kary za kradziez?

Pracownik w Norwegii, Przedsiębiorca, Przepisy, Podatki, Formularze, Swiadczenia, Urlopy, itp.

Moderator: Moderatorzy

MIREK BXL

Re: kary za kradziez?

Post autor: MIREK BXL » sob gru 06, 2008 3:32 am

gabriel pisze:
beatrycze1410 pisze:
MIREK BXL pisze: .!
Pracodawca nie musi "grzbac" w zyciorysie!Wystarczy, ze poprosi o dostarczenie zaswiadzcenia o niekaralnosci!!!!Od razu uprzedzam Twoje pytanie - ma takie prawo!!!
Pracodawca ....każdy bez wyjątku - nie ,że ma prawo ..ON MA OBOWIĄZEK grzebać w każdym życiorysie nowo przyjętego do swojej firmy , dla dobra własnego i spraw ogólnie mu podległych za które tak prawnie jak i finansowo odpowiada .."... taka niestety jest prawda .." jak mawia mój mądry siostrzeniec.

Bo jeżeli szef danej firmy- XY- przyjmie do pracy pedofila-"Z"- po wyroku skazującym /odbył wycierpiał -było minęło-/...i jednocześnie przyjmie ofertę na wykonanie projektu od ''MIREK BXL" na grubą kasę ,a "MIREK..."ma małoletnią córkę która jest w czasie wolnym ode szkoły w domu pode opieką samej siebie bo dajmy na to chodzi już do trzeciej klasy podstawowej i jest duuuża pannaaa... a pan -"Z"- akurat ma przerwę w pracy na kawę a zarazem chwilę zapomnienia i dobiera się do małej panny i o tym wszystkim dowiaduje się pan -"MIREK BXL"- to co ON robi..? .NIC..?

Bo przecież firma przyjęła pana który nie powinien być sprawdzany bo jego zdaniem swoje odpokutował i nie może mieć wiecznego wyroku .
Tylko każdy mówi o tym co powinno być nie myśląc o tym ,że dany nie sprawdzony przestępca może zagrażać jemu samemu ...---...bo przecież jak dana firma ...taka siaka,czy też owaka przysyła mi do domu pracownika to on jest pod każdym względem sprawdzony ...NIEPRAWDAŻ panie-"MIREK BXL"

I co pan teraz.........Panie "M..."
Zgadzam sie w przypadku pedofili nie moga oni byc zwiazani zawodowo z nieletnimi.
W takim razie skazani moralnie dozywotnio za jakos drobna kradziez.
Przeciez w taki sposob spychamy ich ciagle na margines spoleczny
Odpychajac ich wpychamy ich spowrotem na ten margines
Szanowny panie w przypadku budownictwa no to niestety jest to dosc spory odsetek tego marginesu
osobiscie potepiam przestepczosc w kazdej formie, ale co robic z tym marginesem ?
malo tego jesli ktos zaklada firme czy ktos wymaga takiego zaswiadczenie o nie karalnosci
w takim razie co robia ci po wyrkach , zdaje sie praca to resocjalizacja czyz nie ?
JESLI DAJESZ COS ZA COS, NIE DAJESZ NIC.
JESLI DAJESZ COS ZA NIC ,DAJESZ WIECEJ NIZ MYSLISZ.

Awatar użytkownika
beatrycze1410

Post autor: beatrycze1410 » sob gru 06, 2008 3:40 am

MIREK BXL pisze: Zgadzam sie w przypadku pedofili nie moga oni byc zwiazani zawodowo z nieletnimi.
W takim razie skazani moralnie dozywotnio za jakos drobna kradziez.
Przeciez w taki sposob spychamy ich ciagle na margines spoleczny
Odpychajac ich wpychamy ich spowrotem na ten margines
Szanowny panie w przypadku budownictwa no to niestety jest to dosc spory odsetek tego marginesu
osobiscie potepiam przestepczosc w kazdej formie, ale co robic z tym marginesem ?
malo tego jesli ktos zaklada firme czy ktos wymaga takiego zaswiadczenie o nie karalnosci
w takim razie co robia ci po wyrkach , zdaje sie praca to resocjalizacja czyz nie ?
Prosze tu jest odpowiedz na Twoje pytanie! :D
http://www.prawo.egospodarka.pl/32068,Z ... ,34,3.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Kici,kici,tas,tas.
Do lwa,k...a,do lwa? Poranek kojota

gabriel

Post autor: gabriel » sob gru 06, 2008 3:19 pm

MIREK BXL pisze:

Zgadzam sie w przypadku pedofili nie moga oni byc zwiazani zawodowo z nieletnimi.
No nie nie wyrabiam ...toś mię rozśmieszył .....

Przecież to był tylko przykład i to specjalnie z tej grupy bo kontrowersyjny ...

