NORWESKI - INTERAKTYWNE KOREPETYCJE U ANNIKEN. Zobacz więcej TUTAJ

Zasiłek dla bezrobotnych w Norwegii

Pracownik w Norwegii, Przedsiębiorca, Przepisy, Podatki, Formularze, Swiadczenia, Urlopy, itp.

Moderator: Moderatorzy

Radek_Oslo

Postautor: Radek_Oslo » pn sie 08, 2016 12:54 pm

A z jakiego powodu uwazasz, ze istnieje jakis okres przepracowania, ktory pozwala ominac "ventetid"? Pytam, bo nigdy nie czytalem czegos takiego.
PS. To co w nawiasie to nie rozumiem.

Matek

Postautor: Matek » pn sie 08, 2016 1:20 pm

Właśnie pytam tutaj bo sam nie do końca wszystko rozumiem, a kiedyś mi się obiło o uszy że potym jak sam założysz wypowiedzenie trzeba przepracowac min 6 miesięcy, żeby ubiegać się o zasiłek bez tego "ventetid" i dostać go od razu ( oczywiście o ile inne wymagania są spełnione np. Umowa wypowiedziana przez pracodawcę)
Profesjonalna oraz szybka pomoc komputerowa. Drammen i okolice 96 66 92 41
Zapraszam

Radek_Oslo

Postautor: Radek_Oslo » pn sie 08, 2016 8:58 pm

Ja Ciebie nie rozumiem, o co ci chodzi wiec nie dziwie sie, ze Ty tez nie rozumiesz.
a) "sam zlozysz wypowiedzenie" ?
b) "wypowiedzenie przez pracodawce"?
c) "UMOWA wypowiedzenia"? To juz w ogole jakies "skrzydelka wieprzowe".
Wpisz sobie w google co to jest "wypowiedzenie stosunku pracy" albo " sposoby rozwiazania stosunku pracy" to bedzie Ci latwiej.
To o co pytasz jest tutaj: https://lovdata.no/dokument/NL/lov/1997 ... PITTEL_4-1 § 4-10.Forlenget ventetid
Ale ja sie nie podejme tlumaczenia.

ANKA3

Postautor: ANKA3 » pn paź 10, 2016 9:12 pm

pytanie kochani czy będąc na dagpenger i pracując. przyznano bo zmniejszył sie 50% wymiar godzin, jest zwolnienie lekarskie sykemelding. wysyłam do pracodawcy i on płaci pierwsze 16 dni a nav? jeżeli to było malutko godzin 9 tyg.
czy wtedy NAv płaci tez zamiast dagpenger sykepenger czy nie?

Dariusz12345

Postautor: Dariusz12345 » ndz paź 16, 2016 6:38 pm

Witam
Mam pytanie odnośnie dagpenger , przez ostatnie 2 miesiace pobierałęm pieniadze z nav ,od miesiąca znalazłem prace w pełnym wymiarze godzin, moje pytanie jest czy powinienem nadal wysyłać karty meldunkowe do nav z ilośćią przepracowanych godzin?Może ktoś wie jak zawiesić dagpenger aby tygodniówki nie odejmowały sie od tych 104 który były mi przyznane na decyzji.
Z góry dziekuje za podpowiedz.

bozenka76
Pochwał: 1

Postautor: bozenka76 » ndz paź 16, 2016 11:12 pm

Musisz poinformowac o tym nav.Od miesiaca wypelniasz karty meldunkowe i dostajesz pieniadze z navu?

van der Chrzaszcz

Postautor: van der Chrzaszcz » pn paź 17, 2016 11:34 pm

Dariusz, jesli pracujesz w pelnym wymiarze i wypelniasz przepracowane godziny w meldekort to nie powinienes dostawac dagpenger.
Generalnie po 3 razach wypelniania meldekort (czyli po 6 tygodniach) gdy pracujesz nieprzerwanie w pelnym wymiarze automatycznie wylatujesz z systemu. Ale skrobnac maila do NAV przez innboks by nie zaszkodzilo.

ANKA3

Postautor: ANKA3 » wt paź 18, 2016 12:20 pm

ANKA3 pisze:Source of the post pytanie kochani czy będąc na dagpenger i pracując. przyznano bo zmniejszył sie 50% wymiar godzin, jest zwolnienie lekarskie sykemelding. wysyłam do pracodawcy i on płaci pierwsze 16 dni a nav? jeżeli to było malutko godzin 9 tyg.
czy wtedy NAv płaci tez zamiast dagpenger sykepenger czy nie?

ponawiam

chodzi o ten okres który nav płaci czy tylko dochód od pracodawcy biora pod uwage cy też dag penger jako dochód z ostatnich tygodni? wiecie może?

bozenka76

Postautor: bozenka76 » wt paź 18, 2016 3:19 pm

Nav placi sykepenger zamiast dagpenger musisz zaznaczyc to w karcie i dostarczyc zwolnienie do navu.jezeli w tym czasie mialas isc do pracy a bylas chora to musisz pracowadce powiadomic o tym ale nie wiem czy on ci zaplaci za to zwolnienie.Najlepiej dowiedz sie w navie.

ANKA3

Postautor: ANKA3 » czw paź 20, 2016 7:59 pm

dzięki ....właśnie szef nie zapłaci i złożył skargę jakobym nie była chora a wykorzystywała system.

Awatar użytkownika
KARRRAMBA
Kontaktowanie:

Postautor: KARRRAMBA » pn lis 07, 2016 12:54 pm

van der Chrzaszcz

Postautor: van der Chrzaszcz » wt lis 08, 2016 1:59 pm

Witam,
Stracilem prace i jestem na zasilku. Dostalem teraz propozycje pracy na 30 pare procent w systemie 2 zmianowym. W nieparzyste bede pracowal 10 godzin, w parzyste 20. W poprzedniej pracy pracowalem 37,5 godziny wiec, zeby nie stracic calych dagpenger nie moge teraz pracowac wiecej niz 18,5 godziny tygodniowo (50% z 37,5).
I teraz pytanie, jak sie wylicza to czy sie przepracowalo wiecej niz 50%. Czy to jest srednia z 2 tygodni z ktorych sie wysyla meldekort, czy kazdy tydzien jest liczony oddzielnie, czy moze jeszcze inaczej? Wyslalem maila do NAVu ale zbywaja mnie ogolnikami, ze jestem zobligowany wziasc wszystko co mi zaproponuje pracodawca. Propozycje pracy przyjalem, ale chcialbym wiedziec jak to sie przeklada na wsparcie (dagpenger) z NAV.

Wróć do „PRACOWNIK, PODATKI, PRZEPISY”