NORWESKI - INTERAKTYWNE KOREPETYCJE U ANNIKEN. Zobacz więcej TUTAJ

Zasiłek dla bezrobotnych w Norwegii

Pracownik w Norwegii, Przedsiębiorca, Przepisy, Podatki, Formularze, Swiadczenia, Urlopy, itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tesla82

Postautor: Tesla82 » śr gru 14, 2016 12:23 pm

Moim zdanie, po opowieściach znajomych, rozliczenie rozbisz tygodniowe, bo każdy tydzień inaczej się liczy. Chyba, że dogadasz się z pracodawcą i będzie Ci robić zestawienie miesięczne, które wyjdzie Ci na plus (do 50%), wtedy wsparcie Ci się należy. Dobrze, że wziąłeś pracę, bo Oni nie lubią, jak się odrzuca oferty dla samego zasiłku, to już bardzo pomaga.

van der Chrzaszcz

Postautor: van der Chrzaszcz » śr gru 21, 2016 9:51 am

Dzieki za odpowiedz. Udalo mi sie trafic na kompetentna osobe w NAV i dostalem info, ze rozliczenia jednak ida w systemie 2 tygodniowym. Taki uklon w strone prac zmianowych :) Z tego co wyplaca mi NAV wynika dokladnie to samo.

lata.sylwia.anna

Postautor: lata.sylwia.anna » wt sty 03, 2017 3:27 am

Witam serdecznie,
Chciałam zapytać czy pobierając zasiłek po utracie pracy w Norwegii, można wciąż pobierać zasiłek rodzinny i opiekuńczy na dziecko będące w Polsce?

HannaK

Postautor: HannaK » wt sty 24, 2017 6:33 pm

Witam, ja miałam problem z podaniem o zasiłek, za każdym razem odmowa. Znajoma poleciła mi Norlink,firmę która załatwia formalności i papierologię w Norwegii, i w koncu za jej posrednictwem sie udalo. Korzystał ktoś z jej uslug? Znajoma mówi, że wszystko przez nich zalatwia i zastanawiam sie czy rozliczenia tez yu nich nie zrobic..

bozenka76
Pochwał: 1

Postautor: bozenka76 » wt sty 24, 2017 10:50 pm

To ma byc jakas reklama :roll:

Awatar użytkownika
Mardok
Pochwał: 1

Postautor: Mardok » ndz lut 12, 2017 1:47 am

Pewnie, że reklama :D

Nidaros

Postautor: Nidaros » wt mar 21, 2017 12:41 am

Witam,
Mam pewien dylemat, pobieram zasiłek dla bezrobotnych od 6 miesięcy i niedawno otrzymałem propozycję pracy (dokładnie 40% etatu). Czy w przypadku przyjęcia tej pracy nadal będę mieć prawo do zasiłku? Na stronie nav.no wyczytałem, że zasiłek przysługuje osobą których czas pracy został zredukowany do 50% lub mniej (w moim przypadku czas pracy nie został zredukowany ponieważ od 6 miesięcy nie pracuje).

van der Chrzaszcz

Postautor: van der Chrzaszcz » wt mar 21, 2017 2:22 am

Witaj w klubie :)

Jezeli w twojej ostatniej pracy w ktorej nabyles prawa do zailku pracowales 100% to nie stracisz prawa do zasilku jesli bedziesz pracowal 50% lub mniej . Generalnie przepis mowi o 50% lub mniej w stotunku do swojej ostatniej pracy na podstawie ktorej nabylo sie prawo do dagpenger. Jesli np. pierwotnie pracowales 80% (pi razy oko 30 godzin tygodniowo) to nie stracisz zasilku podejmujac prace do 40% (nie wiecej niz15 godzin tygodniowo).
Jezeli w ramach nadgodzin popracujesz 50,5 % w systemie dwutygodniowym to NAV ci w takim okresie 2 tyg. nie wyplaci dagpenger.

Bierz ta prace i zawalcz o 100% :) ! Pozdro

Wróć do „PRACOWNIK, PODATKI, PRZEPISY”