Błędny numer konta

Pracownik w Norwegii, Przedsiębiorca, Przepisy, Podatki, Formularze, Swiadczenia, Urlopy, itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pytor_07

Błędny numer konta

Post autor: Pytor_07 » wt sty 12, 2021 10:53 pm

Robiłem przelew z norweskiego banku do norweskiego(obydwa konta sa moje),jednak musiałem wpisać błędny numer konta a właściwie przestawiłem 3 ostatnie cyfry i „zong”przelew poszedł do kogos innego. Dzwoniłem do Nordea( to banku do którego miał dotrzeć mój przelew),powiedzieli ze mogą tylko poprosić aby ktos inny kto dostał przelew,zwrócił mi pieniądze. Ale ten ktos chyba to zlał. Czy jest jakaś inna możliwość odzyskania pieniędzy?,przeciez każdemu moze zdarzyć sie przestawienie kilku cyfr!,i co wtedy „dupa!”

Radek_Oslo

Re: Błędny numer konta

Post autor: Radek_Oslo » wt sty 12, 2021 11:15 pm

A z jakiego powodu dzwoniles do banku do ktorego "mial dotrzec przelew", a nie do banku z ktorego wyszedl przelew??

Awatar użytkownika
Anniken
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Anniken » śr sty 13, 2021 1:16 am

Przykra sprawa :(

Masz tylko 30 dni od daty przelewu na dzialanie.

Wejdz w transakcje w nettbanku i sprawdz szczegoly przelewu. Przy koncie na ktore poszly pieniadze, powinny pokazac sie dane odbiorcy do ktorego poszedl przelew.

Jak najszybciej skontaktuj sie z bankiem, z ktorego wyszly pieniadze i żądaj podjęcia kroków. To sie nazywa å treffe rimelige tiltak, czyli ze bank w takich przypadkach powinien podjac jakies adekwatne dzialania.
Tylko nie rozmawiaj z nimi przez telefon. Zaloguj sie w nettbanku i pisz wiadomosc do banku, pisz rowniez wiadomosci na messenger na Fanpage banku na Facebook i rob screeny dialogow z bankiem, bo moga sie przydac.

Bank w takich wypadkach, jesli nie minelo 30 dni, powinien skontaktowac sie z odbiorca i przedstawic sprawe. Jesli jest to osoba prywatna (a pewnie jest jesli wysylales na swoje prywatne konto) to bank nie moze tilbakekalle przelewu. Znaczy nie moga jej odebrac z konta, jedynie grzecznie poprosic o zwrot.

Jesli wysylales na konto firmowe i poszlo do innej firmy to sprawa jest prostsza, bo firma bedzie musiala udowodnic, ze cos u nich kupiles/zamowiles lub w jakis sposob byles im winien. Wtedy naciskaj na Twoj bank o tilbakekalling av pengeoverføring.

Jesli osoba prywatna, to moze byc taniec, ale jest szansa na odzyskanie.

To dziala tak, ze moze ona odmowic zwrotu wplaty jedynie jesli uwaza ze byles jej winien i ze te pieniadze jej sie naleza, lub jesli miala podstawy do zalozenia, ze jej sie naleza pieniadze od Ciebie i dzialala w dobrej wierze.

Wiec jesli ta zupelnie obca osoba nie zwroci i bedzie sie tym zastawiac, mozna powalczyc z nia w Forliksrådet (Sąd Polubowny), ktory sprawdzi dokumenty i argumenty obu stron i wyda orzeczenie.

(w Forliksrådet jest oplata przy skladaniu wniosku, sprawdz ile i zdecyduj czy warto).

Tu tekst do banku:

Transaksjon nr. xxxxxxxxx (numer transakcji, znajdziesz w szczegolach), dato: xxxxxx, beløp: xxxxx (wpisz kwote).
Pengene skulle overføres av meg til min egen konto nr. xxxxxxx (numer konta) i Nordea.
Uheldigvis førte jeg opp feil kontonummer til mottaker - stokket om 3 siste sifre og mine penger ble overført til uriktig konto og dermed til feil person.
Jeg ber om at dere treffer snarest rimelige tiltak overfor vedkommende som feilaktig mottok overførselen.

Powodzenia :)
Obrazek

Pytor_07

Post autor: Pytor_07 » śr sty 13, 2021 1:25 pm

Radek_Oslo pisze:
wt sty 12, 2021 11:15 pm
A z jakiego powodu dzwoniles do banku do ktorego "mial dotrzec przelew", a nie do banku z ktorego wyszedl przelew??
Jestem pierwszy raz w takiej sytuacji i pomysłem ze jeśli pomyliłem 3-4 ostanie cyfry to gosc lub firma ma konto rownież w Nordea,zreszta telefonowałem do obydwu banków.
Zrobię tak jak proponuje poniżej koleżanka

ODPOWIEDZ