Zwolnienie lekarskie z Polski

Pracownik w Norwegii, Przedsiębiorca, Przepisy, Podatki, Formularze, Swiadczenia, Urlopy, itp.

Moderator: Moderatorzy

ANKA3

Re: Zwolnienie lekarskie z Polski

Postautor: ANKA3 » pt lut 26, 2016 5:55 pm

C.D

Doszedł list z NAV na mój adres w Norwegii, piszą w nim że nie mogą wypłacić sykepenger bo nie mają dostatecznej informacji odnośnie mojej choroby. Natomiast z informacji kótre mają wynika że mam chorą na raka mamę chcę być z nią i dlatego taki zasiłek nie przysługuje mi. zgodnie z folketrygdloven & 8-4. Ponieważ powód zwolnienia lekarskiego nie dotyczy mnie tylko innej osoby.

z mojej strony wysyłka elektronicznie na stronie NAV i oryginały pocztą ;

oświadczenia własne do zagranicznych zwolnień, dokumenty od lekarza..
( wysyłane na bieżąco i przetłumaczone 1 sze na norweski koszt 200 zł a kolejne na angielski koszt 50 zł :)

zwolnienia lekarskie z wypisanym ID - nr Choroby, do tego załączona kara wizyty od lekarza w którym min. wywiadzie jest poruszona moja sytuacja sytuacja życiowa czyli nowotworowa choroba mamy i chęć bycia przy niej. tłumaczona na angielski. objawy mojej choroby siedem objawów i złe samopoczucie opis i że jest to wznowa po kilku latach.
za m-c :
dokument od lekarza potwierdzająy i przetłumaczony na angielski z informacją że:

zdiagnozowano u mnie chorobę z nr ID tej choroby, potwierdzenie że jestem w trakcie farmakoterapii i opieki tej poradni lekarskiej wymagam dalszego leczenia otrzymałam zwolnienie lekarskie od do. Niezdolnść do pracy 100%.

kolejne zwolnienie z ID choroby oraz oświadczenie własne.

no i kolejne zwolnienie jw.

Zdzwoniłam z koleżanką która płynnie mówi po Nowesku po upoważnieniu jej do rozmowy i weryfikacji w moim imieniu
mówiła że;
nie rozumiem ich uzasadnienia jakoby mieli informację o tym że zwolnienie lekarskie jest z powodu mojej mamy choroby a nie mojej. Przesyłam do nich dokumenty od lekarza specjalisty potwierdzające wystąpienie choroby u mnie stosowaną zaleconą
farmakoterapię oraz opisane objawy i kontynuację leczenia. w związku z tym ich decyzja jest dla mnie niezrozumiała.

i Pani w NAV powiedziała że powinnam złożyć skargędosłać dokument od lekarza zawierający więcej szczegółow
dot. objawów choroby które uniemożliwiaja mi pracę
diagnozę choroby.

do szefa napisałam e post w sprawie F.P. ale cisza bez odzewu .... telefon głuchy może wyjechał?

ANKA3

Postautor: ANKA3 » wt kwie 26, 2016 2:13 pm

Witam więc cd...

otrzymałam dzisiaj pismo z NAV dot. odpowiedzi na skargę dot. braku wypłaty zasiłku chorobowego z Polski od listopada do dziś. Pani w oparciu o przesłaną dokumentację z detalami chorby uznała zwolnienie 2.3.4 a nie uznała 1 szego podtrzymując że jest ono z powodu innej niż ja osoby. czyli w związku z powyższym nie wypłacą nic bo " dette medfører at klager pr 16.12 midlertidig har vært ute av inntektsgivende arbeid i mer enn en maned, og vil heller ikke ha rett til sykepenger etter bestemmelsene som inaktiv etter folketrygdlovens og vil derfor ikke ha rett til sykepenger"

Potrzebuję adwokata czy ktoś z Was chce i może pomóc? Wiem że jest fri rettshjelp potrzeba mi na południu - Kristiansand język
słaby nie dogadam się.
z góry dziękuję
Pozdrawiam Anka

ANKA3

Postautor: ANKA3 » wt kwie 26, 2016 4:36 pm

czy wiecie????? może?? czy mam prawo do płatnego zasiłku dla bezrobotnych?