Dla mnie to mogłem tam wstawić również złodzieja ,lubo innego kryminalistę niema to żadnego znaczenia ,chodzi tylko o fakt ,że jak ktoś ma u nas w naszym gospodarstwie pracować to dana firma ma przysłać nieskazitelnego pracownika no i oczywiście umiejącego jeszcze wykonać robotę ,natomiast tak ogólnie to gdzie ten wykolejeniec ma robić no gdzie ma odbywać tą resocjalizację .....WSZĘDZIE .....TYLKO NIE U MNIE......

MIREK BXL

Post autor: MIREK BXL » sob gru 06, 2008 5:15 pm

gabriel pisze:
MIREK BXL pisze:

No nie nie wyrabiam ...toś mię rozśmieszył .....

Przecież to był tylko przykład i to specjalnie z tej grupy bo kontrowersyjny ...

Dla mnie to mogłem tam wstawić również złodzieja ,lubo innego kryminalistę niema to żadnego znaczenia ,chodzi tylko o fakt ,że jak ktoś ma u nas w naszym gospodarstwie pracować to dana firma ma przysłać nieskazitelnego pracownika no i oczywiście umiejącego jeszcze wykonać robotę ,natomiast tak ogólnie to gdzie ten wykolejeniec ma robić no gdzie ma
odbywać tą resocjalizację .....WSZĘDZIE .....TYLKO NIE U MNIE......
w takim razie co z nimi zrobic

Awatar użytkownika
beatrycze1410

Post autor: beatrycze1410 » sob gru 06, 2008 5:49 pm

MIREK BXL pisze: w takim razie co z nimi zrobic
A ilu ich masz? :mrgreen:
Kici,kici,tas,tas.
Do lwa,k...a,do lwa? Poranek kojota

Awatar użytkownika
mrhari

Post autor: mrhari » sob gru 06, 2008 5:52 pm

basia23 pisze:To mój brat:(
A ile brat ma lat? Pełnoletni jest, skończył 18 lat?
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie ale i skraca dzień roboczy.

MIREK BXL

Post autor: MIREK BXL » sob gru 06, 2008 7:20 pm

beatrycze1410 pisze:
MIREK BXL pisze: w takim razie co z nimi zrobic
A ilu ich masz? :mrgreen:
he,he :mrgreen:

gabriel

Post autor: gabriel » sob gru 06, 2008 8:26 pm

MIREK BXL pisze:...w takim razie co z nimi zrobic
Pytanie źle postawione .
...bo nie co mamy MY z nimi zrobić ....
,tylko co ONI sami po takim czy też innym doświadczeniu mają lub chcą ze sobą zrobić....

..MÓJ dobry znajomy z czasów cho... cho... i jeszcze dalszych w młodości też szalał .
I w sumie odsiedział w różnych miejscach naszego pięknego kraju ponad pięć bitych lat i jako wyrastający młody recydywista nie wiedział już co z sobą począć , bo jak nieraz potem mówił taki żywot zaczął go nudzić i w wieku 25lat zmienił tryb swego życia zasadniczo.
W firmie do której poszedł po pracę,powiedział kim był,jest i kim chciałby być , pomimo zawodówki przyjął pracę pomocnik pomocnika- takie gorsze- niż przynieś podaj pozamiataj .
Tam go poznałem .
Robił wszystko co komu się zachciało /związane z pracą oczywiście /- nie pozwalał jednak sobie na obrażanie siebie -zresztą wszyscyśmy się go po prostu bali i tyle.

A po pracy my na balety a on skromnie do szkoły wieczorowej ,i jeszcze jakieś inne kursy.
Po wieczorówce zaczął zaoczne studia cały czas w tej samej firmie no oczywiście już nie jako pomocnik jednak cały czas jako robotnik tak mu pasowało no i w tamtych czasach robol zarabiał więcej od majstra czy kierownika robót ,no i najważniejsze to jego poprzednia karalność nie pozwalała na nic więcej.

Suma , suma rum ,po ośmiu latach stanął na własne nogi i tak jest do dzisiaj .

Jednak jak zawsze mówi przy spotkaniu ,gdy nawet teraz po tylu latach zmienia nieraz pracę to zawsze informuje ,że kiedyś tam odsiedział swoje .
I ma zawsze z głowy jakieś tam takie czy też inne dociekania związane z jego przeszłością ...

Tylko to SAMEMU trzeba wiedzie co się od siebie chce .....

irek990

Post autor: irek990 » pt gru 12, 2008 9:37 pm

kiedyś obcinano rękę ale jesteśmy ludżmi współczesnymi wobec powyższego najlepsza będzie kara finansowa,a że jesteśmy w Norwegii 10000 nok będzie odpowiednią karą która go nauczy,że kradzież nie popłaca,poza tym zastanowi się,że przynosi wstyd polakom którzy pracują na dobre imię naszego kraju.

Rex

Post autor: Rex » ndz gru 01, 2019 12:40 pm

Witam.

Mam pytanie. Czy po złapniu kogoś w sklepie policja wysyła informację o tym zdarzeniu do pracodawcy?

ODPOWIEDZ