chorobowe w czasie wypowiedzenia

Pracownik w Norwegii, Przedsiębiorca, Przepisy, Podatki, Formularze, Swiadczenia, Urlopy, itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
norwegia2000

chorobowe w czasie wypowiedzenia

Post autor: norwegia2000 » ndz sie 18, 2019 10:28 am

Witam serdecznie,

Mam pytanie czy ktoś z szanownych grupowiczów orientuje sie w przepisach i może rozwiać moje watpliwości.
W pierwszym tygodniu lipca złozyłem wypowiedzenie w pracy (okres wypowiedzenia to 3 miesiące) i wyjechałem na urlop.W czasie urlopu w Polsce nabawiłem sie kontuzji kregosłupa (dość poważnej ), po powrocie do Norwegii z tym bólem pracowałem tydzień, jednak po tym czasie poszedłem do lekarza i otrzymałem zwolnienie lekarskie najpierw na 7 dni a teraz na 14 i nie zanosi sie że po tym czasie wrócę do sprawnośći tak abym mógł.
Czy zwolnienie lekarskie zatrzymuje okres wypowiedzenia czy 4 października tak jak sie mi kończy ten okrez wypowiedzenia jeśli niezbędne bedzie leczenie dalej mojej dolegliwości (mozliwa jest operacja kręgosłupa) mogę zarejestrować sie jako bezrobotny , bo wiem że i tak aby dostawać zasiłek pierwsze 3 miesiące nie przysługuje on i czy jeśli dalej bede pobierał zasiłek chorobowy czy jednocześnie bedzie mi zaliczany ten okres do zasiłku dla bezprobotnych.Z góry dziekuję za wszelkie informacje oraz prosze o wstrzymanie sie z niegrzecznymi komentarzami gdyż był to zbieg okoliczności i nie zamierzałem i nie zamierzam naciągać socjalu norweskiego a jedynie skorzystać z przysługujących mi tu praw bo w Polsce ze względu na to iz pracuje tu w Norwegii nie mam takowych i zmuszony jestem tu uporać się z tym wszystkim.
Pozdrawiam

norwegia2000

Re: chorobowe w czasie wypowiedzenia

Post autor: norwegia2000 » wt sie 27, 2019 3:22 pm

Nik nic nie podpowie ?

BaRyBa

Post autor: BaRyBa » wt sie 27, 2019 9:20 pm

norwegia2000 pisze:
wt sie 27, 2019 3:22 pm
Nik nic nie podpowie ?
Cóż z góry założyłeś iż mogą być złośliwe komentarze, dlatego większość, nawet jak miała takie podobne zdarzenia losowe, wolała złośliwie nie odpisywać- informować i tak dalej.
Moja informacja też jest złośliwa jak widzisz, jednak z dołu, chciałem tobie uzmysłowić, jakie mogą być konsekwencje, nie do końca przemyślanych i pyszałkowatych tekstów, wplecionych w dość ważne pytanie.
Niemniej, wszystkie twoje wątpliwości, mogą zaspokoić teksty umieszczone na oficjalnych stronach >nav.no< po wcześniejszym zalogowaniu się na własną indywidualną stronę.
Powodzenia w cierpliwości szukania i czytania pożytecznych informacji tamże zawartych.

norwegia2000

Post autor: norwegia2000 » wt sie 27, 2019 10:38 pm

Dziękuję

ODPOWIEDZ