jeżeli od 5 mcy w związku z nie wypłaconym zasiłkiem chorobowym nie było dochody w ub r. 246.000 kr.

skąd tu wziąść adwokata ???? takiego który zna się na prawie dot. zasiłków z NAV i to jeszcze dla EOS?,

ANKA3

Postautor: ANKA3 » wt maja 03, 2016 9:32 am

no i cd....
wysyłałam e maile do kancelarii adwokackich z pismem od nav i moim selvangivelse...otrzymałam 3 propozycje współpracy i tak:
jest adwokat na ftthjelp przyznano mi;

Du får inntil 7 timers fritt rettsråd. Pga. din inntekt må du betale en egenandel på kr 995,-

En rettsak er falt bort.

dzisiaj została wysłana skarga do wyzszej instancji dot. uznania tego 1 szego zwolniena.
przez adwokata. termin oczekiwania do lipca....

ANKA3

Postautor: ANKA3 » wt wrz 06, 2016 10:25 pm

w poniedziałek otrzymałam odpowiedź na skargę pisaną 26 kwietnia przez adwokata w Norwegii do wyższej instancji
po dwóch skargach odrzuconych przez NAV lokalny. podtrzymują decyzję wcześniejszą. No cóż ...spróbuję jeszcze mamjeden pomysł. czekałam do 04 września na decyzję bo urlopy...

ANKA3

Postautor: ANKA3 » wt wrz 06, 2016 10:31 pm

dalej 1 szego zwolnienia nie uznano w związku z czym powołują się na przepis o przerwie w wykonywaniu pracy pow 14 dni.... ponieważ 26.10-14 listopada było zwolnienie od lekarza w norwegii ...uznane 04 list. pisałam podanie opodtrzymanie zasiłku chorobowego w czasie wyjazdu za granicę z zaleceniem od lekarza na taki wyjazd. no i tego od 15 listopada do 16 grudnia nie uznano ( nie byo na nim podano id CHOROBY DIAGNOZY) na reszcie były już..... teraz jadę do pl myslę żeby z zusu wziąć druk E115 z tym zwolnieniem 1 szym nie uznanym i wysłać ten druk przez adwokata w formie skargi oczywiście mam czas 6 tyg oni też itd

ANKA3

Postautor: ANKA3 » pn wrz 26, 2016 1:38 pm

potrzebny adwokat moze znacie kogoś? trzeba teraz do trygderetten napisać skargę. Adwokat który ma doswiadczenie w sprawach NAV imigrant z Polski:). Może jednak ktoś zna odpowiednią osobę. Mam kopię tego zwolnienia z podanym Id i dodoatkowe zaświadczenie od lekarza dot, ojawów choroby z dn, 15.11.2015 tłumaczone na ang.

ANKA3

Postautor: ANKA3 » wt paź 17, 2017 12:11 am

moja sprawa ze zwolnieniem trwa skargi nav odrzucal w sensie nie uznawal zasadnosci powolal bieglego lekarza ktory podtrzymuje w oparciu o dokumentacje od lekarza ze nie ma podstaw do wyplaty zasilku mam advokata napisana skarga do sadu rok w pazdzierniku temu ta sama choroba i diagnoza byla potwierdzona w norwegii przez mojego fast lege te dokumenty po zakonczonej chorobie czyli koniec grudnia 3 m ce nav na wniosek przeslal do kancelarii dodatkowe wyjasnienia bo szef podwazyl zasadnosc zwolnienia nav w oparciu o diagnoze fast lege uznal zasadnosc.
advokat przeslala do sady wszytkie doumenty te od 2015 z pl i to z 2016 tu z norwegii w styczniu do sadu przez nav, pod koniec czerwca nav dopiero dalej przeslal do sadu nie znajdujac podstaw do zmiany stanowiska teraz poszlo do sadu 29 wrzesnia z nav international.

Konrado

Postautor: Konrado » wt paź 17, 2017 3:41 am

Walcz o swoje, nie daj się!

ANKA3

Postautor: ANKA3 » śr paź 18, 2017 8:54 pm

dostalam informacje ze 9 mcy czas oczekiwania ......no nic ogólem 2.5 roku ponad.... dzieki Konarado :) :) :)

Wróć do „PRACOWNIK, PODATKI, PRZEPISY”