przez pełen okres zasiłku rodzicielskiego na ojca, matka w Polsce:
a) musi wrócić do pracy po 6 tygodniach od narodzin
czy
b) może wrócić do pracy po 14 tygodniach"

bozenka76
Pochwał: 1

Postautor: bozenka76 » pt maja 04, 2018 8:27 pm

Wróć do „RODZINA W NORWEGII”